15 відтінків Порошенка. Прес-конференція президента в емоціях і цитатах
Офшори, кумівство, Савченко, безвізовий режим та інше. Про що розповідав президент Петро Порошенко представникам ЗМІ на традиційній прес-конференції до Дня журналіста
Про офшорний скандал
"Позиція перша. Ніякого офшорного скандалу не було. Було об'єктивне журналістське розслідування, яке знайшло кілька фактів".
"Компанія (офшорна. - Ред.) була створена з єдиною метою — підготувати активи президента Петра Порошенка у "сліпий траст", у довірчу власність. Інформація, що були перераховані гроші, не відповідає дійсності".
Про вибори на Донбасі та поліцейську місію ОБСЄ
"Чи можуть бути вибори на територіях Донбасу? Можуть. Чи можуть бути зараз? Можуть. Якщо ці вибори проведе сам окупант. А ми аж ніяк, ні ми, ні світ не визнаємо вибори на Донбасі".
"В ОБСЄ під німецьким головуванням розпочали дискусію щодо запровадження поліцейської місії. Тому це дає мені тверді підстави для стриманого оптимізму і саме це слугувало мені базою для твердження, що, можливо, ми завершимо цей процес у 2016 році".
"Мають бути встановлені міжнародні пости, які будуть розташовані в місцях зберігання зброї, і будуть встановлені відповідні пости на непідконтрольній ділянці українсько-російського кордону".
Про "чорну бухгалтерію" Партії регіонів
"Мені вже зараз відомо, що такі документи існують не тільки в НАБУ. Джерело походження цих документів – правоохоронні органи. Я розчарований тим, що замість того, щоб розслідувати ці документи два роки, ми використовуємо якісь чемодани з компроматом".
"Я впевнений, що оприлюднення не полегшить розслідування. У нас же мета – не дискредитувати когось, а притягнути до відповідальності, яке має закінчитися вироком".
"Якщо Трепак мав ці документи, як генерал чи офіцер СБУ він мав або доповісти керівництву, або порушити кримінальну справу і визначати за підсудністю, по яких статтях і хто її має розслідувати".
Про зустрічі з олігархами та деолігархізацію
"За 2 роки президентства я в Адміністрації президента бачився з Ахметовим може 2 рази, але я знаю, що Ахметов частіше відвідував Адміністрацію президента і приходив до інших осіб".
"З Коломойським я бачився частіше, особливо тоді, коли він був головою обласної державної адміністрації. Востаннє говорили про ліквідацію податкової заборгованості і надійність роботи Приватбанку".
"Значна кількість підприємств, на яких паслися олігархи, починаючи від "Укрзалізниці" і завершуючи "Укрпоштою", там проведені конкурси або зараз вони закінчуються. Туди приходять незалежні керівники".
Про Саакашвілі
"Коли Михайло прийшов на посаду голови обласної державної адміністрації, рівень сепаратистських настроїв був дуже високий. І позиція авторитетного політика Саакашвілі, коли грузин приніс більше України в Одеську область, була, як мені здається, виправданою".
"Я не збираюся концентруватися виключно на Саакашвілі. У нас є інші губернатори, які мають величезні досягнення. Я можу наголосити, що мені дуже подобається робота Іллі Райніна в Харкові – відповідальна і ефективна. Мені дуже подобається робота Синютки у Львові, і багатьох інших губернаторів. Кожен має свою позицію, це моя кадрова політика".
Про "кумівство"
"Мій син не збирається бути ані прем’єр-міністром, ані президентом, і я не впевнений, що він захоче другий раз іти депутатом. Але він самостійна, відповідальна, доросла людина. А чим він відрізняється від дітей інших – вам оцінювати".
"Стець, який не був моїм кумом, так само як і Луценко не є моїм кумом, чекав Юрія Луценка з в’язниці два роки, не хрестивши свою доньку. На хрестинах була велика кількість журналістів, я тоді не був президентом, а Луценко щойно вийшов з в’язниці. Стець запросив Марину бути хресною мамою".
Про Савченко та ГРУшників
"П'ять разів переносилася дата повернення Надії, коли все вже було узгоджено. Перша дата, коли я був у Туреччини і домовилися про помилування спецназівців Росії, це було важке рішення для мене, але я погодився на цей механізм, щоб повернути Надію... Далі нам пропонували повернути її для відбуття покарання, ми на це не згодилися, три рази з цього приводу говорили з Путіним. В решті решт домовилися застосувати помилування".
"Була тактика російських адвокатів, які координували свою діяльність з ФСБ, штучного затягування процесу по російських спецназівцях".
Про можливе визволення Афанасьєва та Солошенка
"Я буду дуже обережним з датами, але я не виключаю, що це може відбутися у червні. У деталі не піду".
Про безвізовий режим з Європейським Союзом
"Ми робимо усе можливе, щоб парламент та Рада розглянули це до літа. Не виключено, що це може відбутися у вересні. Я залишаюся оптимістом, що Україна у 2016 році отримає безвізовий режим".
"Жодних негативних сигналів нема".
Про новий склад ЦВК
"Перед прес-конференцією я підписав листа на Верховну Раду із внесенням кандидатур до складу ЦВК".
"Прізвища ви побачите в парламенті. Це люди, які подані відповідно до законодавства".
Про нового лідера БПП
"Я маю декілька кандидатур, які запропонувала партійна організація, лише в плані інформації. Але наскільки я знаю, було би не коректно розглядати питання Кличка за його відсутності, він зараз знаходиться у відряджені".
"Серед кандидатів поки що цього прізвища (Ірини Геращенко. - Ред.) не існує. Але я дуже люблю пані Ірину, я вважаю, що вона робить блискучу роботу, вона абсолютно по-новому розкрилася під час виконання функцій мого уповноваженого по Сходу".
Про кримських татар
"Всі президенти і вся українська влада боялися кримських татар. Не тих боялися. Треба більше довіряти кримськотатарському народу – форпосту українськості в Криму".
Про публікацію списку журналістів на сайті "Миротворець"
"Ми маємо дуже обмежені інструменти на публікацію на незалежному сайті даних у плані закриття доступу до цих публікацій».
"Як президент Україні – я впевнений, що це і позиція українського уряду – ми думаємо, що це була дуже велика помилка".
Про судову реформу
"Без зайвого пафосу хочу сказати, що вважаю це рішення одним із найголовніших за весь час мого президентства. І я хотів би подякував усім, хто підтримав конституційні зміни".
"Левову частина часу впродовж останніх декількох тижнів я витрачав на переговори з фракціями, депутатами, переконував і фракції, і окремих депутатів у важливості голосування конституційних змін у частині правосуддя"
"Голосування і підтримка народних депутатів (судової реформи), фракцій аж ніяк не означає, що хтось має індульгенцію з розслідування справ".
Про Горішні Плавні
"Впевнений, що територіальна громада має сама визначити назву міста. Що ж до Плавнів... Якщо питаєте мене як політика - хай буде. Якщо як у громадянина - я не хочу їхати в такі Плавні".
фото: Reuters
- Актуальне
- Важливе