Корбан починає і…
Готовність Геннадія Корбана взяти участь у виборах столичного мера не дає йому підстав сподіватися на перемогу.
Проте відомий бізнесмен та колишній голова політради партії "УКРОП" навряд чи зупиниться на півдорозі. Зауважу, що минулий тиждень став вельми насиченим для столичної політичної тусовки. Звістка про альянс "УДАРу" та "БПП-Солідарності" виглядає цілком логічною, адже мало хто бачив у Віталієві Кличку політика з самостійним мисленням. Він віддав перевагу більш ресурсній команді, інакше кажучи – змінив промоутера, сподіваючись, що минулі регалії дозволять йому і надалі керувати Києвом у звичному форматі. Цікаво, що Петро Порошенко підписав закон про місцеві вибори лише після оприлюднення інформації про досягнення домовленості між «ударниками» та його політичними партнерами.
Чутки про можливу участь Юлії Тимошенко у виборах мера Києва партія «Батьківщина» спростувала, показавши, що буде ставити на Володимира Бондаренка. Припускаю, що це було зондування настроїв та перевірка активності електорату. Юлія Володимирівна скучила за можливістю керувати та демонструвати власну ефективність, а мізерна на сьогодні парламентська фракція "Батьківщина" не дає змоги розвернутися на повну. Проте участь леді Ю у столичній кампанії має сенс лише у тому випадку, коли буде ухвалено закон про автоматичне суміщення посад київського міського голови та голови КМДА. У Геннадія Корбана подібних обмежень нема. Власне, його участь у проміжних парламентських виборах у Чернігові показала, що політик з неоднозначною репутацією не має наміру зупинятися після програшів та виборчих кампаній з сумнівним шлейфом. "Маршал Гречка", як називають Геннадія Олеговича після перегонів у 205 окрузі, висунутий політрадою "УКРОПу" на посаду мера Києва. Спочатку ця новина сприймалася як жарт, потім виникли питання, чи є у молодої політичної сили з рисами характеру її натхненника Ігоря Коломойського інші кандидати, спроможні брати участь у виборах (Борис Філатов балотуватиметься на посаду мера Дніпропетровська). Проте беземоційний аналіз дозволяє зробити цікаві висновки. "УКРОП" оголосив про висування Корбана у той момент, коли у 3 з 10 районах Києва були проблеми з постачанням водою – аварія на каналізаційному колекторі призвела до серйозних проблем. Назвати стан комунального господарства Києва гарним не повернеться язик у жодного з мешканців мегаполісу. До того ж кияни мають опозиційні погляди, що неодноразово підтверджували своїм голосуванням, а правління Віталія Кличка відзначилося хіба що дешевим хлібом та скандалами із незаконними забудовами, попри те, що у столичного мера є стійка більшість у Київраді.
Столиця потребує ефективного менеджера, спроможного ефективно відстоювати інтереси мільйонів її мешканців. На ринзі у Віталія Володимировича виходило краще. Після виборів у Чернігові Геннадій Корбан заявив, що метою роздачі наборів харчів була демонстрація обличчя президентської команди, яка підтримувала його опонента Сергія Березенка. "БПП – Солідарність" та "УДАР" попередньо домовилися про злиття політичних сил, які підтримають Віталія Кличка на виборах мера. У цьому випадку Геннадій Олегович бачить у своєму балотуванні можливість кинути виклик Порошенкові, продемонструвати, що саме "УКРОП" є опозиційною силою номер один в країні попри власну молодість. І саме цю тему, а не столичну проблематику, «укропи» будуть розкручувати протягом всієї виборчої кампанії. Однак справа не лише в зухвалості. Безумовно, присутній і технологічний момент. Кампанія з присмаком скандалу може дозволити "УКРОПу" здобути прописку у Київраді. Новий виборчий закон передбачає прив’язку кандидата до політичної сили та виборчого округу, тому активність Корбана буде спрямовуватися на виконання ролі локомотива для інших партійців та створення "грядки УКРОПу" у Київраді. Хоча до офіційного старту місцевих виборів залишається майже місяць, вже сьогодні можна сказати, що найближчих три місяці у Києві буде гаряче та брудно. Парадокс полягає у тому, що змагатимуться між собою представники "партій Майдану", що стане промовистою ілюстрацією до тези про якісні зміни в українській політиці.
- Актуальне
- Важливе