Як IAAF прищучила знахабнілого російського міністра спорту
Своїми рішучими і жорсткими діями Міжнародна федерація легкоатлетичних асоціацій (IAAF) змусила міністра спорту Росії Віталія Мутка різко змінити свою риторику
Першою реакцією Росії на звіт Міжнародного антидопінгового агентства (ВАДА) щодо розслідування вживання допінгу російськими легкоатлетами, була істерія. Ще б пак, адже ВАДА рекомендувала Міжнародному олімпійському комітету заборонити всім російським атлетам брати участь у змаганнях IAAF та в літній Олімпіаді-2016. П’ятьом російським атлетам радять заборонити у них участь назавжди.
Міжнародна організація пішла далі, звинувативши владу в потуранні і вихованні допінгових чемпіонів. Згідно з доповіддю, 1417 зразків аналізів російських спортсменів були знищені за наказом ФСБ і міністра спорту Віталія Мутка. Крім того, ВАДА підозрює, що російська влада використовує приховану лабораторію для підробки антидопінгових аналізів.
Мутко, розлютившись, не підбирав слів, коментуючи "наїзди" ВАДА.
"Якщо треба всю цю систему закрити, то ми із задоволенням закриємо. Припинимо платити внески, припинимо фінансувати Російське антидопінгове агентство, Московську антидопінгову лабораторію. Тільки заощадимо гроші. Але що б ми не робили - все погано", - погрожував в емоціях Мутко.
Не відставали від міністра й інші. Так, виконуючий обов'язки глави Всеросійської федерації легкої атлетики (ВФЛА) Вадим Зеліченок назвав дії співробітників ВАДА несумлінними, адже під загрозою дискваліфікації опинилася віце-чемпіонка світу-2013 і Європи-2014 у потрійному стрибку Катерина Конєва. Росіянка отримала від ВАДА два попередження за порушення порядку надання інформації про своє місцезнаходження для проведення процедури допінг-контролю. Третє буде останнім.
Ну а російські народні депутати наче трохи очамріли, вимагаючи від керівництва країни покарати причетних до розпалювання скандалу про вживання допінгу спортсменами Росії. Вони пропонують ввести санкції щодо представників ВАДА, окремих іноземних громадян і організацій – всіх, хто посмів так очорнити Росію на весь світ.
Якесь порожнє мракобісся, відірване від реальності. Зрештою, саме так їх і виховують – у міфі про російські наддержаву і надмогутність.
Та міжнародна спільнота навіть не стала звертати увагу на російське репетування та істерію. Натомість IAAF була жорсткою, виносячи свій вердикт – вона відсторонила усю збірну Росії з легкої атлетики від усіх змагань. Щоправда, поки що тимчасово.
Такий удар привів до тями знахабнілих росіян, які наліво і направо розкидалися погрозами всьому світу. Отримавши жорсткий, але заслужений вирок, Мутко навіть не думав продовжувати свою емоційно-демонстративну риторику. Він прийняв вердикт, прекрасно розуміючи, що подальші воплі призведуть лише до остаточної ізоляції. Причому про готовність смиренно послідувати міжнародним правилам міністр заявив ще напередодні винесення вироку – Росія надасть сприяння щодо приведення діяльності Всеросійської федерації легкої атлетики до певних вимог та стандартів і ВАДА і IAAF.
Мутко адекватно зреагував на ситуацію, пообіцявши вигнати з ВФЛА усіх, чия репутація викликає підозри. І готовий співпрацювати з IAAF, яка теж "винна" у скандалі довкола репутації збірної Росії. І з ВАДА вже теж налагодять діалог. Міністерство спорту має намір скликати позачергову конференцію і створити офіційну комісію, яка розгляне всі звіти Всесвітнього антидопінгового агентства з діяльності ВФЛА.
Приперті до стінки, росіяни все-таки спробували врятуватися і поторгуватися – Мутко пропонував президенту IAAF Себастьяну Коу на півроку припинити акредитацію ВФЛА, а її права тимчасово передати Олімпійському комітету Росії (ОКР), який і повезе легкоатлетів на Олімпіаду-2016 в Ріо. Британець не повівся.
Ну і тепер росіяни тихенько, смирно і з острахом чекають на остаточне рішення міжнародної спортивної спільноти, яка вирішує, чи пускати російських легкоатлетів на Ігри. Їхні звичні манери - істерія, погрози і конфронтація – зараз точно зіграють проти них, адже Захід налаштований рішуче.
- Актуальне
- Важливе