Чому український боксер Хитров не стане другим Усиком
Перша поразка Євгена Хитрова серед професіоналів звела нанівець чемпіонські амбіції українського боксера
Аванс від Тайсона
Євген Хитров належить до золотого покоління українського боксу. Він був одним з лідерів непереможної любительської збірної України у якій виблискували Василь Ломаченко та Олександр Усик.
Хитров разом з Ломаченком та Усиком особисто доклав руку до історичного успіху команди у 2011 році, коли вона перемогла у загальнокомандному заліку чемпіонату світу в Баку, здобувши чотири золотих нагороди. Одну з них у середній вазі (до 72,67 кг) виграв саме боксер з Кривого Рогу.
Але серед професіоналів Хитров від партнерів по збірній суттєво відстав. У той час, як Усик та Ломаченко вже здобули чемпіонські пояси, їхній колега лише підбирався до титульного бою.
Професійну кар'єру Хитров почав 2013 року, коли отримав запрошення від промоутерської компанії самого Майка Тайсона. Славетний у минулому американський боксер видавав Хитрову величезні аванси та називав його майбутньою зіркою середньої ваги. "Залізний Майк" знав про що каже. Американській публіці завжди імпонували притаманні українцеві атакувальний стиль, зарядженість на удар та слава справжнього нокаутера.
За півкроку до титулу
Спочатку Хитров сподівання цілком виправдовував і свої перші дев'ять поєдинків завершив достроковими перемогами. А у 2015 році він отримав свій перший вагомий пояс і став чемпіоном NABF (Північноамериканської боксерської федерації). При чому здобув його боксер у рідному Кривому Розі, нокаутувавши американця Джоша Лютерана.
На той час Хитров вже представляв DiBella Entertainment, яка викупила контракт українця після банкрутства промоутерської компанії, традиційно неохайного у фінансових справах, Майка Тайсона.
Так чи інакше - за три роки на професійному ринзі наш боксер опинився за півкроку до жаданої мети та отримав шанс битися за звання офіційного претендента на титул за версією WBC (Всесвітньої боксерської ради) та право зустрітися з чинним чемпіоном світу - казахстанцем Геннадієм Головкіним.
Гнітюча безпорадність
14 січня у Нью-Йорку суперником Євгена Хитрова був маловідомий американець Імманувель Алім. Він не мав у пасиві жодної поразки, але й із суперниками високого рівня ніколи не боксував. Хитров вважався у поєдинку в бруклінському Barclays Center фаворитом. Букмекери пропонували на його перемогу мізерний коефіцієнт - 1,15, а у суперника майже не вірили – 5,7.
Тим несподіванішими виявилися події на ринзі. Алім з перших секунд бою пішов вперед та почав завдавати Хитрову удару за ударом. Українець намагався сховатися за блоком, але американець легко обходив його боковими гаками, кілька разів потужно поціливши у скроню нашого боксера.
Хитров у першому раунді виглядав настільки безпорадним, що лікар у перерві вирішив його ретельно оглянути та довго світив йому у зіниці ліхтариком, перевіряючи реакцію. Врешті поєдинок продовжився. Українець швидко отямився і навіть, завдяки своїм наполегливим атакам, вирівняв становище на ринзі.
Найжахливіший день у житті
Проте Хитров надалі продовжував багато пропускати і в третьому раунді вперше у кар'єрі опинився у нокдауні. Українець знову швидко відновився і сам ледь не примусив Аліма впасти, затиснувши його у куті рингу, але не встигнувши "розстріляти" американця до гонгу.
Та постійно так щастити не могло. У шостому раунді Євген Хитров вдруге побував на підлозі, ще раз піднявся, але після цього перетворився на зручну мішень для американця, після кількох серій ударів, примусивши рефері зупинити побиття. Українець програв технічним нокаутом та зазнав першої у професійній кар'єрі поразки.
"Це був найжахливіший день в моєму житті, сподіваюся він більше не повториться", - написав Євген Хитров після бою в Instagram.
Невтішні перспективи
Невдача продемонструвала усі слабкі сторони Хитрова про які українські вболівальники раніше воліли не згадувати, помічаючи лише найкраще. Між тим, поразка у претендентському поєдинку зробила подальші перспективи нашого боксера доволі невтішними.
Так, було добре відомо, що головним недоліком українця є захист, але що він настільки поганий - припустити не міг ніхто. У неділю Хитров нічого не міг зробити проти безхитрісних ударів прямолінійного Аліма, тож лише можна собі уявити, що з нашим боксером зробив би більш класний суперник.
Не показав Хитров і вміння тримати удар, опинившись у прострації вже після першого раунду. Та й зрештою й розрекламованого нокаутуючого удару в українця у Нью-Йорку не було видно – він доволі часто влучав у суперника, однак Аліму це особливої шкоди не завдало.
Необхідне перезавантаження
Звичайно, за кілька місяців Євген Хитров не міг перетворитися з одного найперспективніших боксерів середньої ваги у посередність. Вочевидь, мова також йде й про неякісно проведену підготовку до бою, відсутність кваліфікованих спаринг-партнерів і чіткого плану на поєдинок.
А ось у цьому винен не лише один Хитров, але й його промоутери, для яких українець, напевне, перебуває не на перших ролях. Так, його протягли на рейтинговий американський телеканал Showtime, організовують бої у андеркарті великих вечорів боксу, але не більше.
За три роки Хитров не зустрівся з жодним дійсно кваліфікованим суперником та помітно здав навіть на тлі власних виступів на любительському рингу. Не в останню чергу - через слабких тренерів, які не зробили нічого, аби покращити захист українця, який щодалі все більше нагадує справжнісіньке решето.
Тож тепер Хитров постав перед необхідністю повністю перезавантажити свою кар'єру. Змінити методи підготовки, тренера, навіть промоутера. Одним словом - діяти радикально.
Якщо ж українець не зробить з поразки висновків, то про чемпіонський титул він може більше не мріяти. Врешті навіть, щоб підібратися до нього ще потрібно добряче попрацювати.
Одне можна констатувати беззаперечно. Євген Хитров виявився першим розчаруванням серед бійців золотого покоління українського боксу. Новим Василем Ломаченком, чи другим Олександром Усиком, йому стати вже точно не вдасться.
- Актуальне
- Важливе