Сенсаційна висота. Як українець став володарем Кубку світу з фристайлу
Завдяки чому стала можливою перемога українця Олександра Абраменка у загальному заліку Кубку світу з лижної акробатики
Медальний вид
Фристайл є одним з не багатьох зимових видів спорту де українці здатні здобувати медалі. Найтитулованішим лижним акробатом України є Станіслав Кравчук, на рахунку якого 12 медалей етапів Кубку світу, у тому числі – дві "золоті". А серед жінок найбільше досягнення належить Ользі Волковій, яка першою принесла збірній України в 2011 році нагороду чемпіонату світу, вигравши "бронзу".
Українці регулярно були серед претендентів на медалі й на Олімпіадах, але жодного разу успіхів на головних спортивних змаганнях не досягали. Щоправда, слід додати, що не вигравали наші фристайлісти медалей у формі збірної України, а от іншим державам перемоги приносили.
Наприклад на Олімпіаді у Сочі змагання у лижній акробатиці виграли саме вихованці українського фрістайлу, яким свого часу не створили належних умов у нашій збірній та примусили їх "емігрувати" до Білорусі. Серед чоловіків "золото" здобув Антон Кушнір, а у жінок кращою виявилася Алла Цупер.
Кінець сваркам
Не в останню чергу спортсменів штовхала до зміни громадянства й несприятлива психологічна атмосфера, яка панувала у збірній України. Наші провідні фристайлісти не знаходили спільної мови з попереднім головним тренером збірної України – Юлією Фоміних.
Під час підготовки до Олімпіади-2014 вона відрахувала зі збірної призерку чемпіонату світу Ольгу Волкову, яка героїчно повернулася у спорт після важкої хвороби - пухлини Ходжкіна. На знак солідарності команду також залишив лідер чоловічої збірної Олександр Абраменко. У підсумку він належно не підготувався до Ігор у Сочі та фінішував лише шостим.
Врешті Юлію Фоміних зі збірної прибрали, а її місце зайняв Енвер Аблаєв, який сам нещодавно завершив кар’єру спортсмена і мав в активі "золото" Кубку світу. Зміни на посту головного тренера пішли команді на користь. Ще минулого сезону Абраменко під керівництвом цього фахівця досягнув неабиякого прогресу та вперше виграв "золото" етапу Кубку світу.
Кращий сезон
Нинішній змагальний рік взагалі став найкращим в кар’єрі українського "повітряного" лижника.
Два стартові етапи Кубка світу відбувалися наприкінці грудня у Пекіні. На першому з них Абраменко посів п’яте місце, а на другому – виборов "бронзу". Ще краще наш фристайліст виглядав у американському Дір-Веллі на третьому та четвертому етапах змагань. Спочатку він знову виявився третім, а потім здобув "срібло" та захопив лідерство у загальному залку Кубка світу з лижної акробатики.
Допомогла українцю це зробити невдача головного фаворита змагань – дворазового чемпіона світу з Китаю Ци Гуанпу, який фінішував лише 18, а на два заключні етапи змагань – до Москви та Мінська взагалі не приїхав.
Також на перебіг боротьби вплинула й безсніжна погода, через яку два етапи Кубку світу довелося скасувати – 16 січня не відбулися змагання у американському Лейк-Плесіді, а 27 лютого – у іспанській Сьєрра-Неваді.
Використаний шанс
Абраменко своїм шансом скористався сповна. На п’єдестал наш лижник більше не потрапляв, проте навіть 13 місця у Росії та п’ятого у Білорусі йому вистачило, аби переконливо перемогти у загальному заліку. У підсумку Олександр Абраменко набрав 310 очок, та випередив білоруса Максима Густика (276 балів), росіянина Петра Медуліча (244) та Ци Гуанпу (226).
Фристайліст з України став переможцем загального заліку Кубку світу та отримав "Малий кришталевий глобус" вперше в історії. Для наших представників зимових видів спорту подібні досягнення – велика рідкість.
Раніше перемогами у загальному заліку Кубку світу відзначалися одиниці. Минулого року "Малий кришталевий глобус" виграв біатлоніст Сергій Семенов, який став кращим у заліку індивідуальних гонок. А у 2004 році Кубок світу здобула лижниця Валентина Шевченко, яка виявилася кращою у дистанційних гонках.
Тож врешті неважливо за яких саме обставин Абраменко здобув перемогу. Деталі згодом забудуться, а історичний результат залишиться назавжди.
- Актуальне
- Важливе