Допінг-розслідування: Росії можна забувати про Олімпіаду-2016
Учора ввечері Всесвітнє антидопінгове агентство (ВАДА) оприлюднило другу частину звіту про розслідування вживання допінгу російськими легкоатлетами
Головні тези доповіді ВАДА просочилися в пресу ще до початку прес-конференції. І головною новиною стало те, що від допінгу російських спортсменів "відмазував" сам Володимир Путін.
У цій частині свого звіту ВАДА дещо змістило акцент на Міжнародну асоціацію легкоатлетичних федерацій (IAAF). За висновками слідчих, корупція була вбудована в саму цю організацію. Її чиновники не могли не знати про проблеми з допінгом у Всеросійській федерації легкої атлетики. Вище керівництво IAAF знало, що російські атлети повинні були бути дискваліфіковані перед чемпіонатом світу-2013 в Москві, але нічого не зробили з цим.
Також свої хвилини слави отримали права на телетрансляцію ЧС-2013, за яким російський банк ВТБ замість $6 млн заплатив IAAF $25 млн, а також син екс-глави IAAF Ламіна Діака – Папа Массат Діак. Батько його вже арештований за махінації з російським допінгом, а за самим Папою полює поліція Франції та Інтерпол. Папу вважають центром корупційної схеми.
Та все одно головним фігурантом була знову Росія і її "герої". Так, дісталося екс-главі ВФЛА Валентину Балахничеву, який обіймав посади в IAAF і ВФЛА. "Ця подвійна роль сприяла неформальному спілкуванню між керівниками двох організацій та спрощенню схеми корупції, що розвивалася між ними", - йдеться у звіті.
Глава комісії ВАДА Річард Паунд прямо заявив, що перед ним стояло завдання розслідувати проблеми допінгу саме в російській легкій атлетиці. Хоча у звіті перераховано півтора десятка країн з підвищеним ризиком вживання допінгу.
Так чи інакше, але на головне запитання – чи пустять російську збірну з легкої атлетики на Олімпійські ігри-2016 – ніхто не відповів. Справа дуже делікатна, тому жодних поспішних кроків. І хоча діють обережно, проте все ж таки наступають на наших сусідів, дозуючи звинувачення. Так, щоразу розслідування, хоч і небагато, проте подає нову інформацію про російські грішки.
Це вже невтішно для Росії. Тривожним для "триколорних" є і реакція чинного президента IAAF британця Себастьяна Коу, яку він вчора висловив після оприлюднення звіту ВАДА.
"Я не кажу про те, що російські легкоатлети обов'язково виступлять в Ріо, - сказав Коу.
Не варто забувати і про те, що вже підкопують і під самого главу IAAF. Спочатку, в листопаді-2015, Коу запідозрили в лобіюванні інтересів американського Юджина на виборах столиці ЧС-2021, який був обраний на безальтернативній основі, оскільки заявка шведського Гетеборга не була затверджена. Зазначалося, що у Юджині розташована штаб-квартира фірми Nike, міжнародним послом якої є Коу й щорічно отримує від компанії 100 тис. фунтів винагороди за свою діяльність.
Крім того, ВАДА стверджує, що вище керівництво IAAF не могло не знати про допінгових чемпіонів з Росії. А Коу був при Діаку віце-презинтом IAAF… Щоб відстояти своє чесне ім'я і довести, що він вартий очолювати міжнародну федерацію, Коу не стане рятувати росіян, які йдуть на дно.
Так, поки що Росію не поспішають викинути з олімпійських легкоатлетичних змагань. Проте нині точно ясно одне – грандіозні скандали ще попереду, незважаючи на те, пустять росіян на Ігри чи ні. Якщо не пустять – невідомо, що викине Путін з його свитою. Якщо пустять – варто чекати обуреного бунту з боку інших країн. А враховуючи міжнародну обстановку, де Захід налаштований проти "вождя триколорних", логічним буде самий перший варіант.
- Актуальне
- Важливе