Як наступному президенту США вирішувати українську проблему

6 жовтня, 2016 четвер
14:06

Новий президент США має навчитися відрізняти справжніх українських реформаторів від тих, хто перетворив боротьбу з корупцією на вигідний бізнес

Зміст

Один з багатьох горщиків та сковорідок, які готуються на плиті зовнішньої політики наступного президента (США, - ред), під назвою “Україна” готовий закипіти.

Цей гуляш з хабарів, крадіжок, корупції в офіційних колах та навіть вбивства — не те, що здається на перший погляд. Україна зникла з нашої національної свідомості як і інші, навіть більші, нещодавні фіаско у зовнішній політиці — Сирія, Лівія та Ісламська держава, що переповнили нашу здатність каталогізувати їх.

Більшість американців забули про російське вторгнення на Кримський півострів у 2014 році, і один з кандидатів у президенти США здається бажає всіх їх разом виправдати. Тим не менш росіяни до цього часу окуповують кримську частину України, а проросійські повстанці контролюють частину сходу країни. Реакція адміністрації Обами на агресію Володимира Путіна була прохолодною.

Президент Обама відкинув запит Конгресу надати військову підтримку українській владі, надавши перевагу обережній комбінації економічних санкцій щодо Росії та економічної підтримки українській владі у Києві. Делікатний підхід Обами на кшталт “батога і пряника” не спрацював.

І поки війна на сході України вирує, Путін не виявляє бажання відвести бодай один військовий підрозділ (України, - ред), і український горщик, який вже довгий час кипить, ризикує призвести до найгіршої з часів Холодної війни кризи у стосунках між Москвою та Вашингтоном.

Попри великі старання Заходу від моменту, коли Україна отримала незалежність від колишнього Радянського Союзу у 1991 році, в країні панує клептократія. Політична історія країни — це безперервна прогулянка: одного всенародно обраного президента вигнали з країни народним повстанням, іншого підозрюють у вбивстві, третій був обвинувачений у ослабленні державних інститутів та втраті можливостей (прим. - мається на увазі для країни).

Оптимізм, який з’явився під час вуличних демонстрацій Євромайдану в 2013-2014 роках, що призвели до усунення проросійського президента Віктора Януковича та призначення нового кабінету під головуванням Арсенія Яценюка та обрання чинного президента, Петра Порошенко, був недовгим. У свою чергу Яценюк був змушений піти у відставку на тлі постійної політичної кризи та гучних звинувачень у корупції.

Російське вторгнення та війна, яка після цього почалася, призвели до смерті тисяч українців та до переселення понад одного мільйона людей, але коли українців питають: що важливіше — війна проти проросійських повстанців або війна проти корупції? - вони вірять, що боротьба з корупцією — важливіша, при цьому перевага становить два до одного.

“Панамські архіви” - мільйони секретних документів панамської компанії “Моссак Фонсека”, яка надавала юридичні послуги корпораціям, що були оприлюднені у квітні минулого року, також довели, що Порошенко доволі активно реєстрував рахунки в офшорі навіть тоді, коли його військові підрозділи відступали з місця однієї з найкривавіших поразок у війні.

Згідно “Форбс” Порошенко — найбагатший з європейських лідерів і попри його обіцянки “закласти нові традиції”, тобто продати свої активи, він нічого не продав. Насправді він — єдиний з українських заможних бізнесменів, чиста вартість чиїх активів збільшилися у 2015 році і склала 858 мільйонів доларів.

Як і його попередник, Янукович, він стер тонку межу, яка колись існувала між бізнесом і політикою, і зараз отримує від цього значну користь, попри те, що його країна намагається подолати найгіршу від отримання незалежності у 1991 році політичну та економічну кризу. Мабуть, більше за все засмучує те, що навіть ті українські активісти, політики та журналісти, які колись вважалися справжніми реформаторами, виявилися нездатними протистояти спокусі взяти участь у систематичному пограбуванні української економіки.

Журнал “Нью-Йоркер”, на хвилиночку, присвятив кілька тисяч слів трьом журналістам, які зараз служать в українському парламенті. Так само як і інші західні медіа, видання “Нью-Йоркер” зобразило Сергія Лещенко, Світлану Заліщук та Мустафу Наєма як відданих журналістів — нові обличчя, які спробували увійти до парламенту у складі блоку Порошенка на хвилі вуличних протестів на Майдані, які Наєм допомагав організовувати.

Тепер же придбання Лещенком, після обрання (прим. - до парламенту) житла класу люкс привернуло увагу Антикорупційного бюро України — слідчого органу, який був створений за наполяганням США. Минулого тижня Антикорупційне бюро передало справу Лещенко до спеціальної прокуратури, яка займається боротьбою з корупцією. Лещенко не зміг пояснити джерело доходів, які дозволили йому придбати помешкання: документів щодо кредиту немає, а ціна придбання була начебто нижче ринкової.

Власник будівлі, за даними українських ЗМІ, - Іван Фурсін — партнер медіа-олігарха Дмитра Фірташа. Крім того було виявлено, що витрати Лещенко на участь в міжнародних форумах покривалися олігархом Віктором Пінчуком, який зробив внесок у розмірі 8,6 мільйонів доларів у фонд Клінтона.

І поки скандал з Лещенком залишається гарячою темою для західних ЗМІ та аналітичних організацій Вашингтону, вдома його соратники-реформатори у Парламенті закликають його піти у відставку, поки його ім’я не очистять.

Тим часом наступний президент (США, - ред) отримає Україну в облозі зі всіх боків: з російськими підрозділами та проросійськими повстанцями на її горлі та корупцією, яка роз’їдає її зсередини, і як показав скандал з Лещенком: не все в Україні так, як це здається на перший погляд.

Новий президент має навчитися відрізняти справжніх українських реформаторів від тих, хто перетворив боротьбу з корупцією на вигідний бізнес, і заразом він має навчитися відрізняти справжні дії від пустих слів.

Якщо ж у нього не вийде, то двадцятип’ятирічний український експеримент з незалежністю просто зійде нанівець. Марк Пфайфл був заступником національного радника з безпеки з питань стратегічної комунікації та глобального впливу в Національний раді з безпеки з 2007 по 2009 роки. Зараз він — президент організації Off the Record Strategies у Вашингтоні.

Автор: Mark Pfeifle, The Hill

Теги:
Читайте також:
Київ
+2.7°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.68
    Купівля 41.68
    Продаж 42.17
  • EUR
    Купівля 43.75
    Продаж 44.39
  • Актуальне
  • Важливе
2024, четвер
19 грудня
06:51
РФ увечері 18 грудня обстріляла прикордоння Чернігівщини: постраждав 16-річний підліток і поліцейський
06:38
Оновлено
вибухи на російських НПЗ
У РФ заявили про збиття 84 БПЛА: у Ростовській області уражено НПЗ
06:38
Оновлено
Чорне море
У Чорному та Азовському морях відсутні російські кораблі
06:31
літак рф
У зоні ППО Аляски виявили 4 російські військові літаки
06:17
Британія підготувала новий пакет військової допомоги для України на $286 млн
06:09
Оновлено
Армія РФ атакувала Україну з повітря: ситуація на ранок 19 грудня
05:52
військові новини
РФ окупувала Трудове на Донеччині, - DeepState
05:39
Володимир Зеленський
"Є позитив": Зеленський про дискусії щодо ймовірності миротворчих військ в Україні
05:06
Німеччина уряд
На німецькій військовій базі затримали китайця, якого підозрюють у шпигунстві
04:38
Володимир Зеленський
"Будемо робити все, аби в 2025 році переходити до дипломатії", - Зеленський
04:19
Евакуація мирного населення з прикордонних населених пунктів Харківської області на тлі нового наступу Росії
У Донецькій області залишаються близько 314 тис. цивільних, серед них понад 23 тис. дітей
03:16
Роберт Фіцо
Премʼєр Словаччини Фіцо зустрінеться з фон дер Ляєн для обговорення можливості транзиту газу через Україну
02:48
телефон
У Франції заявили, що РФ намагається поширювати пропаганду через інфлюенсерів
02:16
Дмитро Лубінець, омбудсман
На тлі Курської операції РФ уперше ініціювала питання обмінів полоненими, - Лубінець
01:43
Кір Стармер
Британський премʼєр Стармер обговорив із Трампом необхідність підтримки України
01:20
Кіт Келлог
Майбутній спецпредставник Трампа Келлог вважає, що Україна та РФ готові до мирних переговорів
01:14
НАТО
Щоб Україна була захищена, вона має бути в НАТО, – чиновник Білого дому Карпентер
01:00
Суми
РФ 18 грудня атакувала Ромни на Сумщині: пошкоджено 9 житлових будинків
00:47
Колаборанти на ТОТ просять у Кремля додаткову охорону після операцій з ліквідації ворогів України, - Спротив
00:44
Світовий банк
Світовий банк погодив виділення Україні $2,05 млрд, частина коштів – доходи від заморожених активів РФ
00:28
Джейк Салліван
Китай може бути залучений до переговорів України та РФ, але без провідної ролі, - Білий дім
00:13
Очільник МЗС Чехії опублікував запис у X кримськотатарською мовою
2024, середа
18 грудня
23:56
Артем Довбик, Рома, Серія А, Кубок Італії
Довбик забив за "Рому" вперше з 3 листопада
23:48
Володимир Зеленський та Емманюель Макрон сидять за столом
Франція підготувала бригаду для української армії та підготує ще одну
22:58
Суд надав БЕБ дані користувачів OnlyFans в Україні. До них почали приходити з обшуками
22:54
Олександр Сирський, Рустем Умєров
РФ за рік залучила додатково 100 тис. осіб до війни з Україною, - Сирський
22:52
Оновлено
війна з РФ, ЗСУ
Кількість боєзіткнень на фронті від початку доби зросла до 224: найгарячіше – на Курщині, Покровському, Курахівському та Времівському напрямках
22:17
Олег Дерипаска
Суд ЄС залишив російського олігарха Дерипаску під санкціями
22:04
Олександр Усик
Промоутер відповів, за якої умови відбудеться третій бій Усик - Фʼюрі
21:56
Володимир Зеленський і Марк Рютте
"Добра нагода поговорити про гарантії безпеки": Зеленський у Брюсселі прибув на перемовини з генсеком НАТО Рютте
21:28
Ексклюзив
Юрій Луценко
"Припинення вогню й політичне перезавантаження": політик Луценко про те, що очікує Україну у 2025 році
21:21
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі
"Посилюємо військову допомогу Україні новим пакетом і розробимо плани на 2025 рік", – міністр оборони Британії Гілі прибув у Київ
21:17
в'язниця
Польський суд увʼязнив російського хокеїста, який виявився агентом ФСБ
20:57
Кіліан Мбаппе та Вінісіус Жуніор, Реал
"Реал" впевнено переміг "Пачуку" у фіналі Міжконтинентального кубка
20:45
паспорт рф і США
Росіянка, приховавши громадянство РФ, скупила активи ліквідованих російських банків в Україні на 3 млрд грн, - Схеми
20:37
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Чи встигнуть США передати усі обіцяні кошти Україні до кінця каденції Байдена. Колонка Сергія Згурця
20:36
Оновлено
Ростовська область
У Ростовській області заявили про ракетний обстріл: у ЦПД кажуть, що атаковано одне з найбільших хімпідприємств РФ
20:29
Оновлено
Василь Ломаченко та Анатолій Ломаченко (праворуч)
Фейк-акаунт журналіста Бенсона запустив неправдиву інформацію про закінчення карʼєри Ломаченка
20:16
Ексклюзив
Друга половина 2025 року стане критичною для економіки Росії, - економіст Ус
20:03
Міноборони: у застосунок Армія+ додали рапорт на повернення з СЗЧ
Більше новин