Світові ЗМІ дали жахливу картинку з побоїща під Радою
Криваві сутички під українським парламентом стали топ-новиною більшості світових інформагентств, телеканалів, газет і сайтів. Вони підраховують кількість жертв та пишуть про розкол влади і суспільства
Як то не цинічно, але коли б протест під парламентом був мирним, то у світових ЗМІ на нього не звернули б посиленої уваги. Та зовсім інша справа, коли лунають вибухи та ллється кров.
Побоїще під Радою отримало одне з перших місць у випусках новин. На закордонних сайтах багато фотогалерей та відеороликів, там активно цитують наших політиків та підраховують кількість жертв.
Більшість світових ЗМІ вказує, що поліцію атакували націоналісти. Як варіант - крайні праві. Взагалі-то метання бойової гранати в поліцію зазвичай медіа називають терактом. Та цього разу ЗМІ це слово вживають хіба що цитуючи Мустафу Найєма або інших українських депутатів.
Кількість постраждалих та деталі побоїща у світових медіа різняться, що й не дивно, зважаючи на те, що досі поступають нові подробиці про постраждалих та перебіг сутичок.
Наприклад, міжнародне агентство Reuters розповідає, що "один національний гвардієць загинув та ще близько 90 були поранені від гранат, які кинули з натовпу протестувальників-націоналістів". Далі воно зазначає, що "вони охороняли парламент, де законотворці підтримали надання більшої автономії регіонам, які контролюють повстанці".
Ще одне міжнародне агентство Associated Press пише, що приводом для сутичок поліції та націоналістів стало голосування за надання більших повноважень "сепаратистам, яких підтримує Росія".
Американський телеканал CNN, висвітлюючи бої під Радою, багато уваги приділив подіям на сході. Глядачам пояснюють, чому Україну все ще важливо підтримувати – вона веде війну з Путіним. Також в сюжеті згадується рішення США перекинути частину ВПС до Європи.
Польска Gazeta Wyborcza зазначає, що демонстранти вимагали відставки президента Порошенка.
"Одне з перших вражень від ранкового мітингу під стінами Верховної Ради – акція трохи нагадувала перезрілий київський Майдан зразка червня 2014 року. Тоді затяжний та дещо маргінальний протест остаточно завершився тільки після того, як кияни вийшли на суботник з лопатами та мітлами", - пише репортер Української служби BBC Олег Карп’як.
"Криваві акції протесту проти конституційної поправки в Києві", - так назвав статтю кореспондент німецької Die Welt Герхард Гнаук. Він пише, що більшість депутатів погодились заморозити конфлікт з Росією.
Він також зазначає, що найкращі зображення з сутичок дістав російський державний телеканал "Россия 24".
Гнаук пише, що голосування в парламенті було вибухонебезпечним, бо впливає на умови, за яких дуже хиткий мирний процес повинен бути продовжений.
Ще одна німецька газета Frankfurter Allgemeine більше уваги присвятила голосуванню в парламенті за зміни до Конституції. Зокрема її репортер Конрад Шуллер пише про те, що коаліція Порошенка розкололося і він близький до союзу з тими силами, які усунув від влади Євромайдан.
Блін, перша сторінка. І текстовка вбивча: українці проти українців. А далі - уряд звинувачує націоналістів. Коаліція ро...
Posted by Natascha Fiebrig on Monday, August 31, 2015
Також обидві німецькі газети згадали про те, що противники змін до Конституції звинувачували Ангелу Меркель чи не в прямому тиску на український парламент.
Британська The Guardian пояснює, що насилля сталося "під час протесту проти парламентського голосування, яке надавало поступки для територій, які перебувають під контролем повстанців, яких підтримує Росія".
Видання також зазначає, що українське суспільство сьогодні розколоте через питання про те, як чинити з тими регіонами, які контролюють сепаратисти за підтримки Росії.
Ті, хто організував бої з нацгвардійцями під Радою, не тільки пролили кров молодих хлопців, але й створили жахливу картинку для світових ЗМІ, яка різко підірвала кредит довіри до українців та віру в нашу здатність до цивілізованого діалогу.
- Актуальне
- Важливе