Чому Шустеру заборонили працювати в Україні
Чи вийде Савік Шустер у наступний ефір та хто стоїть за позбавленням його дозволу на роботу
Телеведучому Савіку Шустеру анулювали дозвіл на роботу в Україні. Про таке рішення журналіст дізнався тільки сьогодні вранці.
У Шустера канадське громадянство, тому він має отримувати спеціальний дозвіл у "Державній службі зайнятості" (ДСЗ).
Ведучий володіє каналом “3s.tv” на якому виходить його передача “Шустер Live”. Співвласник каналу Павло Єлізаров повідомив, що Шустер два тижні тому отримав дозвіл на продовження роботи в Україні, проте сьогодні в ДСЗ офіційно підтвердили, що його анульовано.
Начальник відділу оформлення дозволів на використання праці іноземців Київського міського центру зайнятості Дмитро Шульга повідомив, що в березні 2016 року Шустер подав документи на продовження дозволу на роботу в Україні. Серед них була довідка про відсутність судимості.
Проте згодом ДСЗ з’ясувало, що проти телеведучого відкрито кримінальне провадження від 5 жовтня 2015 року. Тому відомство вирішило анулювати його дозвіл через нібито “надання недостовірних відомостей”.
Провадження проти Шустера було відкрите за результатами перевірки фіскальною службою діяльності ТОВ "Савік Шустер студія". Підприємство обвинувачують у том, що воно продавало "Національній телекомпанії України" (державний канал UA:Перший) свої програми за заниженою ціною, з метою ухиляння від сплати податків. Тому служба вимагала відшкодування у розмірі 13 мільйонів гривень.
Сьогодні по обіді Шустер відвідав Київський міський центр зайнятості, де йому і пояснили причини скасування дозволу на роботу в Україні.
Підтримати ведучого прийшли нардепи від “Батьківщини” Сергій Власенко та Іван Крулько, і позафракційний Дмитро Добродомов. Власенко переконаний, що такі дії служби зайнятості були ініційовані вищим керівництвом держави.
“Якщо прослідкувати всі дії, які відбувалися, то це йде пряма вказівка від керівника ДФС Романа Насірова. Після програми “Шустера”, де Насіров не зміг пояснити ні походження своїх лондонських квартир, ні всього решта - що спричинило скандал”, - пояснив свою позицію Добродомов.
Пізніше Шустер повідомив Еспресо.TV, що телепрограма “Шустер Live” і надалі виходитиме в ефір, попри заборону ведучому працювати в Україні.
"Ми вважаємо, що ця справа реально видумана, сфабрикована. Влада бореться зі мною, бо ми даємо можливість задавати їм питання у нашій студії, влада бореться із дзеркалом", - сказав Шустер.
Медіаексперт Наталія Лігачова в ефірі Еспресо.TV заявила, що слід було би заборонити громадянам країни-агресора очолювати українські ЗМІ.
“Савік Шустер не є громадянином Росії, він в цілому знаходиться в конфлікті із режимом Путіна. На даний момент я не бачу підстав, аби забороняти йому працювати в Україні”, - сказала Лігачова.
Також вона зазначила, що якщо ця ситуація виникла за наказом згори, то її можна трактувати як спробу тиску на Шустера та намагання змусити його обслуговувати чиїсь інтереси.
Лігачова пояснила, що Шустер зможе надалі виходити в ефір, адже він також зареєстрований в Україні як приватний підприємець. За законодавством журналіст зможе працювати ще 180 днів, після чого повинен виїхати за кордон. Так він зможе продовжувати роботу, виїжджаючи за межі країни раз на півроку.
В свою чергу голова Міністерства інформаційної політики Юрій Стець заявив Еспресо.TV, що він буде захищати Шустера як журналіста.
- Актуальне
- Важливе