.

Американські ЗМІ довели, що проблема армії Росії - солдати-дурні в Instagram


фото: Іnstagram
Російский солдат у соціальній мережі розповів про комплектування ракетної пускової системи на кшталт тої, якою збили літак "Малазійських авіаліній"

Американське інтернет-видання BuzzFeed провело власне дослідження.

24-річний Олександр Соткін спочатку опублікував власне фото з бази на півдні Росії, 23 червня. Наступного дня Росія почала формувати там свої сили. Тоді ж Київ звинуватив Москву в нападі на свою територію через кордон  мінометним вогнем та за допомогою «Градів».

За тиждень Соткін, з профілю якого стало відомо, що він є фахівцем з комунікацій, додав в Instagram фото з Красної Талівки, яка контролюється сепаратистами на Сході України.

Не зовсім зрозуміло, що робив Соткін в Україні і як довго він там був. Він зробив це фото в Росії 3 липня, коли начебто був у бронетранспортері.

Утім, ранньої години 5 липня Соткін поширив інше фото з села Красний Деркул на українському боці кордону. У той же час Україна звинуватила сепаратистів у стрільбі з мінометів біля прикордонного пункту.

Згідно з фотомапою Соткіна фотографії були зроблені приблизно в 9 милях від бази в Волошино, Росія, де він, можна вважати, зупинився.

До 7 липня він, здається, повернувся до Росії: «Що ми тут робимо, й досі не ясно, тож продовжуємо сходити з розуму».

У неділю Соткін поширив іншу фотографію, під якою розповів, що працює над установкою БУКу. За словами українських та американських чиновників, сепаратисти використовували БУК під час підбиття літака «Малазійських авіаліній» рейсу МН17 два тижні тому, коли загинули 298 людей.

Для роботи БУКу сепаратистам потрібен був спеціально навчений фахівець з комунікацій, такий, як Соткін.

Фото: BuzzFeed

Нічого безпосередньо не пов’язує Соткіна з авіакатастрофою Боїнгу-777. Утім, Україна звинувачує Росію у стрільбі з такої установки з-за свого кордону.

Соткін не єдиний солдат, який у своїх соцмережах підтвердив участь Росії в конфлікті з Україною. Минулого тижня користувач «ВКонтакте», Вадим Григор’єв, поширив кілька зображень російських артилерійських позицій. Одна зі світлин була названа «Всю ніч довбили по Україні».

Потім Григор’єв зявився в ефірі «Россия24» та стверджував, що його сторінку було зламано хакерами.

У неділю США опублікували супутникові зображення, що доводять, що Росія обстрілювала українські позиції через кордон. Міністерство оборони Росії заявило, що ці ствердження не відповідають дійсності, тому посол США в Україні поширив знімки на своєму Twitter.

Фото: BuzzFeed

Інструмент в Instagram, що визначає географічне місцезнаходження, є дуже точним. Єдина умова, за якої фотографії Соткіна могли позначити неправильне місцезнаходження, це «GPS-повтори», що може змусити iPad визначати місцезнаходження в іншій місцевості.

Хоча Соткін як фахівець з комунікацій мав можливість зробити це, утім, він недостачі розуму він не зрозумів, що Instagram автоматично відзначає всі фотографії на карті.

У вівторок російський законодавець оголосив про заборону для всіх солдат перебувати в соціальних мережах під час проходження ними військової служби.

«В умовах інформаційної війни, яку веде ворог, навіть незначні деталі можуть стати зброєю проти нас», - сказав Вадим Соловйов прокремлівській газеті «Известия».

Фото: Instagram

новини партнерів

4 грудня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати