live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Версія бою під Металістом від батальйону «Айдар»


фото: aif.ua
Вести війну потрібно вміти. Тим більше на два фронти. «Айдар» може й це. Ми навмисно тримали паузу в інформаційному просторі, очікуючи офіційних коментарів до подій 17-06-2014. Прогноз справдився

Коментарі настільки ж далекі від істини як і бажання керівництва швидко завершити АТО, повідомляється на сторінйці спецбатальйону в "Фейсбуці".

ПЕРШИЙ ФРОНТ

Генерали з великої помпою і шумом збиралися взяти Металіст (село, що безпосередньо примикає до Луганська). У який ще три дні тому увійшли десантники і застали там тишу. Сепарати, замучені діяльністю «Айдара» в Щастя просто втекли. Замість команд «Закріпитися, окопатися, зайняти оборону, чекати підкріплення» отримали на матірному наказ на відхід. Командир десанту розповідаючи про це мав вигляд … І тепер звіздануті в погонах збиралися заробити великі премії і славу, проявивши неабиякий полководницький талант у справі поганого винищення енної кількості боєприпасів і техніки різних родів військ при стрільбі по колібрі (забігаючи вперед-затія вдалася на славу).

Отже. У тиху українську ніч мінометна батарея обкопувалась для участі в нанесенні ранкового вирішального комплексного удару по Металісту, бойову охорону виставлено не було (питання «Чому?”). З боку гольф-клубу на захоплення батареї почала висуватися група «колорадів» числом до 30-и (питання «Звідки дізналися?”). Що стояв поруч блок-пост, він же разведдозор «Айдара», вирішив з’ясувати незрозуміле ворушіння в межах нейтральної смуги і своєї зони відповідальності. Стався зустрічний бій, який перейшов в кінцевому підсумку в бій айдаровців в оточенні. При співвідношенні сил 1:3 і тривав 2,5 години до світанку, поки бронепіхотне з’єднання не почало виконувати генеральський план і не висунулося на Металіст. Терористи відступили і мінометна батарея була врятована. Бронепіхота продовжила свій переможний похід до вже посиленого блок-поста сепаратистів і нарвалася на добре підготовлену засідку («Хто злив план?”).

Підсумки АТО (від генералітету)

Пропалено і покинуто танк, спалений один і заклинило зчеплення другого БТР, в обставинах бою покинуті дві БМП.

Як єдиний найближчий резерв командуванням АТО на виручку була кинута сотня з «Айдара». Швидкий марш-ползок (так-так, саме так) під кулями практично по відкритій місцевості (всі втрати саме в цей момент) був здійснений в найкоротші терміни і батальйон вступив у бій, розчинившись в пшениці та зеленці.

Дякуємо за допомогу вертолітникам, танкістам, а також артилеристам. Все вийшло здорово. Не дали гвоздить по нас з мінометів. Кому конкретно «дякувати» за відсутність засобів зв’язку та координації з сусідами поки не знаємо. Окреме спасибі Львівській Десантурі, що підійшла коли ми вже були до межі виснажені, точним у вогні зенітникам і АГСнікам і всім братам по зброї що допомогли остаточно відігнати бандитів. А також населенню, що всю ніч писали нам повідомлення про скупчення противника і його пересування.

Підсумки АТО (від «Айдара»).

Відбиті обидва БТРа і обидві БМП (танк таки потягли сепаратисти). Захоплено АГС, безвідкатне знаряддя, зенітна установка, різноманітні РПГ, стрілецьку зброю і боєприпаси. Знищено до 30-терористів.
Металіст взято.
У батальйоні четверо загиблих і дванадцять поранених (троє важких, життя вже поза небезпекою), кілька людей у ​​полоні.

Життя одного воїна «Айдара» за одну одиницю бронетехніки батальйон вважає занадто високою. Наші полеглі коштують більшого.

ДРУГИЙ ФРОНТ
«Айдар» не мав втрат поки його не послали в бій генерали...

P.S. Даний пост написаний людиною, яка пройшла цей бій. На всяких відео не «Айдар", "Айдар" досі не має своєї бронетехніки.

Нагадаємо, вчора виконувач обов’язків Міністра оборони України генерал-полковник Михайло Коваль, коментуючи хід проведення активної фази АТО повідомив, що командування батальйону територіальної оборони «Айдар», особовий склад якого залучений до виконання завдань в рамках антитерористичної операції, самовільно, без погодження і координації своїх дій з керівництвом АТО, ухвалило рішення щодо самостійного штурму терористичних угруповань, які дислокуються в місті Луганськ.

новини партнерів

27 вересня, 2020 неділя

26 вересня, 2020 субота

27 вересня, 2020 неділя

26 вересня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати