live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Чому Хомутинніку більше не потрібна власна група

Розпустивши власну депутатську групу екс-регіонал Віталій Хомутиннік нічого не втратив, натомість позбавив себе необхідності утримувати об’єднання, яке так і не принесло йому очікуваного зиску

Сьогодні у Верховній Раді офіційно припинила існування депутатська група колишніх регіоналів "Економічний розвиток" на чолі з Віталієм Хомутинніком.

Рішення про саморозпуск групи ухвалили майже місяць тому – 12 лютого, але офіційно про це оголосили лише сьогодні. Власне, таке рішення не стало надто несподіваним, адже після того, як стало зрозуміло, що Хомутинніку не вдасться очолити комітет з питань податкової та митної політики, екс-регіонал втратив мотивацію утримувати власну групу. 

Загалом до групи Хомутинніка входило 19 нардепів, тобто вона була однією з найменших у Раді. Окрім самого Віталія Юрійовича, який в свій час був довіреною особою Віктора Януковича в ЦВК та очолював організацію "Молодь обирає Януковича", в групу входило декілька відомих регіоналів. Зокрема, це названий ЗМІ "тендерним королем" Антон Яценко, президент луганської "Зорі" Євгеній Геллер, президент "Укрбетону" Ігор Шкіря, "хазяїн Бесарабії" Антон Кіссе та інші.

Власне, "Економічний розвиток" утворився ще в Раді попереднього скликання, після Революції Гідності та розпаду Партії регіонів. Тоді до групи входив аж 41 нардеп, очолював групу Анатолій Кінах, а Хомутиннік був співголовою. При цьому Віталій Юрійович, як і в часи Януковича, очолював Комітет з питань податкової та митної політики. Як зазначають ЗМІ, Хомутиннік мав дуже великий вплив на українську митницю. Так, нещодавно в ЗМІ потрапила СМС-переписка Хомутинніка з губернатором Одеської області Ігорем Палицею, в якій екс-регіонал чи то "консультував" чи то "доповідав стан справ і як боротися" з контрабандою на митниці.

Після позачергових виборів 2014 року, пройшовши в Раду по округу в Харкові, Хомутиннік відродив групу в новому скликанні (правда депутатів набралося лише вдвічі менше) і мав серйозні плани знову посісти "хлібну" посаду голови податково-митного комітету, розраховуючи на свій неабиякий досвід і знання цієї галузі. Але виявилося, що досвід Хомутинніка мало кому виявився потрібним і отримати бажаний комітет він так і не зміг, вдовольнившись кріслом рядового його члена.

За таких умов, аби утримувати власну групу Хомутиннік не мав ані потреби, ані ресурсів. Тому рішення про саморозпуск групи було цілком логічним. Розпустивши депутатів, Віталій Юрійович нічого за великим рахунком не втратив, проте позбавив себе від непотрібного в цих умовах тягаря. 

Тепер і сам колишній очільник групи і більшість його депутатів скоріше за все поповнять лави позафракційних, або ж доєднаються до інших груп, які готові приймати колишніх регіоналів – "Воля народу" Ігоря Єремєєва чи "Опозиційний блок".

 

новини партнерів

14 грудня, 2019 субота

14 грудня, 2019 субота

13 грудня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати