ТОП-12 найцікавіших фактів про щастя
20 березня, за рішенням ООН, у світі відзначають Міжнародний день щастя
У 2012 році ООН проголосила 20 березня Міжнародним днем щастя з метою підтримати ідею про те, що прагнення до щастя є загальним почуттям для всіх людей нашої планети. Ініціатори свята брали за основу і думку про те, що щастя є однією з основних цілей людства, у зв'язку з чим засновники закликають всі країни направити зусилля на поліпшення добробуту кожної людини.
Журналісти Еспресо.TV до Міжнародного дня щастя зібрали найцікавіші факти про це чарівне відчуття.
1. Найщасливішою країною світу в 2014 році визнана Фіджі. Опитування проводилося серед 65 країн, в якому взяли участь 64 тисячі респондентів. Серед опитаних громадян 65 країн світу щасливими себе вважають 70% населення. В "індексі щастя" перше місце посіла Фіджі, найнещаснішою країною визнаний Ірак. Африка та Азія лідирують у рейтингу найщасливіших країн, а традиційно найнещаснішими почуваються мешканці Західної Європи.
2. В Україні 7 населених пунктів мають похідну назву від цього найкращого почуття. Зокрема, в Україні є село Щасливе Бахчисарайського району в Криму, село Щасливе, Стрийський район (Львівська область), таке ж село в Київській області, Кіровоградській, Закарпатській та Запорізькій.Також є сумнозвісне місто в Луганській області – Щастя.
3. Щастя має ціну. Експерти порахували ціну щастя в різних країнах та виявили, що найдешевше щастя в Ізраїлі ($4491 на людину), а найдорожче – в Катарі ($14609). Свої підрахунки вони робили на підставі рівня життя, спираючись на дані Світового Банку про ВНП на душу населення та оцінку щастя.
4. Попри це, щастя таки не в грошах, що доводить ще одне дослідження. Вчені виявили, що зріст доходів після досягнення певного рівня (зокрема $80 тис. на рік для громадян США) припиняє приносити щастя.
5. Щастя не обов’язково залежить від зовнішніх факторів. Щасливими людей роблять гормони. Щастя – це біохімічні процеси, пов’язані з гормонами серотоніном, дофаміном та ендорфінами.
6. Посмішка, навіть без причини, може зробити щасливим. Вчені виявили, що під час посмішки м'язи обличчя подають сигнал в мозок, який і зреагує радісним настроєм. Окрім цього, заняття спортом та ультрафіолет можуть зробити щасливими. Інтенсивні фізичні вправи стимулюють виробіток дофаміну, а перебування на сонці збільшує концентрацію серотоніну.
7. Одружені люди щасливіші за неодружених.
8. Попри те, що визначити тривалість щастя важко, вчені вирахували, що щасливі обійми в середньому тривають 3 секунди.
9. Здорові люди на 20% щасливіші за хворих.
10. На 50% щастя залежить від генів, на 10% - від умов життя і на 40% - від конкретної ситуації.
11. Негативні емоції потрібні людині, адже відчуття щастя підтримується емоційним контрастом.
12. Енергія позитивних емоцій сильніша за енергію негативних.
- Актуальне
- Важливе