Україна повернула з російського полону 95 військових
У п'ятницю, 18 жовтня, відбувся обмін полоненими з Росією, внаслідок якого додому повернулися 95 українських військовослужбовців
Про це повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.
У рамках 58-го обміну військовополоненими додому повернулися ще 95 захисників України.
"Особливість цього обміну в тому, що додому повертаються чимало українців, які отримали так звані вироки судової системи країни-агресорки та були "засуджені": 28 - до тривалих термінів, а 20 – до довічного ув’язнення за захист власної землі від агресора", - йдеться в повідомленні Координаційного штабу.
Серед звільнених з полону сьогодні - нацгвардійці, військові моряки, воїни ЗСУ, прикордонники та представники інших підрозділів Сил безпеки та оборони.
Це воїни, які захищали Маріуполь, Донеччину, Луганщину, Київщину, Харківщину, Чернігівщину, Херсонщину. Серед звільнених 69 солдатів і сержантів та 26 офіцерів.
Чимало звільнених з полону мають серйозні захворювання та наслідки важких поранень, а також велику втрату ваги через катування та недостатнє харчування.
Це 58-й за ліком обмін, організований Координаційним штабом. Загалом з неволі визволили вже 3767 людей.
"95 наших людей знову вдома. Воїни, які захищали Маріуполь і Азовсталь, Донеччину, Луганщину, Харківщину, Київщину, Чернігівщину, Херсонщину. Кожного разу, коли Україна рятує своїх людей із російського полону, ми наближаємо день, коли свобода буде повернута всім, хто перебуває в російській неволі", - зазначив президент України Володимир Зеленський.
Україна висловила вдячність за допомогу та підтримку в організації обміну Об’єднаним Арабським Еміратам.
Серед тих, хто повернувся додому, - правозахисник, військовослужбовець і співзасновник Центру прав людини ZMINA Максим Буткевич.
Крім того, з російського полону вдалося звільнити 34 військовослужбовців "Азову". Про це повідомив командир 12 бригади спеціального призначення "Азов", полковник Денис Прокопенко.
"Ці воїни 86 днів обороняли Маріуполь, за наказом вийшли з території "Азовсталі" та провели у російському полоні два з половиною роки. Завдяки бійцям Маріупольського гарнізону, Україна витримала перший удар навесні 2022 року.
Я вітаю вас на рідній землі та дякую вам за вашу стійкість та вірність Батьківщині. Особовий склад бригади з нетерпінням чекав на кожного з вас та робив все можливе, аби поповнити обмінний фонд полоненими росіянами", - написав він.
Прокопенко подякував усім причетним до організації обміну та зазначив, що такі обміни "потроху стають систематичними". Він нагадав, що у Росії залишаються близько 900 бійців "Азову".
- Актуальне
- Важливе