Знищені міста і села Донбасу: Міусинськ
Міусинськ - крихітне містечко на краю Луганській області, розташоване на трасі Ростов-Донецьк між Сніжним і Червоним Лучем з населенням близько 6000 людей.
Це не просто чергове вугільне селище з бараками і шахтою. Міусинськ - історичне місто для Донбасу, та й усієї України. Тут знаходиться одна з найстаріших електростанцій країни і Донбасу - Штерівська ГРЕС, первісток Ленінського плану ГОЕЛРО в УРСР.
Правда, нині від неї залишився один тільки корпус - станція давно не діє. Міусинськ виник як селище енергетиків Штергрес і під цією назвою існував досить довго. Його і зараз багато хто називає по-старому.
Будівництво ГРЕС було розпочато в 1923 році і велося в три черги. На земляних та інших будівельних роботах застосовувалась виключно ручна праця - працювало близько 1500 грабарів.
Перший турбогенератор був введений в промислову експлуатацію 8 жовтня 1926 року. Все обладнання першої та наступних черг будівництва було імпортним. Станція була унікальна для свого часу. Вона працювала фактично на відходах - низькоякісному вугіллі, вугільній крихті. Однак після війни ГРЕС вже не розширювали і не реконструювали, і тому вона стала поступово застарівати.
В 90-х станцію остаточно розграбували. Грабували чиновники, оскільки державний об'єкт ніколи не був занедбаний, і потрапити на його територію стороннім неможливо. Ще донедавна там працювала прохідна, з охороною і собаками, як на діючому підприємстві.
Мертва електростанція - дивина навіть для такого заповідника розрухи, як Донбас. В Міусинську, місті енергетиків, часті перебої з електроенергією, в багатоквартирних будинках немає опалення, а прямо по вулицях тече каналізація з прогнилих труб.
Працювати там ніде, хіба тільки на копанках, що оточують місто з усіх боків, та на шахтах в сусідньому Красному Лучі. Майже вся молодь покинула Міусинськ.
Останні події остаточно знищили містечко. У неділю, 10 серпня, протягом доби здійснювався обстріл в напрямку Міусинська, який з 8 серпня перебуває під контролем сил АТО.
Місцеві жителі проводять ночі в підвалах і льохах. За час бойових дій в місто неодноразово потрапляли снаряди. Нижче розміщені фотографії міста, зроблені місцевими жителями.
Чи зможе відродитися це, колись славне, місто?
- Актуальне
- Важливе