Ольга Романова: За Уралом - це загалом уже Китай
Ольга Романова, голова правозахисної організації "Русь сидящая", викладач російської Вищої школи економіки у програмі "Студія Захід з Антоном Борковським" на Еспресо.TV розповіла про перспективи голодних бунтів та наступ китайської економіки на Росію
В Україні ми дуже здивовані, якщо не сказати стривожені, цим ритуальним знищенням їжі. В голові не вкладається, навіщо це абсурдне знищення харчів?
В голові у більшості росіян, думаю майже у ста відсотків, незалежно від ставлення до Путіна і Заходу, все одно це не вкладається в голові. Тим більше, що це робить пітерська влада - люди, чиї батьки пережили блокаду, або її не пережили. Відомо, що у Путіна старший брат загинув у блокаду. Особливо цинічно те, що все це робиться в ті самі дні, коли у Вашингтоні був відкритий Меморіал на честь пам'яті жертв Голодомору в Україні. Це особливо цинічно, коли в Росії 22 млн осіб, за офіційними даними, живуть за межею бідності. Коли люди приходять на полігони, де знищуються продукти. Ось в Смоленській області збирають в авоськи продукти, ті, що можна ще врятувати. Це жахлива картина. Ми знаємо, яка проблема в дитячих будинках з харчуванням. Я займаюся в'язницями і я бачу бюджет тюрем. На харчування одного ув'язненого, за нескороченим бюджетом, доводиться 2 тисячі рублів на місяць. За нинішнім курсом - це менше тридцяти доларів на місяць на одну людину. Тільки що зовсім недалеко від Москви, у Володимирській області. був скандал - в приватному будинку престарілих старі вмирали від голоду. А в цей момент знищуються продукти!? В голові не вкладається ні в кого. І навіщо це зроблено - пояснити неможливо. Є пояснення тільки одне, те найжорсткіше, яке свого часу виголосив Борис Нємцов про Путіна, але я панночка, я не можу цього повторити.
Це слово облетіло весь інтернет (Борис Нємцов назвав Володимира Путіна «єб ... тим», - ред). Наскільки я розумію, топтання по персиках і ритуальне закопування сиру повинно було якщо не об'єднати народ, то залякати когось, мовляв, влада готова йти на все до кінця.
Влада показала, що готова йти до кінця і готує народ до якихось жертв. Як свого часу писала абсолютно жовта "Комсомольська правда", мовляв, ми підтягнемо пояси і навчимося штопати панчохи. Готує народ, мабуть, до цього, потрібно вчиться штопати панчохи, потрібно вчиться розтоплювати буржуйки, потрібно вчиться перелицьовувати пальто і так далі. Тема України вже зійшла на другий план: є тема Заходу, який хоче протистояти Росії. Мені це зараз дуже добре видно по тому, що зараз відбувається на валютному ринку Росії. І це прекрасно бачать всі аналітики: загроза походить зі Сходу. При відносно невеликому падінні юаня наш фондовий ринок рубля обвалився.
Можна писати скільки завгодно про "ракети на Берлін", але Китай Росію просто не помітить, коли буде підніматися з колін. Йдеться про інтервенцію китайської економіки в російську і ми зараз дуже добре бачимо на полицях магазинів, як з продажу вилучаються і просто витікають якісні продукти, а їх місце займають абсолютно невідомі китайські продукти. Інтернет облетіла картинка нових китайських товарів в російських магазинах з написом "смачна поживна речовина". Ось такі продукти проникають зараз на російський ринок і на це є зелене світло. Що це за «речовина», я не знаю, але боюся, що скоро дізнаюся.
Можливо, спалення персиків і знищення сиру якраз і пов'язане з тим, щоб дозволити Китаю остаточно увійти на російський продуктовий ринок !? Наскільки я розумію, Росія не в змозі себе повністю забезпечити в продовольчому плані, а Китай це зробити може.
Росія себе з труднощами, але забезпечити в продовольчому плані може, ну, принаймні могла, поки не були протягнуті руки до підсобних господарств. Проблема в іншому: Росія за 20 років не змогла побудувати жодного овочесховища і холодильника м'ясних продуктів. Ми зібрати врожай можемо, а зберегти його не можемо. Тому до Нового року зазвичай все закінчується або згниває. Тому, звичайно, Китай дуже помітний своєю присутністю в Росії. У східних частинах нашої великої країни, за Уралом - це загалом уже Китай. Там навіть на тротуарній плитці написи по-китайськи, там китайські ресторани, китайські ринки і так далі. Відбувається досить серйозна експансія Китаю і вона відбувається завдяки політиці влади. Задовго до того як Крим, вибачте мене за вираз, «став наш», великий острів Даманський був Путіним відданий Китаю в безоплатне користування. Китай цього не особливо просив, але він просто був урочисто переданий і все. Це було 10 років тому. І ніхто слова не сказав - Китаю можна.
Повертаючись до теми санкцій і до продовольчої теми. Свого часу в Новочеркаську ще при Радянському Союзі було повстання робітників, по суті «голодний бунт». Як ви думаєте, народ розуміє, що відбувається і чи готовий реагувати, скажімо так, на глум на їжею?
Я не думаю, що зараз в Росії є революційна ситуація. За Леніним, якщо верхи не можуть - низи не хочуть. Але ситуація вибухонебезпечна і достатньо будь-якого повороту подій ... Навіть самого незначного. Поштовхом для повстання на броненосці "Потьомкін" в 1905 році було тухле м'ясо. Знову ж м'ясо. У нашій традиції їжа дуже важлива річ. Можливо, це стане останньою краплею, можливо, щось інше. Звідки прилетить цей птах, ми не знаємо. Але птах летить.
- Актуальне
- Важливе