Київський майдан розстрілювали кримські снайпери?


фото: newsradio.com.ua
Чи потрібен тут знак питання — відповідь дасть суд чи трибунал, якщо, звісно, відповідну справу буде порушено, а її розслідування не буде спущено на гальма

Про те, що влада залучає до розстрілу Євромайдану вихідців із СБУ, першим написав народний депутат України Олег Ляшко, побачивши в інтернеті фото із знайомим обличчям.

«Бачу, що скрізь по Інтернету “гуляє” це фото і всі допитуються, хто це такий, що його так спецпідрозділи охороняють. Отже, це Сергій Асавелюк. Псевдо – Асса. 43 роки. Фахівець із силових акцій. Був бійцем спецпідрозділу СБУ “Альфа”. Згодом – особистий охоронець тодішнього мера Одеси Едуарда Гурвіца, і в період постійних замахів на Едуарда Йосиповича ночував у нього в кабінеті. Згодом був у команді відомого бізнесмена Володимира Костеріна, свого часу був заступником голови секретаріату Партії зелених, далі займався комерційною діяльністю. Зараз – вочевидь, за браком кадрів, режим долучив Асавелюка до організації розгону повстанців. Особа дуже небезпечна, але це не значить, що його треба боятися», — засвідчив депутат.

Олег Ляшко особисто знає Сергія Асавелюка, про що свідчить їхнє спільне фото  на прес-конференції в УНІАН 10 травня 2007 року на тему «Боротьба за володіння готельним комплексом “Русь” триває». Тому вищенаведене свідчення Ляшка можна розцінювати як упізнання Асавелюка на знімку поруч із стрілками. 3 серпня 2009 року, на іншій прес-конференції в УНІАН, Асавелюк фігурував в якості експерта Партії зелених України з питань безпеки, що, знову ж таки, підтверджує слова Ляшка.

31 жовтня 2012 року Асавелюк об’явився вже у зовсім іншій іпостасі на сайті внутрішніх військ МВС України — як полковник, командир сформованого у 2012 році окремого загону спеціального призначення управління Кримського територіального командування внутрішніх військ. «Основою загону стали кращі бійці колишнього батальйону спецназу сімферопольської бригади, також до його складу увійшли кращі військовослужбовці полку «Тигр» та з інших силових структур і відомств. При відборі кандидатів враховувались не лише фізичні дані військовослужбовців, але й рівень професійної підготовки та їх психологічні характеристики», — розповів тоді Асавелюк.

3 грудня 2013 року, коли парламент розглядав питання про відставку уряду Миколи Азарова (і не дав необхідної кількості голосів), Асавелюк керував групою осіб характерної спортивної статури, яких пустили в будинок Верховної Ради. Тоді він пред’явив посвідчення, у якому написано, що «Асавелюк Сергій Іванович перебуває на військовій службі у внутрішніх військах Міністерства внутрішніх справ України».

Отже, Ляшко помилився у своєму припущенні про те, що «режим долучив Асавелюка до організації розгону повстанців» «вочевидь, за браком кадрів». Насправді Асавелюк, як бачимо, ще з 2012 року готувався до виконання саме таких завдань. Тоді ж, у рамках підготовки до Євро-2012, було закуплено далекобійні гвинтівки британського виробництва, що дозволяють вражати цілі на відстані до 2000 метрів. 20 лютого 2014 року сайт газети «Дзеркало тижня» повідомив, що «першу партію такої зброї закупив тепер уже колишній начальник "А" СБУ генерал Бірсан».

Начальник Управління державної охорони (УДО) у 2009-2010 роках, легендарний «альфівець», генерал-лейтенант Олександр Бірсан пішов з життя 1 жовтня 2013 року. Колишній перший заступник голови СБУ генерал-полковник Юрій Землянський у своїх спогадах про Бірсана зазначив, що «однією з його останніх великих справ стало забезпечення чемпионату Євро-2012».

Однак живою є інша людина, яка пов’язана і з генерал-лейтенантом Бірсаном, і з полковником Асавелюком. Це нинішній начальник головного управління — командувач внутрішніх військ МВС України генерал-лейтенант Станіслав Шуляк, призначений на цю посаду 31 травня 2012 року. До цього призначення він служив у СБУ (а саме у підрозділі спеціального призначення СБУ "А", тобто «Альфа») та в УДО. І саме йому варто адресувати питання про те, як далекобійні гвинтівки британського виробництва опинились в руках тих, хто розстрілювали київський Євромайдан, і яку роль у цьому злочині виконував Асавелюк.

Про самих стрілків можна висловити припущення, що це — спецпризначенці внутрішніх військ з Криму. 26 березня 2013 року газета «Урядовий кур’єр» опублікувала інтерв’ю з Шуляком, де той розповів, зокрема, що у Криму дислокована гірськострілецька рота, завдання якої — «знешкодження злочинців, що захопили заручників у гірській місцевості». Саме у Криму, як пам’ятаємо, командував окремим загоном спеціального призначення Асавелюк. Стрілки влучно стріляли з дахів будинків — люди внизу для них були звичними мішенями. Як у горах.

новини партнерів

9 березня, 2021 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати