З миру по нитці, а військовому – бронежилет
Журналісти Еспресо.TV дізналися, як небайдужі українці збирають продукти і перераховують гроші українським віськовим
На кінець червня звичайні українці на потреби армії перерахували Міністерству оборони 133,45 млн грн. З цієї суми 125, 4 млн грн витратили на матеріально-технічне забезпечення, решту — на медичні потреби військових.
Аби дізнатися, яким чином зібрали ці гроші, хто і чому дав найщедріші пожертвування українській армії, журналісти Еспресо.TV поспілкувалися з волонтрерами громадських організацій.
Від кремів для комах до засобів зв'язку
Игорь Федірко, офіцер запасу, активіст фонду "Крила Фенікса" опікується третім та восьмим полком спецназу, які воюють на Сході країни.
На своєму транспорті волонтери відвозять до місця бойових дій найпотрібніше: від тепловізорів до кремів від комарів.
- Ігор, як ставиться ваша дружина до вашої діяльності?
- Моїй дружині взагалі давно треба пам’ятника поставити. Бо, вона мене підтримує незважаючи на те, що мене з сьомої ранку і до пізнього вечора немає вдома. Та я не встигаю працювати на роботі, і зараз бюджет моїй родині забезпечує вона та мій брат. В нас такі правила, що благодійний фонд не передбачає зарплату, ми волонтери.
- Хто найчастіше робить пожертвування для армії?
- П'ятдесят на п'ятдесят громадяни України та іноземці. Серед іноземців є мешканці Англії, Канади та навіть Росії. Зараз діаспора дуже добре допомогла з препаратами, що зупиняють кров. Завдяки цим медикаментам боєць може самостійно зупинити кровотечу навіть під час дуже серйозного поранення.
На фото - Ігор з колегами та війсвовими, які щойно отримали від них допомогу
- Яку найбільшу суму пожертви ви отримали від однієї людини?
- $ 15 тис і я навіть не можу сказати назвати ім'я та прізвище цієї людини. Бо найчастіше ло нас заходять всі бажаючі та лишають гроші без жодних запитань. Цікаво, що несуть не тільки гроші, а й згущене молоко, варення і навіть туалетний папір.
- Як ви транспортуєте необхідні речі на фронт?
- Безпосередньо до командирів бойових груп. Ми бачимо, як вони отримують вантаж, і, як діти радіють. Нам було цікаво, яким передачам у першу чергу радіють військові, тому ми провели екперимент. Виявляється це не побутові потреби, а технічні прилади, засоби зв’язку.
На фото - Солдати отримують допомогу від волонтерів
- Ігор, чому ви вирішили займатися цією справою?
- Я з родини військових, тому не з чуток знаю становище нашої армії. Я не можу сидіти вдома, знаючи, які речі потрібні бійцям. Вони без допомоги ніяк.
Від браслетів до реальної підтримки
Допомогати армії України тепер не тільки корисно, а ще і стильно. Незодавно одна з волонтерських організацій почала створювати браслети з написами «Fuck U Putin». Всі зароблені кошти передають на потреби українській армії. Наприклад, зовсі нещодавно перерахували 6,8 тис грн.
Журналісти Еспресо.TV поспілкувалися з представниками цієї волонтреської організації, яка створює ці браслети, але, на жаль, лише на анонімних умовах.
- Як виникла ідея зі створенням браслетів?
- Ми запозичили цю ідею у шведської організації, яка бореться з раком. В них були браслети, але не про Путіна, а про рак. Дуже важко було знайти всі потрібні літери і ми знайшли постачальника лише в Росії. Згодом ми вирішили не підставляти цю фірму і замовили матеріал в Китаї. Нам прийшов дуже важкий вантаж – один пакет – одна літера. Зараз в нас люди працюють в три зміни, конструюючи ці браслети.
- Хто замовляє цю прикрасу найчастіше?
- Люди, які хочуть висловити свою громадянську позицію. Ми продаємо по всьому світу. В нас є замовники не тільки з України, а і з Канади, Америки, Ізраїлю і навіть з Росії.
- Як ставиться громадськість, коли бачить вашу продукцію?
- Дехто критикує, а дехто підтримує та купує собі та родичам. Українці прагнуть миру і цю думку треба донести всьому світу.
На фото - Процес створення браслетів
Від PR-ру до волонтерства
Ще кілька років тому Анна Сандалова працювала PR-щиком в компанії Danone, потім працювала на ЄВРО-2012, але згодом вирішила взяти тайм-аут у роботі, щоб більше часу приділяти сім'ї.
Однак після події на Майдані та у Криму цим планам не судилося здійснитися, бо Анна не могла залишитися осторонь. З самого початку вона допомагала всюди, де тільки встигала. Зараз дівчина керує діяльністю групи «Підтримай Армію України».
На фото - Волонтерка Анна Сандалова
- Анна, чи вистачає часу на родину?
- Родина, звісно, страждає, тому що нема часу виготовляти якісь незвичайні страви. Домовилися з дітьми на звичайну їжу і звичайне дозвілля. А взагалі родина підтримує мою діяльність – чоловік їздить зі мною на закупівлі, і брат, і мама залучені до цього процесу.
- Чи є незвичні випадки з отриманням допомоги від небайдужих?
- Так, нещодавно нам одна бабуся-пенсіонерка принесла тисячу доларів від групи небайдужих пенсіонерів на тепловізор.
На фото - Волонтерка Анна Сандалова ( у центрі - ред.)
- Які складності виникають найчастіше?
- Складності з тим, що потреби у армії дуже великі. Наприклад, щоб мінімально укомплектувати батальйон зі 450 людей, потрібно 5 млн грн.
На фото - Ось такі незвичайні карімати виготовив постачальник для бійців АТО
- Як ви пробуджуєте активність у людей?
- Під час вихідних в одному з супермаркетів ми роздаємо списки для збору необхідних речей для армії, точніше дрібниць, якої весь час не вистачає. Нас неприємно вразив той факт, що загалом люди не усвідомлюють, що в їх країні йде війна. Продовжують жити своїм життям. Часто люди починають включатися тільки тоді, коли їх рідного кума або брата мобілізують.
Зараз ми допомагаємо не тільки необхідним, а і намагаємося створити цікаве дозвілля.
На фото - Машина з обладненням для військового кіноклубу
Наприклад, нещодавно відправили обладнання для похідного автоклубу, змінюємо все старе обладнання на нове. Один відомий і скромний інтернет-магазин зміг організувати левову частку мультимедіа-дивайсів для цієї справи. Завдяки чому стало можливо показувати військовим під час відпочинку новини, патріотичні відеоролики та художні фільми.
Раніше Еспресо.TV вже розповідало про Тетяну Ричкову, яка усі сили і час витрачає на допомогу українським воякам та про невідомого благодійника, який здійснив анонімний внесок у розмірі 60 тисяч гривень на військове екіпірування. Також до цієї справи долучився українець із "Цирку Дю Солей", що зібрав $60 тис для української армії.
- Актуальне
- Важливе