Військовий Міклушка розповів, скільки необхідно часу, аби стати оператором БПЛА
Військовослужбовець, пілот БПЛА Національної гвардії України Євген Міклушка наголошує, що є різні види дронів і для того, аби керувати ними, треба навчатися різний час
Про це він розповів в етері Еспресо.
"Давайте будемо розмежовувати операторів, які літають на Mavic, Matrice, тобто здійснюють розвідку або елементарні скиди - невеликі гранати чи ВОГ (осколковий боєприпас, - ред.), які є пілотами чи членами екіпажів FPV-дронів (це дрони-камікадзе) і що літають на крилах, або на FPV-крилах, на інших засобах уже для глибинної розвідки, які несуть інший функціонал. Для того, щоб стати оператором мавіків - ми їх називаємо мавіководами, - насправді достатньо, мені здається, двох-трьох тижнів, а потім ще певні скіли прокачаються вже на лінії бойового зіткнення. Для того аби стати непоганим оператором FPV-дрона, достатньо місяця-півтора, і можна так само виконувати свою роботу", - пояснив військовий.
Міклушка пояснив, що для роботи на БПЛА з крилами, які підіймаються та літають на великій висоті, необхідне триваліше навчання.
"З крилами інша історія, бо вони всі є доволі специфічними, дуже небагато з них працюють за єдиним принципом і тут уже потрібно виходити від того, щоб під кожен тип крила бажано вчити конкретно екіпаж, а не оператора. Ми зараз у Нацгвардії практикуємо таку модель: осіб, які хочуть бути операторами БПЛА серед чинних військовослужбовців чи рекрутів, відправляємо до цивільних шкіл, де вони проходять навчання за певним напрямком - це або розвідка на мультироторі, або ефпівішники, або оператори крил. Коли пройшли цю стандартну базу, їх уже натаскуємо до рівня, аби вони були готовими їхати на лінію виконання бойових завдань", - підсумував пілот БПЛА Нацгвардії.
- Президент України Володимир Зеленський 30 травня заявляв, що з партнерами заплановано "багато комунікацій" щодо нових систем ППО та спільного виробництва дронів.
- Актуальне
- Важливе