Яка робота підходить? Корисні поради з вибору професії
Всі бажають знайти улюблену роботу, щоб почуватися на своєму місці та радіти кожному понеділку. Та як зрозуміти, яка робота підходить? Треба лише скористатися корисними порадами з вибору професії
Пошук вакансії: з чого почати?
Ніхто не буде сперечатися з тим фактом, що всіх у першу чергу цікавить гідна фінансова винагорода за роботу, тож треба скористатися онлайн-сервісом OLX Робота. Він допоможе знайти лише ті вакансії, що знаходяться в діапазоні потрібної зарплати. Треба лише застосувати відповідний фільтр і вибрати початкове та кінцеве значення зарплати. Тож робота в Україні буде знайдена дуже швидко. Також можна скористатися іншими фільтрами: вибрати бажане місто, графік роботи, тип зайнятості. Можна вказати вік кандидата та наявність досвіду роботи.
Як прокласти маршрут до оптимальної вакансії?
Щоб дізнатися, яка робота підходить, треба прокласти правильний маршрут, при цьому керуйтеся такими принципами:
- мрійте;
- пробуйте нове;
- прислухайтеся до себе;
- вивчайте себе та свої інтереси.
У свідомості слід намалювати картинку ідеального робочого дня. Яким буде його початок та завершення? Ви працюєте віддалено або приходите в офіс? Комунікуєте з колегами та відвідувачами або не бачите жодної істоти під час роботи? Які обов’язки вам подобається виконувати?
Актуальний стан речей вас не влаштовує – це зрозуміло. Тож саме час спробувати щось нове, відкрити для себе те, чого ще ніколи не було в житті.
Треба прислухатися до себе та своїх потреб. Якщо ви потребуєте, то візьміть паузу, поїдьте у відпустку. Знайдіть спосіб щоденно займатися тим, що вам подобається, це може бути хобі або спорт.
Можливо, ви маєте певні інтереси, щодня дивитесь відео та читаєте книжки певної тематики, відвідуєте виставки. Важливо зрозуміти, що це зацікавлення цілком може перерости у професію.
Щоб усвідомити свої прагнення, корисно також накреслити бажану кар’єрну траєкторію, вона може бути:
- вертикальною (розвиток у якості управлінця);
- горизонтальною (розвиток у якості експерта);
- зигзагоподібною (вивчення суміжних сфер, розвиток у різних напрямках).
Далі потрібно дізнатися максимальну кількість інформації, що стосується майбутньої посади (можна стежити за лідерами думок, читати статті, відвідувати конференції). Оптимальний варіант – отримання невеликого досвіду у якості волонтера або стажиста.
- Актуальне
- Важливе