Замовника вбивства батька навряд чи викриють, - Тарас Чорновіл
На думку сина Чорновола, слідство зможе вийти лише на виконавців та організаторів
Сьогодні - 16-ті роковини з дня загибелі українського політика, одного з засновників Руху В'ячеслава Чорновола.
25 березня 1999 року В'ячеслав Чорновіл повертався з Кіровограда, на 5-му кілометрі автотраси Бориспіль-Золотоноша Toyota Чорновола врізалася в КамАЗ із причепом, що розвертався посеред шосе. Чорновіл та його водій загинули, прес-секретаря політика госпіталізували. Водій "КамАЗу" вижив, однак пізніше помер від серцевого нападу.
Наступного ранку екс-міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко, без попередніх результатів слідства, кваліфікував справу Чорновола, як ДТП і версію і повідомив, що версія замаху навіть не розглядатиметься.
Похорони В'ячеслава Чорновола стали одним з наймасовіших в Україні. Попрощатися з ним прийшли сотні тисяч людей.
Представники Народного Руху від початку називали загибель Чорновола політичним вбивством, проте незабаром кримінальну справу про його загибель було припинено. У 2011 році ГПУ ексгумувала тіло Чорновола, після чого справу було направлено на дорозслідування. 21 січня 2014 року Бориспольській міжрайонний суд закрив справу про загибель Чорновола.
За словами сина В'ячеслава Чорновола - Тараса, суд задовольнив клопотання обвинуваченого у цій справі водія Володимира Куделі, який був за кермом КамАЗу та головним фігурантом у справі, визнавши аварію нещасним випадком. 24 квітня 2014 року Апеляційний суд Київської області задовольнив клопотання потерпілих у справі про загибель лідера НРУ В'ячеслава Чорновола та скерував справу на додаткове розслідування до прокуратури.
Як повідомив в коментарі Еспресо.TV. Тарас Чорновіл, у найближчий час він має зустрітися з новим Генпрокурором Віктором Шокіним, щоб обговорити подальший хід справи. "Це все цьогоріч було нелегко. У січні 2014-го справу закрили поспіхом із порушенням усіх можливих норм і законів, якраз 16 січня, щоб звільнити суддів від "зайвих" справ і дати можливість саджати порушників, ухвалених у той день диктаторських законів", - розповів Чорновіл.
За словами екс-депутата, справу за правилами має розслідувати Генеральна прокуратура і вона має бути кваліфікована, як посягання на життя політичного діяча. "Однак після поновлення розслідування у квітні минулого року, тодішній генпрокурор Мохницький проігнорував рішення Апеляційного суду і не займався розслідуванням. Коли ГПУ очолив Віталій Ярема, справу перевели до Київського УБОЗу, хоча міліція не має розслідувати такі злочини, тому справу знов перейменували. Тепер вона звучить, як автокатастрофа в контексті умисного вбивства", - констатує недосконалість системи Чорновіл.
На думку сина загиблого політика, до замовника вбивства, навіть за найкращих умов ведення слідства, справа навряд чи дійде. "Хто дав пряму вказівку, а це міг бути і Кравченко і Фере (Едуард Фере - заступник міністра МВС 1995-2000 рр., - Ред), яких вже нема в живих. Вони мали прямий допуск до кабінету президента Кучми. Сам же Кучма, наскільки мені відомо, сказав просто: "Сделай так, чтобы он мне не мешал". Як - його не хвилювало. Я думаю, що розкрити вийде лише якийсь проміжний рівень - дізнатись організаторів і виконавців", - вважає Чорновіл.
- Актуальне
- Важливе