Депутати на заміну. Кому дісталися мандати нових міністрів
Що ми знаємо про новоспечених депутатів Верховної Ради
На роботу до уряду Володимира Гройсмана перейшли одразу семеро народних депутатів. Зважаючи на те, що новий міністр екології Остап Семерак та міністр енергетики Ігор Насалик обиралися в парламент по мажоритарці, на їх округах ЦВК оголосить вибори. Проте п’ятеро нардепів прийняли присягу вже сьогодні, адже їх попередники пройшли в Раду за партійними списками.
Два "УДАРівці" і "друг Довгого"
Лави БПП внаслідок перестановок поповнилися трьома новими обличчями. Замість прем’єр-міністра Володимира Гройсмана і двох віце-прем’єрів Степана Кубіва та Іванни Климпуш-Цинцадзе мандати отримали 77-79-й номери у партійному списку. Своє місце у залі парламенту зайняли Валерій Карпунцов, Олег Велікін та Максим Саврасов.
37-річний Валерій Карпунцов – в політичних колах знаний як партійний юрист спочатку "Нашої України", потім партії "УДАР".
Один із засновників ТОВ "Європейська юридична група". У 2002-2005 роках консультував відділ зв'язків з органами правосуддя апарату ВРУ. В 2005 році був радником тодішнього віце-прем’єра Романа Безсмертного. У парламенті V скликання, який проіснував один рік, був його помічником вже як народного депутата від "Нашої України". У 2007 році Карпунцов керував юридичним департаментом цієї партії.
У 2008 році за сприяння Дмитра Андрієвського став депутатом Київради від політсили Віталія Кличка. У 2009-2011 роках працював у Нацагентстві з іноземних інвестицій і Держагентстві з управління національними проектами. На парламентських виборах 2012 року зайшов до Верховної Ради під 13-м номером у списку партії "УДАР". Працював у регламентному комітеті.
Після подій Революції Гідності був старшим помічником з особливих доручень генпрокурора Віталія Яреми.
44-річний Олег Велікін парторг зі стажем. У 2005 році став членом Центральної ради партії "Пора". На виборах 2006-го балотувався в парламент від цієї партії, проте "Пора-ПРП" 3%-ний бар’єр тоді не пройшла. Потім керував Київською обласною організацією партії "Українські соціал-демократи". Ця політсила разом із "Народним рухом України" та партією "Європейська столиця" створила Блок Віталія Кличка. На виборах 2008 року Блок пройшов до Київради.
Велікін в цей час, з 2006 по 2010 роки, був депутатом Обухівської райради. У 2010 році став депутатом Київської облради та очолив обласну організацію партії УДАР. 2012 року став головою фракції УДАР в облраді.
На сайті ЦВК Велікіна зазначено як генеральний директор ТОВ "Київторгсервіс".
35-річний Максим Саврасов – керівник секретаріату БПП. Політичну кар’єру починав з Київради, куди прийшов 2006 року за списками "Блоку Леоніда Черновецького". До цього був директором рекламної агенції "Український рекламний альянс".
У ЗМІ Саврасов найчастіше згадується у зв’язку із скандальними виборами 2012 року на 214-му окрузі. Тоді оточення нардепа Віктора Чумака звинувачувало Саврасова у допомозі Олесю Довгому – наразі народному депутату, що входить до групи "Воля народу".
Таємничі "фронтовики"
На місця міністра освіти Лілії Гриневич і міністра екології Остапа Семерака прийшли 77-й та 78-й номер списку "Народного фронту". Ярослав Єдаков і Хвича Мепарішвілі сьогодні також прийняли присягу народного депутата. Інформації про них майже немає.
40-річний Ярослав Єдаков очевидно не публічна персона, адже знайти інформацію про нього у відкритих джерелах не вдалося. Відомо тільки, що новий депутат на момент виборів був директором ТОВ МП "Сотер". Також Єдаков є членом партії "Народний фронт".
43-річний Хвича Мепарішвілі в парламент прийшов з крісла депутата Київської облради. Був директором з кадрових питань у комунальному підприємстві "Плесо". Ця організація підпорядковується Київській міськраді та займається охороною, утриманням та експлуатацією водойм столиці. Мепарішвілі також очолює Грузинське земляцтво Києва.
- Актуальне
- Важливе