live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Через санкційні списки можуть постраждати сотні дітей на Київщині


фото: Еспресо.TV
В середині вересня президент України підписав Указ про введення санкцій проти Росії. Під забороною опинився бізнес понад сотні компаній, список котрих склала РНБО. Обмеження стали реакцією на військову агресію РФ на Донбасі. Однак, як з'ясувалося згодом, упорядники санкційного списку припустилися помилок, включивши до нього, зокрема, журналістів ВВС.

Крім того, в переліку є й інші компанії, котрі не мають жодного стосунку до Росії та фінансування тероризму. Між тим, через ці політичні розбірки уже найближчим часом можуть постраждати сотні дітей на Київщині.

На цих аркушах — 600 підписів. 600 прізвищ і 600 доль. Усі ці люди — мешканці міста Богуслав на Київщині. Вони звертаються до Президента України.

Людмила Вільгань, мешканка м.Богуслав:

"У мене двоє дітей. Хлопчику 5 років, він ходить на хокей, дівчинці 8 років — на фігурне катання. Так вона прокидається в 6 ранку, я ще сплю, щоб я їй заплела коси, бо їй же на тренування".

Наталія Гамарник, мешканка м.Богуслав:

"Дуже щасливі ці діти, що в нас є каток. В мене внучка сюди ходить. З дітей роблять гордість нації. Країна повинна гордитись цими дітьми, що вони займаються, і все зробити, щоб не закрити цей каток".

Віталій Остапенко, мешканець м.Богуслав:   

"В мене хлопчик займається фігурним катанням. Майже рік. Ходимо в спортивний клас. Дитина за рік витягнулся, підтягнулася. І я не знаю, як можна у дітей таке забрати — це просто неможливо. Це нелюдяні вчинки".

null

Проблема, з якою зіткнулися батьки та їхні діти — просто приголомшує. Але про все по порядку. Рік тому оператор державних лотерей ТОВ "М.С.Л." із гордістю і надією на здорове майбутнє нації відкрив у Богуславі навчально-тренувальний центр зимових видів спорту "Льодограй”. Зараз тут займається кожна третя дитина міста. 

null

Однак, уже найближчим часом ці малюки та підлітки можуть опинитися на вулиці. Їх зробили заручниками політичних розбірок. Адже головний спонсор "Льодограю" потрапив до списку санкцій, запроваджених РНБО щодо так званих фінансистів тероризму в Україні. Рахунки компанії блокуються, а відповідно, й фінансування палацу спорту — уже на межі зриву, - розповідає директор Ігор Штефан.

Ігор Штефан, директор навчально-тренувального центру "Льодограй":

"Генеральний спонсор повністю з першого дня оплачує всі комунальні послуги, які надаються на утримання нашого "Льодограю". Якщо ми зараз не зможемо отримати кошти від "М.С.Л.", через те ми не зможемо заплатити комунальні послуги і не зможемо отримати лід, надавати послуги діткам, які приходять сюди на навчання"

null

В будівництво "Льодограю" було вкладено 2 мільйони доларів. Усі витрати взяв на себе оператор державних лотерей "М.С.Л." Ще за радянських часів "Спортлото" мало добру звичку розвивати спорт в країні, ось і правонаступник лотереї — продовжив цю благородну традицію. За рік комплекс перетворився на потужний навчально-тренувальний центр, куди приїжджають спортсмени з усієї України.

Ігор Штефан, директор навчально-тренувального центру "Льодограй":

"По наших досягненнях, то тут є діти, які представляли Україну, збірну України, яка тренується — Калініченко, Медуниця, ось вони знаходяться зараз на нашому стенді, це ті, що їздили представлять Україну в Будапешті, Венгрія.  Михайло Медуниця, він зайняв там перше місце. Калініченко Саша, він зайняв там третє місце, це діти, які тренувалися в нас. В Одесі було недостатньо можливостей покращити свою якість і вони переїхали сюди".

Батьки юних чемпіонів зібрали понад півтисячі підписів й звернулися з листом до перших осіб держави — кисень "Льодограю" перекривати не можна!

Наталія Онищенко, бабуся фігуристки Аліни:

"Наша дитина займається. 16-го жовтня буде рік. Ми дуже задоволені. Здоров'я, ми живем цим катком. Наші діти всі радіють. Якщо його закриють, для нас це просто шок буде".

Маленькі мешканці Богуслава займаються тут менше року. За цей час стали загартованішими і відповідальнішими.

Юлія Ломака, мама фігуристки Вікторії та хокеїста Владислава:

"В мене взагалі двоє дітей — хлопчик і дівчинка — і я сама їх виховую. І на хокей, і на фігурне катання вони ходять. Їм треба вставати в півшостої ранку. Я кажу — тобі це подобається? А вона мені: "А в мене вибір є?".

null

Справді, вибору у дітей фактично немає. Завдяки "Льодограю" вони закохалися у спорт. А куди ще піти в місті, де на 20 тисяч населення, інших об'єктів для спорту та дозвілля просто не існує.

Наталія Семенова, мама хокеїста Юліана:

"Майже з самого відкриття, уже рік ми як займаємось, хотілося б, щоб все на цьому не закінчилось. Тому що діти розчаровані, вони ходили, працювали, а що далі? Діти будуть на вулиці. Ми дуже просимо, щоб нас почули. Окрім "Льодограю" в Богуславі можна сходити хіба що в бари, більш нікуди".

Однак, припинивши фінансування "Льодограю", влада просто штовхне дітей на вулицю і у сумнозвісні бари. Попри те, що маленькі богуславці за рік уже багато чому навчилися і навіть стали переможцями на всеукраїнських змаганнях.

Наталія Василенко, мама фігуристки Насті:

"Їздили на змагання, одні з перших. В Кіровограді зайняли 4-е місце, а в Богуславі — перше. Сюди багато дітей ходить з великим задоволенням. І якщо в них зараз це забрати — це просто буде істерика".

null

А ось цей хлопчик — Назар Сірий — ходить тренувалися в "Льодограй" разом з 6-річною сестричною Міланою. За рік він опанував навики хокейного воротаря і нині ним гордиться уся команда.

Назар Сірий, воротар:

"Мені подобається хокей, мені подобаються командні ігри. Я хочу вирости здоровим".

null

Мама Людмила також підписала звернення до Петра Порошенка з проханням не припиняти фінансування спорткомплексу.

Людмила Сіра, мама хокеїста Назара і фігуристки Мілани:

"Завдяки "Льодограю" у дітвори виробляється відповідальність, вони більш зібрані, вони краще почали вчитися і дуже б не хотілося втрачати таке надбання, щоб воно закрилося".

Міланка ходить на заняття з фігурного катання 6 разів на тиждень. Коли влітку постало питання — їхати на море чи продовжити тренування — вибір перед маленькою фігуристкою не стояв.

Мілана Сіра, майбутня чемпіонка:

"Фігурне катання мені подобається тим, що мені кажуть: “Молодець, Мілана!”. Я буду вигравати, чемпіонкою по перших місцях України!".

null

Маленьких фігуристів та хокеїстів в Богуславі навчають найкращі тренери країни. Один із них — Олександр Матвійчук, 5-кратний чемпіон України, володар кубка України з хокею і нападник київського "Соколу". За час тренувань його підопічні уже двічі перемагали у столичних команд.

Олександр Матвійчук, тренер з хокею, 5-кратний чемпіон України:

"Здесь, по большому счету, даже кинотеатра в городе нет. Поэтому хоккейных матчей мы будем больше в будущем играть, мы только сделали первый шаг. И вообще, я удивился, сколько зрителей приходит, когда играют даже любители либо дети. Весь город фактически на каток идет, потому что другого такого развлечения не найти".

null

За словами тренера, з мотивацією у дітлахів проблеми немає — адже вони бачать свої здобутки і прагнуть до ще більших. Щодо проблем "Льодограю" - Олександру не віриться, що влада держави піде на такий жорстокий крок і закриє палац спорту.

Олександр Матвійчук, тренер з хокею, 5-разовий чемпіон України:

"По сути, узнал все это из прессы, пока руководство спокойно себя ведет. Мы работаем планомерно, никаких сбоев пока нет, надеемся, что это временное такое беспокойство. Потому что мы уже много сделали и есть большие планы. Есть большие перспективы — дети по сути начали заниматься, у нас все впереди".

Щомісяця комірне і зарплата працівників комплексу обходиться не багато — не мало — у 300 тисяч гривень. Усі ці витрати із самого початку взяло на себе ТОВ "М.С.Л.". Інакше й бути не могло — місто просто не в силах самотужки обслуговувати “Льодограй”, - бідкається міський голова В'ячеслав Дяченко, - коштів в бюджеті не вистачає.

null

В'ячеслав Дяченко, міський голова м.Богуслав:

"На жаль, місто невелике і ми не зможемо фінансувати, взяти на себе тягар. Бо ми тільки утримуємо садочки, утримуємо ЖЕК і водоканал — це те, що реально ми можемо сьогодні потягти. Прикро, що сьогодні, на жаль, політика добралась і до цих маленьких діток, наших майбутніх спортсменів, наших зірочок. Сьогодні це питання треба вирішити на високому рівні. Це не є політика, це дітки займаються. Сьогодні не можна залишити цих дітей без спорту і без майбутнього".

Коли тренування закінчилися, нам вдалося познайомитись іще з двома юними хокеїстами — вихованцями "Льодограю". Максим і Артем — переселенці з Алчевська. Торік переїхали до Богуслава разом з бабусею-опікуном.

Лілія Карагодова, бабуся хокеїстів Максима і Артема:

"Мои дети только только начали оживать. Почувствовали, что такое Украина, что такое сила. Начали понимать, что такое тренер. Очень у них здорово получается, приходят они с настроением великим домой. Очень бы хотелось, чтобы дети продолжали заниматься. Потому что, что такое спорт — это здоровье, это здоровая нация. И если детей сейчас лишить вот этого удовольствия, занятий — не известно, что с них будет. Будет то, что на Донбассе — это будет наркомания, алкоголики. В этом городе такого нет".

null

Пані Лілія говорить, що готова будь-якою ціною захистити спорткомплекс, котрий став прихистком для маленьких сиріт, котрих привезла на мирну землю з території, де літали кулі і гриміли вибухи.

Лілія Карагодова, бабуся хокеїстів Максима і Артема:

"Я бабушка, бросила там квартиру, живу в общежитии, привыкаю к другим порядкам, к другим правилам, лишь бы моим деткам было хорошо. И так как они уже полюбили спорт, я буду ехать куда угодно, идти куда угодно, буду ночевать у Порошенко под кабинетом, но я не дам закрыть этот "Льодограй".

Мешканців Богуслава тривожить не лише майбутнє їхніх дітей, але й те, що до списку компаній, що потрапляють під санкції, спонсор їхнього спорткомплексу потрапив цілком помилково. Адже у пресі уже неодноразово з'являлися роз'яснення щодо власників та кінцевих бенефіціарів ТОВ "М.С.Л.", і ними є не росіяни, а українці та європейці. Богуславці просять владу звернути увагу на їхню проблему, не припиняти фінансування “Льодограю”, не робити їхніх дітей заручниками політичних розбірок і не забирати у них майбутнє.

новини партнерів

29 вересня, 2020 вівторок

29 вересня, 2020 вівторок

28 вересня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати