Як Україну бачать іноземці: Маленькі зарплати, розкішні ресторани та відсутність планів

13 травня, 2017 субота
15:18

Три розповіді іноземців про найяскравіші враження від України

Зміст

З початком Євробачення в Україну приїхало безліч іноземців. Україна відкриває свої двері для туризму. Але з чим стикаються люди з інших країн, якою вони бачать Україну?

Редакція Еспресо.TV зібрала історії людей, які знають про Україну не з чуток.

 Якоб Мішке, німецький вчений, дослідник української культури.

Вперше Мішке відвідав Україну в 2002 році на автобусі. Найбільше його вразили села Західної України. Там він побачив коней, запряжених у плуг, корів і курей, які бігають по вулицях. Все було так, як мама Мішке описувала йому справжнє село за часів її молодості.

А Львів видався Мішке подорожжю в часі. Там він побачив "Жигулі", старі трамваї, автобуси "Ікарус" і маленькі магазинчики з прилавками, де немає самообслуговування. Подібні подорожі в часі Мішке відчуває до сих пір. "Наприклад сьогодні, коли я йшов від трамвайной станції Старовокзальна до залізничної станції Києва, я ніби опинився в кіно про радянські часи", - говорить Мішке.

До чого довелося звикати німецькому вченому, так це до різного відчуття часу в українців. Українці не дуже люблять планувати своє життя далеко наперед. За словами Мішке, в Україні набагато легше організувати захід через тиждень, ніж через місяць.


"Це те, що потрібно зрозуміти і прийняти - коли терміни проекту підтискають, але до сих пір залишилося багато невиконаної роботи. Українці зроблять все в останню хвилину, але можна бути впевненим, що все точно буде зроблено ", - ділиться своїм досвідом Мішке.


З тих випадків, що шокували, Мішке згадує своє купання в Дніпрі, на Трухановому острові. Недалеко від нього була купа зеленого листя, під якими виразно вгадувалося тіло мертвої людини. Можливо, хтось потонув. І в кількох метрах люди продовжували займатися своїми справами: купалися і насолоджувалися сонячним днем, закохані цілувалися. І нікому, здавалося, немає справи до трупа, що лежав поруч з ними. Лише поліцейський, який тихо сидить в тіні, зацікавлено поглядав на цю сцену.

Українська гостинність іноді може стати серйозним випробуванням. Одного разу Мішке працював рік волонтером в корпусі Червоного Хреста, допомагаючи людям похилого віку зі Львова. Мішке приїхав зі своїм німецьким колегою, і вони думали, що їхня допомога буде полягати в придбанні продуктів, прибиранні та іншій допомозі по дому.

Але незабаром виявилося, що основним завданням волонтерів було їсти ті численні страви, що приготували для них львівські дідусі й бабусі. Вони відчули себе онуками на канікулах.

"Це була дійсно складна робота! Нам доводилося складати план наших візитів з обережністю, не ставлячи в розклад місця, де особливо багато годували, поруч один з одним, щоб не вийшло два величезних обіди в один день. А деякі дуже ображалися, почувши, що ми десь вже встигли поїсти ", - згадує Мішке.

 Арік Толер, аналітик Bellingcat, США

Толер вже й не пам'ятає скільки разів бував в Україні - 6 або 7, і кожного разу відвідував Київ. Щоразу вирушаючи в Україну, Толеру доводиться пояснювати друзям, що Україна не повністю загрузла у війні, а лише її частина. Взагалі Толер вважає, що чутки про небезпечну Україну перебільшені. У Києві досить безпечно, і він швидше буде підстрелений в Америці, де майже у кожного є зброя.

В університеті Толер вивчав російську літературу, тому знає російську мову. Своїм колегам філологам Толер радить їхати вивчати російську мову в Україну через більш дружню політичну обстановку в країні і через знання українцями двох мов.

З мовною агресією Толер ніколи не стикався - найчастіше в Україні він по роботі, і кожен розуміє, яку роль в інформаційній розвідці грає організація Bellingcat.

Найбільше Толера вражає патріотизм українців і однакові зачіски, як у козаків. "Я ніколи не бував в Україні до Майдану, тому мені складно говорити, чи було так завжди. Але патріотизм українців дуже помітний ", - говорить Толер.

Політичний активізм в Україні теж зовсім відрізняється. Наприклад, коли Толер жив якийсь час в Казані, він ніколи не бачив нічого, крім мітингів "Єдиної Росії". В Україні мітинги проходять від імені будь-якої партії і руху, в цьому плані українці вільніші і роблять те, що вважають за потрібне.

"А так люди всюди однакові. Може, українці трохи більше захоплюються комп'ютерними іграми, але в цілому - ми схожі ", - говорить Толер.

Зі своєї першої поїздки Толер помітив зміни в місті: з'явилося більше розважальних закладів, ресторанів, барів з крафтовим пивом. "Я можу помилятися, але мені здається, що це особливий символ вестернізації, до якого прагне молодь. Непогано, коли крафтове пиво і вестернізація йдуть поруч - так залучається більше людей ", - жартує Толер.

Але ось з салом і борщем у Толера складні відносини. І якщо борщ при чималій кількості сметани для Толера ще терпимий, то сало він просто ненавидить.

А взагалі Толер вважає, що подорож в Україну підійде не всім, наприклад, його дружині б точно тут не сподобалося. Але для людей готових до пригод тут - те, що треба. Для американців українці здаються недружніми.

"Тут люди поводяться нейтрально з незнайомцями, коли в Америці потрібно бути суперввічливим з усіма. А в українському магазині тобі навіть ніхто не скаже "ласкаво просимо". Це нормально, просто інший сервіс - більш прямолінійний ", - пояснює Толер.

У деяких місцях складно обійтися без супроводження місцевих жителів. Але ось на Подолі можна впоратися і самому. Там в основному зустрічаються молоді люди, які знають англійську, і Толеру подобається пити там каву.

Толер зізнається, що аеропорт Бориспіль в Києві взагалі дуже дивне місце - там постійно знаходяться люди. "Таке відчуття, що насправді вони там просто тусуються і у них немає рейсу. П'ють каву, щось їдять". Якось Толер відлітав в ніч з п'ятниці на суботу, рейсів було небагато. А ось людей було навпаки багато, з чого Толер зробив висновок, що аеропорт Бориспіль - якийсь клуб за інтересами для людей, що живуть поруч.

Б'янка Залевська, військовий журналіст, Польща

Залевська приїхала в Україну висвітлювати події фронтового життя. Однак у звичайному побутовому житті Залевська стикається з дивними і незрозумілими проблемами. Наприклад, небажанням ЖЕКу ремонтувати їй кран. Або постійну обідню перерву в усіх державних установах.

Якось раз Залевській довелося взяти відгул з роботи, щоб поїхати через все місто в міграційний офіс. Співробітники офісу зачинили двері прямо перед носом Залевської. На дверях висіла папірець з написом "Обід". Журналістка годину простояла під дверима, бо було незрозуміло, коли почнеться прийом.


А ще Залевська дивується, як при таких низьких зарплатах кияни живуть розкішно, роз'їжджаючи на дорогих автомобілях і купуючи дорогі прикраси, техніку. Безліч дорогих ресторанів, в які складно потрапити, і бутиків.


"Звідки у людей гроші на це? Контраст, коли частина країни занурена в війну, інша частина живе розкішшю. На передовій хлопцям не вистачає екіпіровки, тоді як на парадах в Києві виставляють найновіші військові розробки".

Залевська вважає, що Україна - країна, де люди витрачають вдвічі більше, ніж заробляють. У Києві, в якому, щоб купити машину, потрібно працювати мінімум три роки, не залишилося місць для паркування.

Ще Залевську дивує кількість свят в країні. Наприклад, люди перестають нормально працювати з середини грудня і до середини січня. А на 8 березня іноді випадають цілих два вихідних дня. "Україні потрібно піднімати економіку, працювати, але замість цього люди відпочивають", - говорить Залевська.

Але що більше обурює журналістку, так це небажання українця розмовляти українською мовою.

"Більш ніж половина українців розмовляє мовою агресора. Для мене шок, коли я приходжу в магазин і звертаюся українською, а продавець відповідає мені  російською. Як це можливо, що я вивчила мову за рік, а корінні українці не можуть її вивчити за все життя? ", - нарікає Залевська.

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.23
    Купівля 41.23
    Продаж 41.72
  • EUR
    Купівля 43.84
    Продаж 44.55
  • Актуальне
  • Важливе
2024, середа
13 листопада
10:17
ппо
Уночі та вранці сили ППО збили 37 російських БПЛА та 4 ракети
10:16
Оновлено
РФ завдала комбінованого удару по Україні: у Києві працювала ППО, в області є постраждалий
10:06
Євробачення
Нацвідбір на Євробачення - 2025: організатори отримали 369 заявок від учасників з 8 країн
10:03
Оновлено
В окупованому Севастополі вибухнула автівка: загинув військовий
10:01
OPINION
"Мир у січні" нереальний
09:35
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
На Херсонщині через атаку ворожого дрона загинула жінка
09:35
світ Південна Корея США КНДР військові новини
США, Японія та Південна Корея розпочали масштабні військові навчання
09:34
Микола Княжицький на VIA CARPATIA
"Мирні плани" Трампа не змінюють наміру РФ знищити Україну, – депутат Княжицький
09:32
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 13 листопада: скільки коштують євро, долар і злотий в обмінниках
09:30
Партнерський матеріал
У яких випадках за скоєння ДТП настає адміністративна, а у яких – кримінальна відповідальність: пояснення адвоката
09:29
Ексклюзив
Війна з Росією, ЗСУ
"Мене за ці слова захейтили": боєць ЗСУ Ієвлєв про нестачу піхоти
09:03
електроенергія, графіки відключень
Укренерго запровадило обмеження потужності для бізнесу та промислових споживачів
09:02
російська армія, мобілізація
"Зараховують навіть місцевих депутатів": окупанти намагаються створити в Криму бригаду БАРС, - партизани
08:44
Оновлено
Дональд Трамп
Трамп оголосив низку майбутніх призначень, зокрема міністрів оборони та внутрішньої безпеки й директора ЦРУ
08:43
Лауреатом Букерівської премії 2024 року став роман англійської письменниці Саманти Гарві "Orbital"
Британська письменниця Саманта Гарві стала лауреаткою Букерівської премії - 2024
08:33
Минулої доби на фронті сталося 162 боєзіткнення: на Курщині Сили оборони відбили 20 атак
08:24
Вугледар
"Неможливо знайти вцілілу будівлю": ватажок терористичної "ДНР" Пушилін показав відео нібито з окупованого Вугледара
08:21
Валерій Залужний
Київ домовляється з Лондоном про щорічне навчання в Британії 5-7 тис. українських студентів, - Залужний
08:01
OPINION
​Путін зводить нову Берлінську стіну
07:55
Дональд Трамп
Союзники Трампа тиснуть на нього після інформації про можливе призначення Рубіо держсекретарем США
07:49
Пентагон
США передали Україні 83% обіцяних боєприпасів і 67% засобів ППО, - Пентагон
07:43
Ексклюзив
Військові письменники та історик Володимир В"ятрович
Від рішень, як коментувати цю війну, залежатиме її завершення, - історик В'ятрович
07:38
Інфографіка
втрати окупантів
Сили оборони за добу ліквідували 24 танки, 56 артсистем і 1770 військових армії РФ
07:17
обстріл, ППО
У Росії заявили, що нібито збили 29 БПЛА: у Воронезькій області пошкоджено підприємство
07:01
Пентагон
Витік документів Пентагону про український контрнаступ: Тейшейру засудили до 15 років ув'язнення
06:55
Тайвань зафіксував 24 літаки та 6 військових кораблів Китаю біля острова
06:21
Дональд Трамп
Прихильники України відчули полегшення після оголошення призначень Трампа, - Politico
04:55
Ілон Маск
Трамп анонсував створення департаменту урядової ефективності. Його має очолити Маск
04:32
Ракетоносій "калібрів"
РФ розв'язала проблему з завантаженням "калібрів" на борти в Новоросійську, - ВМСУ
04:23
Трамп обрав майбутнього посла США в Ізраїлі
03:58
Українські військові та грузинські добровольці підняли прапори України та НАТО на прикордонній з РФ горі Казбек
03:21
МВС назвало кількість зниклих безвісти українців
03:05
окупанти
Росія направила до Екваторіальної Гвінеї до 200 військових інструкторів, - Reuters
02:41
Партизани знайшли штаб, склади та підрозділи РЕБ росіян, які ведуть протидронову роботу у Московській області
02:22
світло
На Івано-Франківщині та Волині запровадили графіки обмеження потужності через дефіцит в енергосистемі
02:10
Лідер Англіканської церкви подав у відставку після звіту про сексуалізоване насильство, якому він не завадив
01:38
Ексклюзив
Тимчасово повірений у справах Республіки Польща в Україні Пйотр Лукасєвіч на форумі "Via Carpatia 2024"
Повірений у справах Польщі: "Зараз ми зосереджені на підготовці українських військових"
01:10
DeepState: росіяни просунулись на декількох напрямках на Донеччині
01:00
Трамп
Суд зупинив справу про виплати Трампом грошей порноакторці
00:31
Чоловіка, який застрелив військового в Києві, засудили до 13 років, його спільники отримали по 3 роки
Більше новин