live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Путін нажаханий трибуналом

Російський президент Володимир Путін вирішив особисто висловитись проти створення міжнародного трибуналу по переслідуванню осіб, причетних до катастрофи малайзійського "Боїнга"

У розмові із нідерландським прем'єр-міністром Марком Рютте Путін назвав ці пропозиції передчасними і контрпродуктивними. Одночасно Путін висловив незадоволення тим, що у світових ЗМІ з'являються "політизовані" версії розслідування - так, ніби Рютте може якось вплинути на CNN.

Але це вже не велика новина - те, що кремлівські "небожителі" щиро вірять, що західні лідери впливають на власні медіа так, як вони самі - на Перший канал чи НТВ. Новина - це очевидна знервованість Путіна. Здавалося б, він не має звертати жодної уваги на ідею трибуналу - тим більш, що в Росії впевнені у власній непричетності до трагедії. Більш того, Путін мав би сприяти створенню трибуналу - щоб ще раз продемонструвати цю непричетність.

Однак Путін прекрасно розуміє, в яку халепу встряв. Не випадково саме того дня, коли він спілкувався із нідерландським прем'єром, у світових медіа з'явилися публікації щодо путінської причетності до злочину. Логіка колег є залізною. Навіть якщо погодитись, що "Боїнг" був знищений сепаратистами, треба зрозуміти звідки вони взяли "Бук". Якщо "Бук" - російського походження, значить до його появи у бандитів причетне вище військове керівництво Російських збройних сил. Верховний головнокомандуючий цими силами - Путін. І говорити про його непричетність - це те ж саме, що говорити про непричетність Гітлера до злочинів вермахту під час другої світової. Або стверджувати, що Сталін "не знав" про репресії. Отже, Путін - причетний. І він сам це усвідомлює. Тому й нервує.

Марк Рютте зателефонував російському президенту, щоб переконати його у необхідності знайти компроміс щодо трибуналу. У голландського прем'єра просто немає іншого виходу: у його країні громадяни вимагають покарання винних. Але й у Путіна немає іншого виходу: він рятує свою шкіру. Громадської думки в Росії Путін не побоюється, бо більшість його співвітчизників, вихованих у радянському людожерстві, сприймають злочин як продовження політики. Але Путін не хоче закривати для себе й свого оточення двері на Захід. Ось чому міжнародний трибунал став його щоденним жахом.  

Все по темі

новини партнерів

13 серпня, 2020 четвер

13 серпня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати