Як наступному президенту США вирішувати українську проблему

6 жовтня, 2016 четвер
14:06
Зміст

Новий президент США має навчитися відрізняти справжніх українських реформаторів від тих, хто перетворив боротьбу з корупцією на вигідний бізнес

Один з багатьох горщиків та сковорідок, які готуються на плиті зовнішньої політики наступного президента (США, - ред), під назвою “Україна” готовий закипіти.

Цей гуляш з хабарів, крадіжок, корупції в офіційних колах та навіть вбивства — не те, що здається на перший погляд. Україна зникла з нашої національної свідомості як і інші, навіть більші, нещодавні фіаско у зовнішній політиці — Сирія, Лівія та Ісламська держава, що переповнили нашу здатність каталогізувати їх.

Більшість американців забули про російське вторгнення на Кримський півострів у 2014 році, і один з кандидатів у президенти США здається бажає всіх їх разом виправдати. Тим не менш росіяни до цього часу окуповують кримську частину України, а проросійські повстанці контролюють частину сходу країни. Реакція адміністрації Обами на агресію Володимира Путіна була прохолодною.

Президент Обама відкинув запит Конгресу надати військову підтримку українській владі, надавши перевагу обережній комбінації економічних санкцій щодо Росії та економічної підтримки українській владі у Києві. Делікатний підхід Обами на кшталт “батога і пряника” не спрацював.

І поки війна на сході України вирує, Путін не виявляє бажання відвести бодай один військовий підрозділ (України, - ред), і український горщик, який вже довгий час кипить, ризикує призвести до найгіршої з часів Холодної війни кризи у стосунках між Москвою та Вашингтоном.

Попри великі старання Заходу від моменту, коли Україна отримала незалежність від колишнього Радянського Союзу у 1991 році, в країні панує клептократія. Політична історія країни — це безперервна прогулянка: одного всенародно обраного президента вигнали з країни народним повстанням, іншого підозрюють у вбивстві, третій був обвинувачений у ослабленні державних інститутів та втраті можливостей (прим. - мається на увазі для країни).

Оптимізм, який з’явився під час вуличних демонстрацій Євромайдану в 2013-2014 роках, що призвели до усунення проросійського президента Віктора Януковича та призначення нового кабінету під головуванням Арсенія Яценюка та обрання чинного президента, Петра Порошенко, був недовгим. У свою чергу Яценюк був змушений піти у відставку на тлі постійної політичної кризи та гучних звинувачень у корупції.

Російське вторгнення та війна, яка після цього почалася, призвели до смерті тисяч українців та до переселення понад одного мільйона людей, але коли українців питають: що важливіше — війна проти проросійських повстанців або війна проти корупції? - вони вірять, що боротьба з корупцією — важливіша, при цьому перевага становить два до одного.

“Панамські архіви” - мільйони секретних документів панамської компанії “Моссак Фонсека”, яка надавала юридичні послуги корпораціям, що були оприлюднені у квітні минулого року, також довели, що Порошенко доволі активно реєстрував рахунки в офшорі навіть тоді, коли його військові підрозділи відступали з місця однієї з найкривавіших поразок у війні.

Згідно “Форбс” Порошенко — найбагатший з європейських лідерів і попри його обіцянки “закласти нові традиції”, тобто продати свої активи, він нічого не продав. Насправді він — єдиний з українських заможних бізнесменів, чиста вартість чиїх активів збільшилися у 2015 році і склала 858 мільйонів доларів.

Як і його попередник, Янукович, він стер тонку межу, яка колись існувала між бізнесом і політикою, і зараз отримує від цього значну користь, попри те, що його країна намагається подолати найгіршу від отримання незалежності у 1991 році політичну та економічну кризу. Мабуть, більше за все засмучує те, що навіть ті українські активісти, політики та журналісти, які колись вважалися справжніми реформаторами, виявилися нездатними протистояти спокусі взяти участь у систематичному пограбуванні української економіки.

Журнал “Нью-Йоркер”, на хвилиночку, присвятив кілька тисяч слів трьом журналістам, які зараз служать в українському парламенті. Так само як і інші західні медіа, видання “Нью-Йоркер” зобразило Сергія Лещенко, Світлану Заліщук та Мустафу Наєма як відданих журналістів — нові обличчя, які спробували увійти до парламенту у складі блоку Порошенка на хвилі вуличних протестів на Майдані, які Наєм допомагав організовувати.

Тепер же придбання Лещенком, після обрання (прим. - до парламенту) житла класу люкс привернуло увагу Антикорупційного бюро України — слідчого органу, який був створений за наполяганням США. Минулого тижня Антикорупційне бюро передало справу Лещенко до спеціальної прокуратури, яка займається боротьбою з корупцією. Лещенко не зміг пояснити джерело доходів, які дозволили йому придбати помешкання: документів щодо кредиту немає, а ціна придбання була начебто нижче ринкової.

Власник будівлі, за даними українських ЗМІ, - Іван Фурсін — партнер медіа-олігарха Дмитра Фірташа. Крім того було виявлено, що витрати Лещенко на участь в міжнародних форумах покривалися олігархом Віктором Пінчуком, який зробив внесок у розмірі 8,6 мільйонів доларів у фонд Клінтона.

І поки скандал з Лещенком залишається гарячою темою для західних ЗМІ та аналітичних організацій Вашингтону, вдома його соратники-реформатори у Парламенті закликають його піти у відставку, поки його ім’я не очистять.

Тим часом наступний президент (США, - ред) отримає Україну в облозі зі всіх боків: з російськими підрозділами та проросійськими повстанцями на її горлі та корупцією, яка роз’їдає її зсередини, і як показав скандал з Лещенком: не все в Україні так, як це здається на перший погляд.

Новий президент має навчитися відрізняти справжніх українських реформаторів від тих, хто перетворив боротьбу з корупцією на вигідний бізнес, і заразом він має навчитися відрізняти справжні дії від пустих слів.

Якщо ж у нього не вийде, то двадцятип’ятирічний український експеримент з незалежністю просто зійде нанівець. Марк Пфайфл був заступником національного радника з безпеки з питань стратегічної комунікації та глобального впливу в Національний раді з безпеки з 2007 по 2009 роки. Зараз він — президент організації Off the Record Strategies у Вашингтоні.

Автор: Mark Pfeifle, The Hill

Теги:
Читайте також:
Київ
+24°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.3
    Купівля 39.3
    Продаж 39.82
  • EUR
    Купівля 42.17
    Продаж 42.92
  • Актуальне
  • Важливе
2024, понедiлок
6 травня
12:06
OPINION
Валерій Пекар
Імперія лусне внаслідок накопичення розривів
11:59
Інтерв’ю
На фото: Богдан Бенюк
Богдан Бенюк: Росіянам не можна простити, вони літературою прикривають своє "миле" серце, а насправді вони - сатаністи
11:58
Авдіївська, коксохімічний завод, коксохім
Росіяни вивозять Авдіївський коксохімічний завод на металолом, - Нацспротив
11:43
росія ядерна зброя
"У відповідь на погрози Заходу": РФ готує ядерні навчання з підрозділами прикордонного з Україною військового округу
11:15
Готували масовані авіаудари по Україні напередодні Великодня: агентам РФ оголосили підозри
11:13
Огляд
світ, міжнародний огляд
Впевнена у перемозі Росія виставляє західні військові трофеї, а тисячі українців залишаються розмінною монетою у російських тюрмах. Акценти світових ЗМІ 6 травня
11:00
Ексклюзив
"Вимоги боїв призводять до таких ситуацій": військовослужбовець ЗСУ Тимочко про знищення мосту через канал біля Часового Яру
10:59
Огляд
Реал, Андрій Лунін, Ла Ліга, Ліга чемпіонів
"Реал" виграв Ла Лігу, Сауль Альварес захистив титул, а Норріс переміг Ферстаппена. Головні новини світового спорту за тиждень
10:53
На фото: Кадр з серіалу "Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія"
В Україні вийшов серіал про культуру спілкування з ветеранами війни
10:39
морський дрон Magura V5
ГУР знищило швидкісний катер росіян українським морським дроном Magura V5
10:37
військовий, Естонія
В Естонії розпочались військові навчання за участю 15 країн
10:32
безпілотник, дрон
У РФ заявили про атаку БПЛА на Білгородську область: нібито є жертви
10:23
Оновлено
У Великдень окупанти завдали три удари КАБами по центру Харкова
Удари РФ по Харкову на Великдень: кількість постраждалих зросла
10:07
OPINION
Юрій Богданов
Китайські шпигунські мережі у Європі: зв'язки з Росією і кішки-дружини
10:00
Ізраїль, ЦАХАЛ
Ізраїль розпочав евакуацію цивільного населення Рафаху
09:54
На фото: Мадонна під час The Celebration Tour
Безкоштовний концерт Мадонни в Ріо-де-Жанейро побив рекорд: його відвідали 1,6 млн людей
09:53
Оновлено
Вибух у Чернігові
У Чернігові вранці стався вибух у приміщенні банку: зайнялася пожежа
09:48
Україна - США, конгрес
"Якщо Україна впаде": у Конгресі США припустили відправку військ на війну проти РФ
09:33
Ексклюзив
Сергій Згурець
Це абсолютно новий зразок: Згурець про постачання Rheinmetall артснарядів дальністю 100 км для ЗСУ
09:29
МКС
Космічний корабель Starliner компанії Boeing готується здійснити перший політ з екіпажем NASA
09:18
Фінляндія
Фінляндія планує терміново збудувати завод з виробництва тротилу на тлі дефіциту через війну в Україні, - ЗМІ
09:18
Оновлено
Сумщина
Росія вдарила по енергооб'єктах Сумщини
09:10
Радослав Сікорський
Тема вступу України до НАТО, зміцнення безпеки, - глава МЗС Польщі Сікорський про очікування від саміту Альянсу
09:00
PR
Ноутбук MacBook Pro M3 від iSpace.ua: максимум задоволення
08:47
Туреччина . Посольство в Україні в Києві
У Туреччині можуть закрити 3 тисячі готельних об'єктів: причина
08:37
терористи ХАМАС
ХАМАС завдав ракетного удару по КПП на півдні Гази поблизу бази ЦАХАЛ: загинули троє військових
08:03
OPINION
Ростислав Павленко
Чому у популістів все просто?
08:01
Ексклюзив
Українська дитина рятується від російської агресії, фото на вокзалі Перемишля, Польща, 27.02.2022
Німеччина. Як живе табір з українськими біженцями
08:00
Інтерв’ю
Вальдемар Скшипчак
Вальдемар Скшипчак: Зброя із Заходу і мобілізація допоможуть Україні лише в обороні, повернення територій є нереальним, а війна може закінчитися вже до кінця року
07:59
На фото: Мішель Обама
Байден у серпні може знятися з виборів президента і запропонувати кандидатуру Мішель Обами, - ЗМІ
07:41
Інфографіка
втрати окупантів
Понад 1000 окупантів, 38 артсистем і 5 танків: втрати армії РФ за добу війни в Україні
07:31
На ТОТ українець, примусово мобілізований до армії РФ, розстріляв шістьох окупантів і втік, - Нацспротив
07:31
Львівський вокзал, евакуація, вимушені переселенці, біженці
Австрія розглядає запровадження ДНК-тестів для шукачів притулку за статтею "возз'єднання родини"
07:20
На фото: система ППО
Нічна атака БПЛА: українська ППО знищила 12 з 13 ворожих "шахедів"
07:10
РФ проведе перші російські військові навчання після 24 лютого
Росіяни збільшують північне угруповання військ для можливого нападу на Харків, - ISW
06:02
Харківщина, воєнні злочини Росії
На Харківщині на Великдень від ударів РФ загинула жінка, є поранені
2024, неділя
5 травня
23:46
Атака шахедів, ЗСУ
Росія запустила ударні БПЛА відразу з кількох напрямків
23:40
На фото: Логотип Євробачення-2024
У Швеції відбулась церемонія відкриття Євробачення-2024
23:16
Фінляндія
Основна мета - підірвати підтримку України: у Фінляндії прокоментували можливі диверсії з боку РФ
23:00
Грузія
Росія втягує Грузію у війну в Україні, - помічник держсекретаря США
Більше новин