Диплом проти прем'єра
Прем'єр-міністр Молдови Кирило Габуріч пішов у відставку після кількох місяців розслідування історії з підробкою його диплома про освіту
Поки глава уряду був успішним менеджером, справжність його диплому мало кого цікавила. Проте коли Габуріч погодився очолити уряд Молдови, тема його освіти стала додатковим важелем тиску на владу. І прем'єр цього тиску не витримав.
Власне, це й не було його завданням. Габуріч ніколи не займався політичною діяльністю. На чолі уряду він з'явився тоді, коли демократичні партії Молдови виявилися неспроможними домовитися між собою і сформувати правлячу коаліцію. Саме після цього демократам і ліберал-демократам довелося піти на дивний альянс із комуністами, які підтримали новий уряд. Але главою такого уряду за визначенням не міг стати професійний політик. Саме тоді вибір коаліційних партнерів і зупинився на Габурічі.
Вибір виявився невдалим. Справа не тільки в історії з дипломом - хоча і це важливо, неадекватність чиновників при оприлюдненні ними своїх реальних біографій нерідко призводить до криз не тільки в Молдові. Річ у тому, глава уряду, що не розуміє, як реально функціонує влада, ніколи не виглядає авторитетною фігурою для апарату.
Кілька днів тому Габуріч зажадав відставки керівників Генеральної прокуратури, Національного банку і Комісії з фінансового ринку і заявив, що уряд позбавлений важелів для вирішення нинішніх проблем. Прем'єр висунув тоді ультиматум: якщо упродовж місяця керівників згаданих установ не знімуть з посад, він піде у відставку. Відставка відбулася всього за тиждень після цього ультиматуму.
Тепер молдавські політики мають визначитися - або вони здатні сформувати повноцінний, а не "службовий" уряд з реальною більшістю в парламенті, або криза буде продовжуватися, і майбутнє Молдови опиниться в заручниках дрібних особистих амбіцій керівників провідних політичних партій країни.
Для нас це теж не дуже добре: Росія напружено працює над дестабілізацією ситуації в Молдові, сподівається на прихід до влади в цій країні проросійських сил і відкриття ними "другого фронту" боротьби із Заходом прямо на кордонах України та Румунії. Та й виживання російського контрабандистського анклаву на наших кордонах - Придністров'я - після заборони на військовий транзит через Україну повністю залежить від приходу до влади в Молдові колабораціоністів.
- Актуальне
- Важливе