Хто поплатиться за провал мінського перемир’я
Чим більше "перемир’я" перетворюється на запеклі бої, а "мінські переговори" нагадують траурну процесію за надією на мир, тим більше на Заході усвідомлюють безглуздість кокетування з Путіним
"Сім тисяч людей уже померло в Україні, на самому порозі Європи, борючися за свободу. Це не заморожений конфлікт, це гаряча точка", - сказав нещодавно британський міністр оборони Майкл Феллон.
Феллон усвідомлює, що російсько-український конфлікт не закінчиться в найближчому часі, і обіцяє надавати Україні підтримку стільки, скільки знадобиться.
Американський Держдеп занепокоївся у понеділок різким загостренням конфлікту на Сході України. Речник Джон Кірбі підкреслив, що сепаратисти і Москва не можуть спочатку вести мирні переговори, а потім воювати.
"Якщо вони хочуть миру, повинні дотримуватися перемир’я, погодженого у Мінську ", - сказав Кірбі.
Заходу, здається, все складніше заплющувати очі на брудну і очевидну гру Путіна з європейською безпекою і українським суверенітетом.
Надати Україні зброю і визнати неадекватність політичного рішення
Навіть якби Росія й дотримувалась мінських угод, умови перемир’я зруйнують українську демократію та незалежність. Це і є метою Путіна, а отже варто залишити Росію сам-на-сам зі своєю ляльковою імперією на сході України. Нехай утримує ізольований Донбас так, як окуповані території Грузії та Молдови, - пропонує редакція американського видання The Washington Post у матеріалі "Заганяючи Україну в глухий кут".
Адміністрація Обами, стверджують автори, повинна надавати більшу підтримку українській обороні, щоб не дати Росії нападати далі. Також США повинні переконати Європу в тому, що політичне рішення, так привабливе для європейців, неправильне і неадекватне ситуації.
Визнати Росію окупантом і змусити її платити
Час Україні задуматися над визнанням Росії окупантом, змушуючи її нести фінансову відповідальність за окупацію. Алан Рілей та Адріан Каратницький у матеріалі "У разі провалу Мінська, нехай Москва заплатить" для європейського відділу Politico. Поки що, пишуть автори, це український уряд платить пенсії та постачає енергію на окуповані території. Однак, ці кошти має нести Росія як порушник Хартії ООН і Конвенції прав людини.
За такої високої імовірності провалу мінського процесу, Україна і Захід повинні думати про альтернативи. Вони мали би переслідувати кілька цілей: а) залучати міжнародні інституції; б) захищати права українських громадян у східних регіонах; в) чинити економічний тиск на Росію.
Навіть цей перший крок поглибить економічні втрати Росії і значно сильніше вдарить по Росії, ніж нинішні санкції. Саме це могло би отверезити Путіна та його еліти в нескінченному бажанні експансії, впевнені автори матеріалу.
Виробити план протидії Заходу Росії
Ріхард Херцінгер із німецької редакції Die Welt ставить питання: "Де план Заходу проти Путіна?". Звинувачуючи Росію у провалі мінських перемовин і таких очевидних військових злочинах як збиття пасажирського літака MH17, автор закликає Європу нарешті виробити симетричний план дій.
"Захід не може або не хоче розуміти, що російська глобальна стратегія має чітку логіку: підірвати Захід з його демократичними ідеями на глобальному рівні з метою дати Кремлю і його авторитарній моделі суспільства можливість перекроювати міжнародний порядок ", - пише автор.
Він переконаний: поки Європа не виробить доктрину військового і політичного стримування Росії, Путіні далі гратиме в кішки-мишки.
- Актуальне
- Важливе