В Україні створюється нова бригада Нацгвардії за стандартами НАТО
У навчальному центрі Північного територіального командування Національної гвардії, що в м. Гостомелі на Київщині, йде активне формування бригади легкої піхоти, яка створюється цілковито за стандартами Північно-Атлантичного альянсу
Журналіст програми “Репортажі і розслідування з Артемом Шевченком” Станіслав Мельничук вивчав нові параметри і підходи до набору й вишколу гвардійців.
Цей підрозділ має стати першим повністю професійним, контрактним, сформованим суто з добровольців і навченим за стандартами НАТО з'єднанням у Національній гвардії. Його очолив полковник морський піхотинець Сергій Тартаковський. Він пройшов навчання в елітних школах “морських котиків” Сполучених Штатів Америки. Тепер заокеанський вишкіл він почав відшліфовувати на практиці, створюючи “з нуля” нову бригаду Нацгвардії.
Сергій Тартаковський, начальник штабу 4-ї бригади оперативного призначення Нацгвардії України: “В цій бригаді служитимуть тільки добровольці за контрактом, в яких є бойовий досвід і спеціальності, що визначатимуть бойові спроможності підрозділу. Сюди ніхто не потрапить силоміць чи на строкову службу. Також перевага віддаватиметься тим, хто володіє іноземними мовами, і, звісно, в кого гарні морально-психологічні якості і відмінна фізична підготовка”.
У новій бригаді буде модернізована на стандартами НАТО структура управління, яка дозволятиме ефективно й швидко ухвалювати рішення на всіх рівнях, особливо в бойових умовах. За своєю специфікою ця бригада виглядатиме як “залізний кулак” Національної гвардії України. На відміну від механізованих армійських бригад, вона має бути мобільною й універсальною, тобто виконувати різноманітні завдання в зоні проведення АТО.
Олександр Турчинов, секретар РНБО України: “Одне із завдань бригади — це знищення диверсійно-розвідувальних груп противника, де б вони не були і якою б зброєю не користувалися. Вони повинні знищувати ворога в будь-якій точці протягом годин з моменту виникнення загрози. Бригада оснащена сучасною і ефективною зброєю. Її особливість у тому, що вона буде однією з найбільш мобільних. Сюди будуть передані гелікоптери та військово-транспортні літаки”.
Ті, кого відібрали в цей підрозділ серед перших, вже приступили до бойового злагодження. Приміром, групи снайперів вчаться на полігоні тактиці бою американської піхоти. Тренують їх іноземні інструктори, такі як Микола Нікулич. За його плечима реальний досвід бойових дій в лавах піхотної бригади “Гіваді” армії Ізраїлю та інструкторська робота зі стрільб для населення.
Микола Нікулич, інструктор з вогневої підготовки: “Перше, чому я навчаю, — це методиці прицільної стрільби. Хлопці повинні грамотно і влучно стріляти. Це фундамент знань, на який згодом можна навісити будь-яку складову вмінь і навичок, як доповнення. Наприклад, зачистка приміщень і робота в районі забудови — це доповнення до тактичної підготовки”
Далі бійці бригади відпрацьовуватимуть роботу на полі бою у взаємодії та під прикриттям танків, бронетранспортерів та іншої бронетехніки, які є на озброєнні “натівської” бригади Нацгвардії.
Серед тих, хто вже підписав трирічний контракт з цією бригадою, є бійці, які за останні півтора роки пройшли всі “гарячі точки” на Донбасі. Наприклад, офіцер Володимир Максимів брав участь в боях за Іловайськ, Донецький аеропорт і Дебальцеве. Коли він дізнався, що в Україні почали формувати перший бойовий підрозділ за стандартами НАТО, то побачив перспективу для свого розвитку саме в ній.
Володимир Максимів, офіцер Нацгвардії України: “Після всіх військових подій і операцій, які я пережив, це єдиний підрозділ, в якому я бачу перспективу, і де люди хочуть працювати: колектив і командування. Ставлення тут в офіцера до солдата справжнє. Відбір проходив важко. Але до нас ставилися з повагою, але показали, що все нами пережите в боях, не є основним. Нам показали, до чого можна прагнути, куди йти, в якому напрямку треба вдосконалюватися”.
Інший боєць нової бригади - Олександр Хаджинов, який донедавна був волонтером і допомагав бійцям в АТО по всій лінії зіткнення. Для себе він зробив висновок — реформи у війську йдуть повільними темпами й не завжди доходять до лінії зіткнення. Тому, коли він дізнався, що гостомельська бригада Національної гвардії набирає добровольців за стандартами Північно-Атлантичного альянсу, вирішив перевірити себе в ній.
Олександр Хаджинов, боєць Нацгвардії України: “Рівень” підготовки в армійських “учебках” всі прекрасно знають: на фронт потрапляють необстріляні хлопці, яких вже там доводиться навчати. Тут в бригаді все збирають “з нуля”. Протягом 3-4 днів ми відпрацьовуємо біг на далекі дистанції, долання болота, перенесення навантажень, нічні збори за тривогою тощо. Після першого ж дня ти не відчуваєш жодного м'яза в тілі. Якщо тут такий відбір, то сама підготовка буде ще жорсткішою. І це мене надихає, мені подобається”.
Набір в нову бригаду Нацгвардії триває. В ній чекають всіх професіоналів військової справи й молодих бійців, які, попри можливе розчарування в армійських підрозіділах, все ж таки хочуть служити в кращому підрозділі й професійно розвиватися за кращими бойовими зразками. Національна гвардія закликає бажаючих подавати заявки в нову бригаду, спробувати свої сили та взяти особисту участь в реформах силових структур України вже зараз.
Подати заявку в нову бригаду легкої піхоти Нацгвардії можна, зателефонувавши до служби кадрів за тел. (098) 614-50-47, (095) 686-28-63, (073) 474-68-63, надіславши е-mail на [email protected] або особисто звернувшись за адресою: Київська область, м. Гостомель, вул. Проскурівська, буд. 1.
- Актуальне
- Важливе