Як Росія виручає українських чемпіонів
За останні два роки росіяни стали головним ворогом українців, проте, як свідчать факти, є серед наших сусідів і справжні друзі
Доки у футболі українські команди розводять по різних групах, а в гандболі матчі між ними проводять на нейтральній території, в інших видах спорту росіяни мирно співіснують з нашими атлетами на одній арені. Понад те, наші сусіди не раз виручали українців з абсурдних халеп, в які вони потрапляли завдяки "піклуванню" держави.
Чемпіонат світу з фехтування-2015, який у липні приймала Москва. Наші шпажисти роблять неймовірне – стають чемпіонами світу в командній першості. Та ейфорія була недовгою. За різні костюми, в яких наші чемпіони стояли на п'єдесталі пошани, міжнародна федерація повинна стягнути чималий штраф – близько $5 тис. Така вона – друга сторона золотої медалі – для українців.
Та як стало відомо, загадковим чином синьо-жовту команду "пронесло". І не без "триколорної" руки. Російський олігарх Алішер Усманов, який є президентом Міжнародної федерації фехтування, скористався своїм впливом і зам'яв цю ситуацію.
Ще один випадок, причому подібний – чемпіонат світу-2015 з сучасного п'ятиборства у Берліні. Українець Андрій Федечко, несподівано для всіх ставши бронзовим призером, теж влип в історію з екіпіровкою. Відповідно до вимог міжнародної федерації, медалісти на церемонії нагородження повинні бути одягнені в довгі штани й олімпійку.
Ну а в українця – лише майка і шорти, в яких він змагався в спекотний липень. Свій костюм, який держава виділила два роки тому (до речі, ще й не того розміру) спортсмен зносив. От так і залишився без належної екіпіровки. В пошуках порятунку кинувся по знайомих. Олімпійку вициганив в українського тренера з фехтування, який якраз, на щастя, привіз своїх учнів на збір до Берліна і прийшов повболівати за українців, які тут виступали. А от штани позичив російський тренер. От вам і представник ворожого стану.
До речі, голих українських спортсменів одягає не лише Росія. Так, у березні цього року в італійському місті Удіне наша юніорська команда шпажистів стала бронзовим призером. Ну і традиційно, однакових костюмів катма. Але поруч сиділи африканські спортсмени. Наші не розгубилися і попросили у єгиптян екіпіровку. Дякувати, ті не відмовили. Добре, що на формі не було жодних єгипетських логотипів. Проте на спині красувався напис - Egypt.
З подібною ситуацією українські фехтувальники стикаються практично на всіх етапах Кубку світу. Тож вже навчилися викручуватися з таких ганебних казусів.
"Місяць тому з міністерства подзвонили і сказали терміново - протягом доби - дати розміри спортсменів. У нашій федерації була розмова про те, щоб закупити форму. Проте постановили, що краще гроші витратити на участь у більшій кількості змагань, ніж купити костюми", - каже старший тренер чоловічої збірної з фехтування на шпазі Володимир Станкевич.
Дійсно, Міністерство молоді та спорту заявило, що 21 жовтня оголосили відкриті торги з придбання спортивного одягу та взуття для спортсменів та тренерів національних збірних України. На це виділили майже 5 млн грн. – 4 732 500 грн.
Коли точно спортсмени отримають форму – звісно, невідомо. От тільки виникає запитання: а чому ці торги не призначили раніше? Не секрет же, що 2015-й – передолімпійський рік, який насичений змаганнями, адже вже починається відбір на Ігри-2016.
Виходить, владі несоромно, що Росія й Африка одягає наших не просто спортсменів, а призерів найпрестижніших змагань. То чому ж українським чемпіонам має бути соромно за те, що вони змінюють громадянство?
Читайте також: Навіщо Порошенко жене чемпіонів з України
- Актуальне
- Важливе