Аліна Кабаєва та її бабуся, ексдружина й родичі: Британія запровадила санкції проти найближчого оточення Путіна
Сьогодні, 13 травня, Велика Британія ввела санкції проти фінансової мережі Путіна, вони стосуються колишньої дружини, двоюрідних братів і найближчого оточення російського президента
Про це інформують на сайті уряду Великої Британії.
В офіційних документах вказана лише невелика частина володіння президента, утім насправді багатство Путіна записане на родину, йдеться в повідомленні.
"Офіційні документи перераховують скромні активи президента Путіна, зокрема: невелику квартиру в Санкт-Петербурзі, 2 автомобілі радянських часів 1950-х років, причіп і невеликий гараж. Насправді Путін покладається на свою мережу сім’ї, друзів дитинства та обраної еліти, які виграли від його правління і, своєю чергою, підтримують його спосіб життя. Їхня винагорода – вплив на справи російської держави, що виходить далеко за межі їхніх формальних посад", – зазначають в уряді Великої Британії.
Серед найближчого оточення Путіна під санкції потрапили:
- Аліна Кабаєва, олімпійська гімнастка на пенсії. Вона обіймає посаду голови правління Національної медіагрупи - найбільшої приватної російської медіакомпанії. Раніше була депутатом в держдумі від "Єдиної Росії". Вважається, що Кабаєва має тісні особисті взаємини з Путіним.
- Анна Зацепліна, бабуся Аліни Кабаєвої та соратниця Геннадія Тимченка – давнього товариша Путіна, що перебуває під санкціями Великої Британії від 22 лютого. Саме від нього Зацепліна отримала розкішну квартиру в Москві.
- Людмила Очеретна, ексдружина Путіна. Після розлучення з Путіним у 2014 році Очеретна отримала пільгові ділові відносини з державними структурами.
- Ігор Путін, двоюрідний брат Володимира Путіна, російський бізнесмен, директор Міжнародного морського порту "Печенга".
- Роман Путін, двоюрідний брат, який публічно розповідає про свої зв'язки з Путіним і наголошує, що це дозволило його компанії Putin Consulting допомагати іноземним інвесторам у Росії.
- Михайло Шеломов, російський власник бізнесу і двоюрідний брат Путіна. Компанія Шеломова ТОВ "Акцепт" ділить співробітників з АТ "Біном", фірмою, зареєстрованою як власник "Палацу Путіна". Шеломов через свою фірму Akcept LLC також є акціонером Банку Росія, що перебуває під санкціями Великобританії 22 лютого 2022 року.
- Михайло Путін, російський бізнесмен, родич президента РФ. Михайло – заступник голови правління СК "СОГАЗ", заступник голови правління "Газпрому".
- Олександр Плехов, близький друг Путіна. Його компанія Vital Development Corporation отримала вигоду від значного державного патронажу.
- Михайло Клішин, виконавчий директор Банку Росія, член Ради директорів СОГАЗ
- Володимир Колбін, син друга дитинства та імовірного ділового партнера Путіна – Петра Колбіна. Володимир одержував підтримку уряду Росії як генеральний директор ТОВ "Геленджицький морський порт".
- Юрій Шамалов, син Миколи Шамалова (під санкції Великої Британії потрапив 2014 року) і брат колишнього зятя Путіна Кирила (під санкціями Великої Британії від 24 лютого 2022 року). Юрій входить до нової еліти дітей найближчого оточення Путіна, швидко піднявся до президента Газфонду та члена ради директорів Газпромбанку.
- Віктор Хмарін – російський юрист і бізнесмен, друг і родич Путіна за шлюбом. Хмарін володів низкою підприємств, у тому числі ТОВ "НефтеПродуктСервис", яке працювало в енергетичному секторі Росії.
Таким чином Британія тисне на Путіна, який продовжує вторгнення в Україну.
Наразі Велика Британія наклала санкції на понад тисячу фізичних та сто юридичних осіб, зокрема олігархів, на суму 117 мільярдів фунтів.
"Ми викриваємо та націлюємось на тіньову мережу, яка підтримує розкішний спосіб життя Путіна. Ми продовжуватимемо вводити санкції проти всіх тих, хто сприяє агресії Путіна, доки Україна не переможе", – сказала міністр закордонних справ Великої Британії Елізабет Трасс.
Санкції проти оточення Путіна передбачають:
- Заморожування активів. Це забороняє будь-якому громадянину Великої Британії або будь-якому бізнесу в Британії мати справу з коштами чи еконресурсами, які пов'язані з особами, що потрапили під санкції.
- Заборону на поїздки. Призначеній особі буде відмовлено у дозволі на в’їзд або перебування у Великій Британії.
- Транспортні санкції. Нещодавно введені повноваження вважають кримінальним правопорушенням політ або приземлення будь-якого російського повітряного судна у Великій Британії та надають уряду повноваження вилучати літаки, що належать вказаним особам.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе