Навіщо терористам "ДНР" місцеві вибори
Вистава бойовиків під назвою "Місцеві вибори" - це чергова казка "терористів-миротворців"
Учора ввечері президент Петро Порошенко назвав дату місцевих виборів в Україні. Терористи не забарилися із відповіддю і повідомили, що також проведуть вибори на підконтрольних їм територіях. В Україні волевиявлення відбудеться 25 жовтня, на окупованому Донбасі - 18 жовтня.
Вибори по-"ДНРівськи"
Як наголосив Порошенко, вибори на терористичному Донбасі мають гарантувати припинення вогню, виведення російських військ, встановлення контролю над "нічийною" ділянкою українсько-російського кордону.
Зрозуміло, що про все це зараз мова навіть не йде. Тому президент і визнав, що назвати дату голосування там "не готовий". На відміну від терористів, які вже визначилися і навіть встигли охрестити майбутні вибори вільними і демократичними. І тепер клопочуть, щоб вони пройшли під наглядом ОБСЄ, якій неодноразово дорікали у прокремлівській позиції.
Захарченко розповідає про відповідність місцевих виборів попереднім домовленостям з Україною.
"Вибори пройдуть на підставі Закону України "Про тимчасовий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" в частині, що не суперечить Конституції і законам ДНР", - повідомив Захарченко.
Миротворці на показ
Ватажок донецьких терористів уже традиційно в цьому випадку звинувачує "хунту" у всіх смертних гріхах. Мовляв, Київ жорстко порушує Мінські домовленості: і закони про місцеві вибори хоче прийняти, і Конституцію змінити, не спитавши у "лідерів" Донбасу. Тепер на них єдиних вся надія у виконанні "Мінська".
"У сформованих з вини Києва умовах ДНР змушена заради порятунку Мінських домовленостей самостійно взялися за їх виконання. Ми починаємо діяти негайно, не чекаючи, коли Київ схаменеться і повернеться за стіл справжніх, а не фейкових переговорів", - жаліється терорист.
Це не перша показова миротворчість бойовиків. Не так давно вони хотіли внести поправки до Конституції, згідно з якими вони залишаться в складі України, однак матимуть привілеї у вигляді власної армії та беззмінного царювання на Донбасі. Тоді несподівано для всіх терористи навіть повернули Крим Україні.
Хоча вони швидко забрали свої слова назад, це було першим виступом у запланованому Кремлем сценарії. Таку думку поділяє і екс-голова зовнішньої розвідки СБУ Микола Маломуж, який вважає, що "терористи під керівництвом Кремля та, виходячи із власного трактування Мінських домовленостей, вирішили провести місцеві вибори, демонструючи "конструктивну" позицію".
Особливий статус. Зрада чи перемога
У своєму рішенні провести місцеві вибори терористи постійно посилаються на закон України про особливий статус Донбасу, яким нібито узгоджено їх проведення на окупованих територіях.
Однак вчора, під час презентації Конституційної реформи, президент Порошенко впевнено повідомив, що "проект змін до Конституції не передбачає ніякого особливого статусу Донбасу. Всі ці думки - від лукавого".
Водночас лідер сили "Блоку Петра Порошенка" у парламенті Юрій Луценко пояснив, що коли мова йде про особливий статус, мається на увазі саме обрання місцевого самоврядування в окупованих районах.
"Фактично це означає визнання факту, що вибори там відбудуться після припинення бойових дій та виведення окупаційних військ", - пише Луценко. Він вважає таку політику щодо окупованого Донбасу правильною, бо "загальноукраїнські закони зараз не діють на частині Донбасу. Інакше Україна має платити зарплату службовцям терористів, сплачувати за спожиту окупантами електроенергію та газ, ремонтувати зруйновані РФ будинки, мости та дороги".
Луценко наголошує, що мова про автономію чи федералізацію Донбасу взагалі не йде.
"Паперові" Мінські домовленості
Цікаво, що згідно з Мінськими домовленостями, про виконання яких так голосно кричать бойовики, наступним пунктом після місцевих виборів йде повернення безконтрольних ділянок кордону з Росією під нагляд України. Фактично, це означає самогубство недореспублік, які цими неконтрольованими пунктами пов’язані з РФ, немов дитина з пуповиною матері.
Як тільки на кордоні з’явиться замок, автоматично скінчиться потік незліченних білих вантажівок, а з ними зброї та найманців для буремних регіонів.
На думку генерала Миколи Маломужа, терористи в жодному разі не підуть на такий крок. "Вони будуть контролювати кордон разом із Росією, виходячи зі свого "автономного" статусу", - вважає він.
Крім того, перед закриттям кордону мають бути виконані всі попередні пункти домовленостей. Такі як відведення важкого озброєння, обмін полонених та інші.
У терористів завжди буде поле для маневру, щоби спихнути на Україну чергове порушення "Мінська" і мати аргумент для того, щоб кордон залишався під їх контролем.
Також Маломуж наголосив, що Мінські домовленості мають "паперовий" характер.
"Не відпрацьовано механізм впровадження Мінських домовленостей. Не встановлені чіткі дати за всіма пунктами. Переговорники 17 годин приймали рішення і ні до чого не прийшли. Тепер кожен може трактувати домовленості так, як йому вигідно", - резюмував він.
Зараз зрозуміло одне, які б кроки не робили терористи для окозамилювання, ні в Україні, ні на Заході ніхто їм давно не вірить.
- Актуальне
- Важливе