Як захистити себе від шахрайських схем: користувачам мобільного зв’язку дали кілька порад
Чи бувало у вас таке, що вам тижнями дзвонять із невідомих номерів, а коли ви берете слухавку – ніхто не відповідає?
Українська менеджерка Вікторія Станяк запідозрила, що її номер потрапив у поле зору шахраїв, коли їй почали надзвонювати "ліві" номери. Жінка виховує сина й живе на дві країни. Аби підтримувати зв'язок із близькими, вона вже 7 років користується послугами мобільного оператора Київстар. Після активізації аферистів жінка вирішила вжити додаткових заходів захисту персональних даних.
"Прочитала в Інтернеті, що є така шахрайська схема, де вони можуть просто вкрасти мій номер і всі мої особисті дані. Мені подруга порадила перейти на контрактну форму обслуговування, яка, власне, гарантуватиме безпеку мого номера. Розмір абонентської плати в мене не змінився, але тепер я почуваюся ще безпечніше", – розповіла Вікторія.
Найпоширеніша схема шахраїв
Зловмисники телефонують багато разів і представляються працівниками всіляких організацій. При цьому вмовляють абонента перетелефонувати. Маючи в наявності дані про номери, на які людина перетелефонувала, й час здійснення дзвінків, шахраї замовляють в оператора послугу відновлення SIM-картки цієї людини, і в результаті абонент може втратити кошти, що зберігає на банківських рахунках.
"Зловмисники, змінюючи власника даного номеру, отримують повний доступ до цих акаунтів. Якщо, звісно, там не впроваджено додаткові посилені заходи захисту, безпосередньо самих акаунтів", – розповів директор з кібербезпеки у компанії Київстар Юрій Прокопенко.
Як захистити свої персональні дані й кошти?
Юрій Прокопенко радить використовувати механізм подвійної аутентифікації, коли, крім введення пароля, система вимагає додаткового підтвердження. За його словами, досить ефективним буде перехід на контрактну форму обслуговування.
Персональні дані абонента використовуються при оформленні контракту. Відповідно, вони потрібні й для зміни номера. Тому контрактна форма обслуговування апріорі є більш безпечною.
Українка Вікторія Станяк оформила контракт за лічені хвилини. Для цього потрібно мати лише цифрові документи в застосунку Дія або рахунок в одному з банків системи BankID.
"Я мала велику кількість тарифів на вибір, обрала для себе найзручніший. Оскільки моя сім'я в Польщі, мені потрібно багато дзвінків за кордон і, відповідно, безлімітний інтернет", - розповіла жінка.
Вона перейшла на тариф Love UA Світло, в якому є додаткові Суперсили на вибір, як-от Київстар ТБ або 100 хвилин за кордон.
Абоненти, які оформили номер за паспортом, отримують більше послуг за меншу вартість.
Послугами Київстару користуються майже 26 млн українців. За статистикою компанії, кожен 13-й абонент оформив контрактну форму обслуговування номера, що убезпечує персональні дані від зазіхань шахраїв.
- Актуальне
- Важливе