Ахметов програв Запоріжжя
Бізнесмену Рінату Ахметову поки не вдається закріпитися в Запоріжжі в статусі повноцінного хазяїна регіону та поширити всій вплив на всю область
Яскравим доказом цього стали парламентські вибори, які Ахметов з тріском програв: попри те, що Запорізька область проголосувала за «Опозиційний блок», який відкрито підтримував олігарх (під час передвиборчої кампанії представники ОпБлоку постійно відвідували комбінат «Запоріжсталь», що належить Ахметову), по мажоритарним округам до парламенту не пройшов жоден з кандидатів, на яких він зробив ставку.
Слід зазначити, що за підтримки олігарха (і фінанси, і адмінресурс) до Ради йшли єкс-нардепи Сергій Кальцев, Олександр Дудка та Євген Карташов, колишній губернатор Валерій Баранов та «запоріжсталевський» Олександр Григорчук. Всі вони вибори програли.
«Звісно, це колосальна поразка. Але я б не став приписувати її саме Ахметову. Скоріш за все, прорахувалися його люди, які зробили ставки не на тих кандидатів: вони занадто переоцінили вплив групи Кальцева, не побачили антирейтинг Карташова – а це неймовірні 35%, та сподівалися на «розкрученність» Дудки. Менеджери Ахметова звикли працювати по-донецькі і програли. Вони не врахували, що Запоріжжя – це не Донбас», - розказав Espreso.TV місцевий політичний експерт.
Те, що Запоріжжя – не Донбас Ахметову продемонстрували й керівники силових структур. Сьогодні в Запоріжжі активно обговорюють позицію начальника обласної міліції Віктора Ольховського, якому в ніч виборів з Міністерства внутрішніх справ надійшов наказ зняти міліцейську охорону з виборчих дільниць і не супроводжувати членів виборчкомів, коли ті будуть перевозити бюлетені. Особливо наполегливо Ольховському радити прибрати міліцію з 79 округу, де мав отримати перемогу «запоріжсталевський» Олександр Григорчук, але після перерахунку голосів виявилося, що в будівлю під куполом потрапляє Володимир Бандуров, який належить до сфери впливу дніпропетровського губернатора Ігоря Коломойського.
Ольховський не виконав наказ і не дав команди своїм підлеглим полишити дільниці. В результаті – один з заступників міністра Авакова ініціює звільнення головного міліціонера регіону. Чи вдасться Ольховському вистояти, та чи отримає він підтримку з боку новообраних нардепів та того ж Коломойського – поки що невідомо.
Ще одною вагомою втратою в Запоріжжі для Ріната Ахметова стала відставка губернатора – через кілька днів після виборів лояльний до бізнесмена голова Запорізької ОДА Валерій Баранов подав у відставку. Нового губернатора досі не призначили.
За словами експертів, зараз в Адміністрації президента йдуть переговори і консультації стосовно кандидатури нового голови області – після того, як президент призначить губернатора, стане зрозумілим, чи виграв Ахметов війну за Запоріжжя.
Попередньо на цю посаду пророкували дніпропетровського бізнесмена, нардепа Андрія Павелка, який, до речі, особисто зустрічав в аеропорту президента Петра Порошенка під час його візиту до Запоріжжя. Кандидатура Павелко влаштовує президента, проте, як повідомили Espreso.TV власні джерела, він не влаштовує ані Ахметова, ані Коломойського.
«Павелко рівно віддалений і від Ахметова, і від Коломойського. І, мабуть, саме це стало причиною того, що його кандидатура на посаду губернатора вже навіть не обговорюється. Окрім того, проти нього відкрито виступає Філатов (Борис Філатов – заступник губернатора Дніпропетровської області – авт.)… Звісно, Ахметову потрібна Запорізька область. Він планує побудувати в Запоріжжі новий Донбас. Але не слід забувати про серйозний спротив, який він отримує від дніпропетровського губернатора Ігоря Коломойського, в якого свої плани на Запоріжжя», - кажуть політичні експерти.
При цьому, фахівці зазначають, що, незважаючи на серйозне лобі з боку обох олігархів, президент може призначити на посаду губернатора «нейтральну людину». Таким чином Гарант може «відтягнути» «анексію» Запорізької області донецьким або ж дніпропетровським кланом.
«Президент може на деякий час відкласти процес «анексії» Запоріжжя Ахметовим або Коломойським. Причина – дуже банальна: Петро Олексійович боїться надавати багато привілеїв Коломойському, бо не хоче ризикувати і дозволити «вирости» в другого Ахметова», - впевнені політологи.
- Актуальне
- Важливе