Звідки взялися Джокери, хто висмоктує з нас силу, де взяти екзорциста – 5 книг, в яких борються зі злом
У всіх книжках цієї добірки відбувається бій з темними силами – чи то у вигаданому всесвіті героїв, а чи в реальному світі персонажів, які нас оточують. Хто переможе у цьому двобої між добром і злом? Як вберегтися від ворогів у житті та літературі? Автори дають відповідь у свій власний спосіб, зрозуміти який - щоб перемогти – можна, лише прочитавши їхні захоплюючі історії
Джефф Джонс. Бетмен: Троє Джокерів. – К.: Рідна мова, 2021
Хто такі троє джокерів у цьому коміксі для дорослих? Звідки вони взялися і як з ними боротися? У будь-якому разі, їхній головний супротивник Бетмен точно не розуміє, чому, як і звідки, але справи наразі такі: злочинець, за яким він ганявся усе своє життя, насправді зовсім не один. Наспрвді існує троє Джокерів. Тепер, дізнавшись цю неймовірну правду, Бетмен шукає відповіді. Разом із Барбарою Ґордон і Джейсоном Тоддом — двома колишніми жертвами Джокерової жорстокості — Темний Лицар нарешті наблизився до того, аби здолати його назавжди. Їх усіх до останнього. Автор цієї захоплюючої історії - американський письменник і сценарист коміксів, креативний директор видавництва DC Comics. Працював над серіями коміксів про Флеша, Зеленого Ліхтаря та Супермена. У 2016 році разом із Джоном Берґом очолив DC Films – підрозділ Warner Bros. Pictures., який відповідає за кіновсесвіт DC Comics.
Аніта Мурджані. Сила емпатів. Переваги чутливості в цьому жорстокому світі. – К.: Yakaboo Publishers, 2021
Відчуваєте, коли люди не щирі з вами? Можете відчути стан людини лише за її поглядом? Легко помічаєте, коли людина приміряє на себе різні маски й приховує своє справжнє обличчя? Якщо так, то ви емпат й частіше страждаєте від цього, ніж отримуєте переваги своєї особливості. Емпати, не тільки відчувають емоції інших людей, але й поглинають їх – часом зі шкодою для себе. Як наслідок – сенсорні перевантаження, що викликають почуття розгубленості або низьку самооцінку. Їх готовність допомогти та догодити іншим може зробити їх жертвою опортуністів, або змусити віддавати більше енергії, ніж вони мають. Спікерка та авторка бестселерів The New York Times Аніта Мурджані стверджує, що можна перетворити цей натиск емоційного тягаря на потужний інструмент. У той час, коли чуйність, доброта та співчуття дуже недооцінені, Мурджані допомагає емпатам орієнтуватися у перешкодах, з якими вони можуть зіткнутися, та визначитися зі своєю унікальністю. У книжці авторка з гумором та прикладами з особистого досвіду дає поради як заявити про свої справжні сили, не боятися бути самими собою й демонструє позитивну силу чутливості.
Томі Адейємі. Діти помсти й чеснот. – К.: Книголав, 2021
Друга книжка із трилогії “Спадок Ор’їші” відомої нігерійсько-американської письменниці – це захоплююча історія про світ магів і злих правителів, про боротьбу добра і зла, у якій чимало відгуків і на проблеми сучасного світу. Ор’їші була колись щасливою країною, в якій жило чимало магів, які допомагали населенню. Та до влади прийшов безжальний король, який наказав вбити всіх чаклунів. На цій землі зникла магія, а народ втратив надію на порятунок. Але зовсім юній чаклунці Зейлі вдалося повернути магію на землю Ор’їші. На жаль, чарівні сили відновились не лише у віщунів, вони з’явились й у частини дворян. Це означає, що у Зейлі з’явилось більше сильних ворогів, вона зневірена і розбита. Та перед нею важлива місія – захистити свій народ від жорсткого контролю правлячої монархії і допомогти принцесі Амарі відстояти право на престол. В Ор’їші розпочалась громадянська війна, чи вдасться чаклунці Зейлі знайти сили і зміцнити магів, щоб перемогти злого короля та його команду? Авторка книжки – нігерійсько-американська письменниця та викладачка літературної творчості. Закінчила з відзнакою Гарвардський університет, де отримала диплом за спеціальністю “Американська література”. Вивчала міфологію, релігію та культуру Західної Африки у Салвадорі (Бразилія). Наразі займається письменницькою діяльністю та веде свій блог про літературну творчість. Мешкає у Сан-Дієґо, Каліфорнія.
Сара Дж. Маас. Двір шипів і троянд. – Х.: Віват, 2021
За сюжетом цього роману, чарівні фейрі та люди ніколи не спілкувалися між собою, а їх землі розділяла височезна Земля і не менш крижана неприязнь. Цього розподілу дотримувалися століттями, аж поки юна головна героїня на ім’я Фейра, полюючи неподалік, вбила вовка, який виявився тим самим фейрі. За цим слідує розплата, дівчину забирає до себе безсмертний Темлін, зачиняючи її у своє маєтку в краю фейрі. Причому кара за злочин – довічне ув’язнення. Ані втекти, ані дати знати про себе рідним. “Я намагалася не дивитися на свою ліву руку, коли вишкрібала бруд із підлоги у великому коридорі. Татуювання, яке в камері мені здалося чорним, насправді було темно-синє. Важкою хмарою висіло воно над моїми думками, які й без того були невеселі. Отакої! Продалася Різенду. Я стискала пальці, щоб тільки не бачити котячого ока на долоні, і не могла звільнитися від дивного, божевільного відчуття, що око спостерігає за мною”. Утім, незважаючи за глибокі рови і кордони непорозуміння між людьми і фейрі, з часом дівчина зауважує, що між нею та її тюремником з’являється зв’язок і вони мають багато спільного. Більше того, з’ясовується, що тільки вона зуміє або врятувати чарівних фейрі, або приректи їх край, обнесений Стіною, на загибель.
Мар’ян Райхель. Сім'я очима екзорциста. – Л.: Видавництво Святого Павла, 2021
Хто як не екзорцист найкраще розкаже про боротьби з силами зла? Тобто священник, який виконує спеціальну функцію, діє лише з призначення єпископа та може проводити обряди вигнання злого духа. У цій книжці, написаній у форматі інтерв’ю, відомий екзорцист Мар’ян Райхель ділиться секретами щасливої, духовно здорової сім’ї. На яскравих прикладах з реальних історій він застерігає сучасні родини від шляхів проникнення зла у їхнє життя. Книжка дає змогу по-новому переглянути стосунки у своїх сім’ях та знайти нові підходи у вихованні дітей. “ - Наведіть, будь ласка, кілька прикладів з життя, щоб краще зрозуміти, як злий дух використовує одного з членів родини, аби її зруйнувати, - питають в автора книжки. – Пам’ятаю такий випадок. Багатодітна сім’я. Найстарший син став сатаністом. На горищі дому відбувалися сатанинські зібрання та обряди. Він втягував у це й молодших дітей. Насилля, сварки, брехня стали звичним життям родини. Таку погану поведінку діти пізніше переносили з батьківського дому у свої власні сім’ї. У будинку вчувались якісь «голоси», нищилися пристрої, на комині проступали дивні знаки. Я попросив їх знищити, але це не допомогло. Лише коли збиту штукатурку викинули з будинку, все припинилося. Важче було позбутися ненависті, сварок, претензій. Але атмосфера в родині поступово змінювалася та, що найважливіше, багато членів родини поглибили зв’язок із Богом і Церквою”.
- Актуальне
- Важливе