Хто з «сепаратв’язнів» поповнить лави Партії регіонів
Еспресо.TV склали список найбільш відомих сепаратистів, які згідно з Женевськими домовленостями, можуть бути амністовані і вийти на волю
Як ми уже писали, після амністії Партія регіонів буде змушена інкорпорувати всіх «народних губернаторів» і лідерів «ополчень» в свою структуру, або конкурувати з ними за симпатії донецько-луганських люмпенів.
«Народний губернатор» Донеччини Павло Губарєв
1 березня проросійський мітинг обрав "народного" губернатора Донеччини Павла Губарєва.
Про лідера донецьких сепаратистів відомо те, що ще рік тому він працював директором агентства з організації свят "Морозко", де організовував новорічні ранки і корпоративи.
3 березня купка сепаратистів на чолі з Губарєвим захопила обласну раду. А вже 6 березня Губарева заарештувала СБУ і відправила на допит до Києва. Зазначимо, зараз «народний губернатор» знаходиться під арештом за підозрою в сепаратизмі і організації масових заворушень. Дружина Губарєва оголосила, що бере керівництво рухом на себе, проте він розколовся на кілька частин.
«Народний губернатор» Луганщини Олександр Харитонов
Олександр Харитонов - лідер "Луганської гвардії", секретар луганського обкому партії ПСПУ Наталії Вітренко, депутат Луганської обласної ради 5-го скликання від блоку Вітренко.
5 березня на проросійському мітингу в Луганську бів проголошений «Народним губернатором». Керував захопленням Луганської облдержадміністрації 9 березня і разом з Арсеном Клінчаєвим змушував губернатора області Миколи Болотських написати заяву про відставку. «Луганська гвардія» також брала участь у всіх попередніх захопленнях Луганської ОДА, знищенні української символіки в місті. 13 березня був затриманий СБУ.
Голова ВО «Молода гвардія» Арсен Клінчаєв (Луганськ)
Під керівництвом депутата Луганської обласної ради від Партії регіонів Арсена Клінчаєва 9 березня була захоплена облдержадміністрація. Крім того, за даними СБУ, Клінчаєв спланував разом з групою з 500 бойовиків захопити в Луганську обласні управління СБУ, МВС та Державного казначейства. 11 березня був заарештований правоохоронцями.
Варто відзначити, що Арсен Клінчаєв є фігурантом багатьох гучних скандалів та бійок на Луганщині. Відомий тим, що в 2008 році нібито привіз до Луганська «луна-парк-вбивцю». Через несправну карусель "Центрифуга" загинули двоє людей, і близько десяти отримали травми. Вважається організатором «Музею жертв помаранчевої революції». Під час президентської кампанії 2010 року був затриманий, коли закидав білборди Тимошенко «бомбами» з фарбою. Крім того, він організував напад на поїзд з опозиціонерами, які 18 травня намагалися потрапити на всеукраїнську акцію «Повстань, Україно!».
Лідер "Молодіжної єдності" Антон Давидченко (Одеса)
Давидченко іменує себе лідером не тільки «Молодіжної єдності» (до речі така організація не зареєстрована в Одесі), а й «Народної альтернативи», «Народної дружини», «Куликова поля» (Одеський Антимайдан) і т.д. Його прихильники 3 березня підняли над ОДА прапор Російської Федерації, а також розбили двері держустанови і спалили український прапор. 17 березня був затриманий в Одесі співробітниками СБУ. Після цього його мати пригрозила самоспаленням.
Радикальна організація «Молодіжна єдність» неодноразово проводила антифашистські та гомофобські мітинги, а Давидченко заявляв про намір встановити пам'ятник жертвам УПА в Україні та відновити вулицю Радянської армії.
Лідер «Народного ополчення Донбасу» Михайло Чумаченко
За даними СБУ, у Чумаченко вилучені матеріали, що свідчать про його наміри проголосити себе «народним губернатором» Донецька і закликати 22 березня учасників мітингу до силового захоплення облдержадміністрації. Крім того, Чумаченко є членом донецького осередку медведчуківського "Українського вибору". Був затриманий 22 березня.
Заступник самопроголошеного губернатора Донеччини Роберт Доні
Доню підозрюють у причетності до масових безладів в Донецьку 15-16 березня ц.р. і закликів до захоплення органів державної влади (будівель Донецької обласної державної адміністрації, управління Служби безпеки України в Донецькій області та Донецької обласної прокуратури. Був затриманий 4 квітня.
Ольга Воржеінова, лікар (Чугуїв)
13 квітня в ході мітингу в Харкові відбувся конфлікт між проукраїнськими та проросійськими активістами, в результаті чого мітингувальникам, які виступали за єдину Україну, були нанесені тілесні ушкодження. В мережі з’явилося відео, на якому жінка ногами била потерпілого на сходах метрополітену. Користувачі інтернету впізнали в ній мешканку Чугуєва, медика Ольгу Воржеінову. Вона була затримана правоохоронцями 17 квітня.
Крім того, під амністію попадають народний депутат Олег Царьов, який очолив сепаратистській рух на Сході, самопроголошений президент Південно-Східної України Анатолій Візир, та мер Словянська Неля Штепа проти яких прокуратура відкрила кримінальні провадження.
- Актуальне
- Важливе