ТОП-5 статей доходу бюджетів народних республік Донбасу
Донецька та Луганська народні республіки ще молоді, незміцнілі псевдодержави, але вже намагають побудувати свою фінансову систему. Еспресо.TV підібрав 5 статей, за допомогою яких економічний блок терористів наповнює дохідну частину бюджету псевдореспублік
Загалом, молоді реформати неіснуючих республік ще не дішли до прогресивних або навіть класичних джерел фінансових надходжень тому поповнюють казну, або мабуть доцільніше сказати “общак” звичними для них методати — рекет, розбій, викрадання, шантаж.
1. Платні "автостради"
Як повідомив Еспресо.TV один з місцевих водіїв - в Лутугінському районі Луганської області сепаратисти встановили плату для водіїв автомобілів за проїзд між населеними пунктами.
Правда сепаратисти остаточно ще не визначились з тарифною сіткою на “пересування по шикарних автострадах Луганщини”, тому в залежності від марки автомобіля беруть по 20, 30 та 50 грн з кожного водія.
Мабуть вираховують по об'єму двигуна або даті випуску авто відповідно стандартам своєї псевдореспубліки.
2. Кришування — класика 90-х
В тій же Луганській області, але тепер в Сєвєродонецьку місцеві бізнесмени в розпачі від беззаконня вирішили придумати захист для свого бізнесу. Перше, що спало на думку — заплатити гроші офіційній міліції для забезпечення охорони підприємств.
Але такий метод не сподобався реформаторам ЛНР. Перевіряючі органи з автоматами вирішили пояснити бізнесменам (або зрозуміліше для них — комерсантам), що дань за охорону вони повинні платити саме сепаратистам.
“Тепер будете платити нам щомісячно”, - сурово константували податківці-сепаратисти.
3. Експропріація
Тим часом як Кабінет міністрів України вирішив скороти урядовий парк авто та влаштувати розпродаж, терористи Луганської області навпаки нарощують автопарк для своєї псевдовлади.
Жителів регіону вже не здивуєш тим, що озброєні сепаратисти можуть спокійно зупинити твоє авто посеред дороги і “націоналізувати”.
Також, мабуть, “міністерство транспорту ЛНР” вирішило видати наказ, що кожний автомобіль, який просто стоїть на стоянці повинен автоматично перейти в руки сепаратистів.
Наприклад, з Алчевської автошколи семеро невідомих, одягнених у камуфляжний одяг, погрожуючи автоматами викрали "Камаз".
Так само зі спецмайданчику для тимчасового тримання авто восьмеро озброєних осіб, одягнених у камуфльований одяг викрали ВАЗ-2110, ГАЗ-31105 та два спортивних мотоцикла (мабуть для потреб псевдоДАІ республіки). Таких прикладів чимало, некажучи вже про те, що зросла кількість банальних угонів.
Терористи ДНР не відстають від ЛНР. Для наповнення бюджету республіки автомобільний рекет поставили на регулярну основу. Під дулами автоматів просто серед білого дня у людей відбирають авто. Потім телефонують власникам з “діловою пропозицією” викупити свій транспортний засіб.
Також автодилери на Донеччині та Луганщині через побоювання того, що товар з їх складів експропріюють повивозили автомобілі подалі від сепаратистів.
4. Викрадання людей
Надивившись новин про сомалійських піратів, які вимагають мільйони за полонених від багатих країн, сепаратисти Сходу вирішили взяти з них приклад.
Терористи ДНР викрали родину макіївського свободівця Юрія Бенедюка і погрожуючи вбивством вимагають $100 тисяч за повернення батьків.
Мабуть цей випадок не буде останнім, бо терористи тримають в полоні вже чимало людей, серед яких журналісти, активісти, бізнесмени.
5. Приватизація
Декілька днів тому в Сєвєродонецьку Луганської області стурбовані представники бізнесу ініціювали зустріч з правоохоронними органами та міською владою. Звичайно, на зустрічі вони побачили “мирно налаштованих” дипломатів від ЛНР, правда з автоматами.
Псевдовлада пояснила місцевому бізнес активу, що “приватизує” "Приватбанк" Коломойського. Звідти ж будуть братися всі пенсії та кошти на інші фінансові операції.
Але, нажаль, представники банківського регулятора ЛНР не змогли пояснити своїм керівникам, як будуть наповнювати цю диво-скриньку “Приватбанк” грошима.
Скоріш за все, така ж доля чекає підприємтсва всіх незгодних з економічною політикою псевдоуряду бізнесменів.
- Актуальне
- Важливе