ЗСУ майже готові до нападу, подаровані МіГи не допоможуть, трагедія в Умані, Іран вкрав збройні технології в Заходу. Світові ЗМІ про Україну 28 квітня
Україна майже завершила підготовку до контрнаступу, трагедія через обстріли в Умані та Дніпрі, Іран розробив безпілотники на основі вкрадених західних технологій
Про це і не тільки писали світові медіа 28 квітня:
The New York Times
США надають Україні датчики, які можуть виявляти спалахи радіації від ядерної зброї чи брудної бомби та підтверджувати особу нападника. Видання пише, що Федеральне національне управління ядерної безпеки налагоджує розширену мережу. Зокрема, мета полягає в тому, щоб переконатися, що якщо Росія підірве радіоактивну зброю на українській землі, її атомний "підпис" і провину Москви можна буде перевірити.
Повідомляється про трагедію в Умані на Черкащині, де внаслідок російського удару у багатоповерхівку в п'ятницю вранці загинуло 22 людей і ще десятки отримали поранення. Найбільш смертоносна атака, як виявилося, сталася в центральному місті Умань, яке розташоване за понад 300 км на північ від лінії фронту і не було частим об’єктом атак.
Українське зерно продовжуватиме надходити до Європейського Союзу без тарифів ще упродовж року, незважаючи на протести сусідів, таких як Польща, які бачать, що їхні власні фермери постраждали від напливу дешевших продуктів харчування. Зазначається, що посли ЄС на зустрічі в Брюсселі погодилися продовжити безмитний доступ, який був запроваджений рік тому, але з деякими поступками для сусідів України з ЄС, які постраждали від надлишку зерна.
Кремль активізує зусилля з русифікації окупованих частин України, повідомляють журналісти. Нова політика Кремля передбачає, що українці, які живуть на окупованій території і відмовляються від російських паспортів, можуть бути переселені зі своїх домівок, що є останньою ознакою прихильності російської влади до русифікації та покарання за інакомислення в регіонах України, які вона контролює.
Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що підготовка до довгоочікуваного українського контрнаступу перебуває на завершальній стадії, в Україну надійшло нове західне озброєння та завершено навчання. За його словами, підготовка добігає кінця, і додав, що "у глобальному сенсі ми готові".
Видання зауважує, що військова мета першого широкомасштабного бомбардування України Москвою за більш ніж місяць була незрозумілою, але це нагадало, що Росія продовжує сповнена рішучості заподіяти масові страждання мирним жителям далеко від лінії фронту. І оскільки найближчими тижнями очікується ескалація бойових дій, удари крилатими ракетами підкреслюють критичну роль українських систем ППО в обмеженні шкоди, яку може завдати РФ. Крім того, атака на Умань є одним із найбільш смертоносних випадків для мирних жителів в Україні цього року.
Пранкери, які видавали себе за президента України Володимира Зеленського, пише видання, обманом змусили голову Федеральної резервної системи Джерома Пауелла поговорити з ними в січні, згідно з відеороликами, опублікованими на російському державному телебаченні та опублікованими в Інтернеті. Хитрість, імовірно, реалізована двома російськими коміками, які підтримують президента Володимира В. Путіна — полягала в тому, щоб ставити пану Пауелу запитання про американську та світову економіку.
Повідомляється, що правління Amnesty International кілька місяців засідало над доповіддю, яка критикувала групу після того, як вона звинуватила українські сили в незаконному створенні небезпеки для мирного населення під час боротьби з Росією, згідно з документами та особою, знайомою з цим питанням. У звіті підкреслюється складність застосування міжнародного права до аспектів конфлікту в Україні і постійна делікатність питання, яке викликало різку та швидку негативну реакцію на людські правозахисна група.
Росія погрожує відмовитися від угоди, укладеної за посередництва ООН і Туреччини в липні минулого року, яка дозволила Україні експортувати мільйони тонн зерна зі своїх портів на Чорному морі, незважаючи на війну. Договір супроводжувався запевненнями, що російська сільськогосподарська продукція та добрива також потраплять на світові ринки. Але московські чиновники неодноразово заявляли, що перешкоди залишаються. Пропонується аналіз, чому РФ погрожує відмовитися від чорноморської зернової угоди.
The Washington Post
Подаровані МіГи не дадуть Україні переваги в повітрі над Росією, стверджують американські журналісти. Коли Польща та Словаччина оголосили про свої плани пожертвувати Україні до 30 винищувачів МіГ, це було сприйнято як прорив у отриманні Києвом все більш досконалої зброї та як знак того, що країни Східної Європи готові бути сміливішими, ніж США чи союзники по НАТО в Західній Європі. Але поки українські сили готуються розпочати новий наступ, щоб витіснити російські сили з окупованих територій на сході та півдні, старого друга, тобто МіГів може бути недостатньо.
Темпи доставки танків США в Україну викликають обурення в Сенаті. Сенатори роздратовані льодовиковими темпами, з якими адміністрація Байдена постачає танки Abrams Україні, лідери якої кажуть, що їм потрібна така зброя для довгоочікуваного контрнаступу, щоб відбити у Росії окуповану територію. У статті йдеться про те, що сенатор Том Коттон націлився на президента Байдена, а сенатор Ангус Кінг поскаржився на те, що він назвав "найдовшим заведенням для удару в історії світу".
Адміністрація Байдена наклала санкції на Федеральну службу безпеки (ФСБ) Росії та інші структури за їх роль у "неправомірному затриманні" американців. Офіційні особи США стверджували, що нові санкції проти ФСБ і розвідувального підрозділу Корпусу вартових Ісламської революції Ірану не завадять зусиллям зі звільнення американців. Останні заходи спрямовані на "зміну поведінки та стимулювання кращої поведінки".
Politico
Обережно, Путін: Україна каже, що готова до нападу, пише видання. За словами глави Міноборони Олексія Резнікова, країна готова розпочати контрнаступ, щоб відновити частини своєї території, захоплені Росією після місяців планування. "Обладнання обіцяно, підготовлено і частково поставлено. У глобальному сенсі ми готові", зауважив міністр.
Чи повинні в цей час війни українці – або ті, хто підтримує Україну – утриматися від публічної критики лідерів країни, включно з президентом Володимиром Зеленським? Чи варто їм утримуватися від питань про те, як ведеться країна, як ведеться війна, чи що зробив чи не зміг зробити уряд напередодні вторгнення Росії? Чи є непатріотичним – чи навіть небезпечним – шукати недоліки, оскільки критика може послабити суспільний дух, стати пропагандистським кормом для Кремля та завдати шкоди країні в очах західних партнерів, можливо, поставивши під загрозу підтримку України? На ці питання пропонуються відповіді у статті.
Повідомляється, що данський патрульний катер виявив російське судно біля газопроводів Nord Stream за чотири дні до того, як вони були саботовані численними вибухами. Минулого тижня спільне розслідування данських, фінських, шведських і норвезьких державних мовників виявило, що Росія використовувала цивільні судна для збору розвідданих про військову діяльність і критичну інфраструктуру в Північному морі.
The Guardian
Видання розповідає про сім'ю – матір і дитину, які загинули у Дніпрі внаслідок ракетного удару росіян. Російська атака вбила 2-річну Вероніку в її ліжку в п’ятницю вранці, але залишила її дитячі малюнки крейдою щасливої родини недоторканими на стіні їхнього дому. Сусіди молодої Вероніки приголомшені жорстоким приходом російського вторгнення в передмістя, куди вона втекла, щоб уникнути ракет. Також пише про наслідки трагедії та жертви в Умані.
Росія повідомила ядерний наглядовий орган ООН, що обладнання, помічене на українській Запорізькій атомній електростанції, яку контролює Росія, буде використано для ремонту лінії електропередач, яка веде на контрольовану Росією територію. Заплановане відновлення зруйнованої лінії електропередач може посилити українські побоювання, що Росія готується підключити Запорізьку, найбільшу АЕС Європи, до енергомережі території, яку вона контролює.
Міністерство закордонних справ Іспанії викликало російського посла через відео, поширене в облікових записах посольства в соціальних мережах, яке неправдиво зображувало іспанські війська, які воюють в Україні.
Комітет ООН заявив, що глибоко стурбований порушеннями прав людини російськими військовими та приватними військовими компаніями в Україні, включаючи насильницькі зникнення, тортури, зґвалтування та позасудові страти. У своїх висновках щодо Росії Комітет ООН з ліквідації расової дискримінації закликав російську владу розслідувати заяви про порушення прав людини під час вторгнення в Україну.
CNN
Видання повідомляє, що за даними досліджень, іранські безпілотники, розміщені Росією в Україні, працюють на основі крадених західних технологій. Нове дослідження показало, наскільки Іран створив потужну збройову промисловість на цьому, і як ця технологія використовується Росією проти українських міст.
Вторгнення Росії в Україну викликало потік біженців. Багато з них були власниками домашніх тварин, яким довелося залишити своїх собак і котів, сподіваючись, що вони зможуть повернутися до них лише за кілька днів. Журналісти розповідають історію українських ветеринарів Валентини та Леоніда Стоянових, які невдовзі дізналися, що багато домашніх тварин замкнені в сусідніх будинках.
Президенти Чехії та Словаччини виявили солідарність з Україною у першому спільному візиті за кордон, що відбувся в п'ятницю, Президентка Словаччини Зузана Чапутова сказала, що візит має на меті принести "послання дружби, солідарності та підтримки", зазначивши, що три країни "поділяють частини спільної історії". А Павел зазначив, що і він, і Чапутова "обидва цінують свободу та справедливість".
У Бахмуті знищено будинок із відомим муралом родини. Видання пише, що за останніми днями в блокадному українському місті Бахмут було зруйновано багатоповерхівку з добре відомим муралом із зображенням усміхненої сім’ї.
Президент Росії Володимир Путін розпорядився створити музеї, присвячені подіям війни в Україні, про що повідомили в Кремлі. Там кажуть, що музеї, які будуть побудовані по всій країні, демонструватимуть "події військово-спеціальної операції та подвиги її учасників".
Голова самопроголошеної так званої Донецької народної республіки Денис Пушилін заявив, що водопостачання на окупованій Росією території Донецької області України загрозливо низьке. Багато домогосподарств отримують лише дві години водопостачання кожні три дні, сказав підтримуваний Москвою лідер під час онлайн-сесії запитань і відповідей.Місто Донецьк втратило своє основне джерело води – канал, який проходить через східноукраїнські міста Часів Яр і Бахмут.
BBC
Колишнього журналіста BBC News Україна Олександра Бондаренка вбили під час виконання службових обов'язків на передовій в Україні. Він пішов добровольцем в територіальну оборону України на початку повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року, працював експертом з комунікацій і медіа-тренером, а потім став частиною військових. Подробиці того, як він загинув під час бою, поки невідомі.
Повідомляється, що Папа Римський Франциск прибув до Угорщини з триденним пастирським візитом – його перша повна поїздка до країни відтоді, як він став Папою 10 років тому. Що його тримало подалі, так це жорстка антимігрантська позиція прем’єр-міністра Віктора Орбана на відміну від співчуття 86-річного понтифіка до всіх біженців. Що привело його сюди зараз, окрім підтримки католиків, це війна в Україні.
Також видання пише, що начальник міліції в окупованому українському місті Мелітополь, який втік до Росії після того, як вона захопила місто, був убитий під час очевидного партизанського бомбардування. Олександр Міщенко загинув від вибуху саморобного пристрою біля під'їзду кварталу, де він жив. Останнім часом надійшли повідомлення про активізацію української партизанської діяльності в регіоні.
Gazeta Wyborcza
Що там у Росії, пише польське медіа, і продовжує, що вагнерівці, демобілізовані або хто повернувся у відпустку з фронту, бандити повертаються в країну і вбивають своїх. Такі криваві відгомони війни лунають у Росії не вперше. З наслідками попередніх суспільство не впоралося до сьогодні. Більше у матеріалі.
Видання показує у фотографіях, як на фабриці у Пенсільванії виготовляють боєприпаси для України. Одним із найважливіших виробників боєприпасів армії США є ця фабрика з давньою історією, побудована вугільними баронами на початку 20-го століття в місті Скрентон, куди тонни сталі доставляються залізницею для виготовлення артилерійських снарядів для Києва. Вже понад рік тривають запеклі бої в Україні, союзники постачають зброю та боєприпаси. Попит величезний, але пропускна здатність заводу обмежена.
Польське місто Рибник звертається до Міжнародного олімпійського комітету з проханням не допускати російських і білоруських спортсменів до Олімпійських ігор і міжнародних змагань. Рішення Рибницької міської ради є не лише виявом солідарності з українцями, які постраждали від російської агресії, а й відповіддю на звернення міста-партнера Івано-Франківська, яке Рибник підтримує після початку безпідставної війни з боку Росії.
- Актуальне
- Важливе