Космічні жахіття. Чим загрожує людству колонізація Марса

27 січня, 2017 п'ятниця
12:50

Найменша похибка в космосі може коштувати людині життя. Які ж жахіття чекають на нас при підкоренні Марса?

Вдивляючись в зоряне небо, складно уявити, що там можуть відбуватися речі, які дійсно лякають. Наприклад, в ранніх космічних місіях брали участь піддослідні тварини, проте не всі місії закінчувалися для них благополучно.

Невідомо, скільки останків звіряток, які не дожили до кінця місії, літає по орбіті Землі, проте радянська собака Лайка і кілька мавп-космонавтів так і не повернулися додому.

Але не тільки тварини не доживали до кінця місій. У 1971 році троє радянських космонавтів загинули під час повернення - лопнув клапан вентиляції. Корабель долетів на автопілоті, але доставив на Землю трупи астронавтів, які до того моменту вже задихнулися. Через невелику помилку в 1971 році відбулася перша смерть людей в космосі.

Минуло понад 40 років, однак фахівці продовжують робити помилки, що ведуть до незворотних наслідків. Так, ракета носій Falcon 9 вибухнула через неполадки в області бака з рідким киснем. Це в черговий раз доводить, що, як і раніше, сучасні фахівці залежать від волі випадку.

Ілон Маск і його репутація

У вересні 2016 року потужний вибух знищив не тільки ракету Falcon 9, а й цінний вантаж вартістю в 200 мільйонів доларів. Новенький супутник Facebook, який компанія SpaceX повинна була доставити на орбіту, розлетівся на друзки разом з ракетою-носієм.

І хоча фінансове становище компанії виявилося під загрозою, репутація Ілона Маска майже не постраждала. Минуло всього півроку після невдачі, і вже 14 січня відбувся комерційний запуск ракети-носія Falcon 9, який доставив на орбіту 10 супутників компанії Iridium. Крім цього, фахівцям SpaceX вдалося успішно посадити перший ступінь ракети на платформу в Тихому Океані.

Вдалий старт Falcon 9

Невтомний Ілон Маск не залишає надії освоїти Марс і, за його прогнозами, до 2024 компанія SpaceX почне свої перші пасажирські рейси. Тобто, через 7 років корабель Dragon з сотнею пасажирів на своєму борту вирушить до Червоній Планеті.

На даний момент сімейство ракет-носіїв Falcon 9 здійснила 27 вдалих стартів з 29, що показує непогану статистику в 90 відсотків успішних запусків. Однак, 29 запусків ще не показник репрезентативності. Тим більше, що 10% невдалих стартів відбулися через невеликі неполадки, які могли статися в будь-який інший запуск. 

Вибухонебезпечний старт

Вибух Челленджера

Звичайно ж, якщо почати старт місій з вибуху, то замість світлого марсіанського майбутнього людство отримає трагедію. Можливе навіть повторення однієї з найстрашніших прецедентів в історії запуску ракет NASA.

У 1986 році відбувся старт багаторазового космічного човника Челленджер, який вже не раз робив орбітальні польоти. Однак цього разу за стартом спостерігало більше людей ніж зазвичай. Вперше в історії на орбіту збиралася вийти звичайна шкільна вчителька, яка виграла політ. Шерон Макколіф планувала вести свої уроки прямо з орбіти Землі.

Команда Челленджера

Шаттл вибухнув на 73 секунді польоту, в результаті вибуху паливного бака. Він розділив шаттл на дві частини. Троє астронавтів, що знаходилися в носовій частині, були якийсь час живі і боролися за своє життя. Результати розслідування показали, що астронавти включили індивідуальну подачу кисню в шоломи, після розгерметизації салону. Однак перебуваючи на висоті 20 кілометрів, астронавтів чекало падіння з подальшим ударом об воду, що не залишило їм шанс на виживання.

А в 1969 році блискавка вдарила двічі в корабель Аполлон-12. На подив, це не вплинуло на політ і місія пройшла успішно.

100 днів посиленої радіації

Колонізація Марса

У разі успішного старту майбутнім марсіанам ще потрібно 100 днів, щоб долетіти до Марса. Вийшовши з атмосфери Землі, міжпланетні мандрівники неминуче зіткнуться з радіаційним поясом Ван Аллена, Сонячними вітрами і радіацією глибокого космосу.

Незважаючи на те, що міжпланетні перельоти людей ще не проводилися, є точні дані щодо радіаційного фону. Марсіанська наукова лабораторія Curiosity має датчик радіації, який невпинно працював весь цей час.

Датчик показав, що під час подорожі до Марса загальний рівень радіації був вище в три рази, ніж на самому Марсі. По дорозі до нових земель, астронавти будуть отримувати по 2 мілізіверти на день. Якщо Маск не помилився в термінах польоту, то до кінця подорожі колонізатори отримають 200 мілізівертів (що рівно в 200 разів перевищує допустиму річну норму). Кожен день на Марсі астронавти будуть отримувати 0,64 мілізіверт.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, річна норма радіації не повинна перевищувати 1 мілізіверт. Саме тому флюорографію (0,4 - 0,7 мілізіверт) не можна робити частіше, ніж раз на рік. А 1000 мілізівертів (або просто 1 зіверт) є порогом гострої променевої хвороби, яку колонізатори отримають через 3 роки після проживання на Марсі.

Крім раку, подібне випромінювання може привести до серцево-судинних захворювань, катаракти, прискорити склеротичні процеси, пошкодити клітини головного мозку і провести ряд генетичних змін організму.

Також незрозуміло, чи зможуть колонізатори мати потомство. Труднощі продовження роду обумовлені не тільки випромінюванням, але і слабкою гравітацією планети. Тому існує ризик отримати недієздатну і вмираючу колонію людей на Марсі.

Гальма відмовили

Хоча інженери SpaceX обіцяють, що їх корабель має необхідні аеродинамічні особливості, щоб здійснити посадку на Марс з точністю до 10 кілометрів, поки що їх слова неможливо перевірити.

При посадці колонізаторів може статися все що завгодно, від незначного зіткнення, до промаху повз планету. І якщо в першому випадку у астронавтів ще є спосіб вижити, то в разі потрапляння повз Марс, корабель так і може продовжувати кружляти поруч з планетою, поки його мешканці не помруть. Адже кількість палива на кораблі розраховане лише на дорогу до Марса.

Випадки помилки в розрахунках при посадці відбувалися не раз. Наприклад, корабель Схід-2 трохи промахнувся з точкою входу в атмосферу і опинився в лісах Сибіру, ​​наповненою вовками і ведмедями.

Повернувшись з орбіти живими, космонавти ризикували бути з'їденими заживо дикими звірами на Землі.
А в 1967 році на космічному кораблі Союз-1 при спробі посадки загинув космонавт Комаров. У нього відмовила парашутна система. Причому останні записи розмови астронавта з пунктом управління показав, що обидві сторони були чудово обізнані про це, що, звичайно, не полегшило долю Комарова.

Міжпланетна цивілізація

Існує ще безліч факторів, які необхідно вирішити майбутнім колонізаторам. Наприклад, розробка закритої екологічної системи, поява магнітного поля і атмосфери планети, захист від піщаних бурь. Вся ця складна робота буде здійснюватися звичайними людьми, здоров'я яких, як психічне, так і фізичне, буде постійно піддаватися атаці незвичного агресивного середовища. Але завдяки роботі таких людей, людство розширить рамки своїх можливостей.

Теги:
Читайте також:
Київ
+10°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.43
    Купівля 39.43
    Продаж 39.89
  • EUR
    Купівля 42.16
    Продаж 42.91
  • Актуальне
  • Важливе
2024, середа
24 квітня
10:54
Огляд
Карта. Авдіївка_2404
Карта бойових дій за період 17-24 квітня: Тактичні невдачі на фронті vs стратегічні перемоги у війні
10:48
Оновлено
обстріл одеса
Росіяни зранку вдарили ракетами по Одесі: є постраждала
10:45
окупанти в Криму
Британська розвідка назвала кількість дезертирів, яких РФ засудила з 2022 року
10:42
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 24 квітня: скільки просять за долар та євро в обмінниках
10:41
КНДР, Північна Корея
Міністр зовнішніх економічних зв'язків КНДР після візиту до Росії прилетів до Ірану
10:31
в Одесі затримали агента ФСБ
Наводив ракети на будівлі СБУ та прокуратури, щоб помститися за судимість: в Одесі затримали агента ФСБ
10:26
На фото: виставка "06:29 Момент зупинки музики"
У Нью-Йорку відкрили виставку, яка відтворює музичний фестиваль в Ізраїлі, на який 7 жовтня напав ХАМАС
10:11
Ексклюзив
Згурець назвав пріоритетні цілі для застосування ATACMS
10:08
OPINION
Віктор Трегубов
Декого переконати оплесками та лагідним поглядом неможливо
10:06
Оновлено
Тимур Іванов, Володимир Путін та Сергій Шойгу (зліва - направо)
У РФ заарештували заступника Шойгу через хабарництво
09:51
Телемарафон внесли у звіт Держдепу США про порушення прав людини в Україні
09:48
Президент Фінляндії Александер Стубб
"Менше говорити і більше готуватися": президент Фінляндії про найкращий спосіб уникнення війни
09:29
"Федоров прагне одноосібно захопити владу в місті": очільник Запоріжжя Куртєв написав Зеленському про спробу політичного перевороту
09:21
Ексклюзив
В районі Очеретиного тривають бої, ситуація під контролем ЗСУ, - офіцер 59-ї Окремої мотопіхотної бригади Цехоцький
09:13
Олексій Навальний
У Росії відсторонили від виконання обов'язків священника, який очолив панахиду за Навальним
09:12
санкції проти Ірану
Багаторічна кіберкампанія проти компаній: США застосували санкції щодо Ірану
09:07
Трофейна техніка
РФ перекидає військову техніку через Маріуполь на північ Донеччини, - радник мера
08:46
вибори у Північній Македонії
У Північній Македонії відбуваються президентські вибори
08:39
Оновлено
РФ вночі вдарила ракетами по житловому комплексу в Харкові: кількість постраждалих зросла до 6
08:35
Ексклюзив
війназ Росією
Заступник голови Бердянської райради розповів, як передають залишені домівки мешканців Бердянська новим "власникам"
08:30
Єнс Столтенберг
Столтенберг заявив, що НАТО наразі не планує розгортання ядерної зброї в інших країнах
08:24
Вибух на підстанції
ISW оцінив вплив атак БПЛА та повені на нафтопереробну промисловість РФ
08:00
OPINION
Юрій Богданов
Чому союзники нас не захищають? А якщо Путін почне бомбити Гельсінкі...
07:59
ОДКБ
В ОДКБ заявили, що продовжують виконувати зобов'язання щодо Вірменії попри рішення Єревана
07:46
Оновлено
безпілотник, дрон
Росіяни скаржаться на атаки БПЛА в 5 областях: є влучання по нафтобазі
07:44
Оновлено
На фото втрати окупантів
ЗСУ за добу знищили російський танк, 43 артсистеми і 880 окупантів, - Генштаб
07:39
карабінери, кокаїн
Одне з найбільших вилучень в історії Швеції: у порту біля Стокгольма конфіскували близько 1,4 тонни кокаїну
07:31
Оновлено
Патрульний корабель ЧР РФ "Василь Биков"
Росія вивела на чергування в Азовське море один корабель
07:16
укриття
У Латвії закликали громадян очистити підвали для створення бомбосховищ
07:09
Радбез ООН
Більшість - чоловіки: ООН зафіксувала 85 випадків сексуального насилля в Україні через війну минулого року
06:59
Ілюстративне фото
В окупованому Маріуполі вночі пролунало щонайменше 12 вибухів, - Андрющенко
06:51
Бандера та Шухевич
У Росії відкрили кримінальну справу проти священника через ікони з Бандерою й Шухевичем
06:34
Сергій Шойгу
Шойгу заявив про посилення наступу РФ на сході України: в ISW оцінили заяви російського міністра
06:01
Хезболла вдарила ракетами по півночі Ізраїлю
05:42
Китай
Китай швидко стає агресивнішим у своїй риториці та діях по всій Азії, - індійсько-тихоокеанське командування США
04:53
Оновлено
Сенат США
Сенат США ухвалив пакет допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню на $95 млрд
04:46
Пентагон
США й партнери створили потужну логістичну мережу, щоб доправити пакет допомоги в Україну якнайшвидше, - Пентагон
03:57
окупанти танк
ISW: РФ, імовірно, активізує наступ в найближчі тижні, напередодні очікуваного прибуття допомоги від США
03:34
Наслідки атаки на Запоріжжя 7 січня
"Наводив російські ракети на Запоріжжя": ексдепутата-комуніста Запорізької міськради засудили до 15 років тюрми
02:58
Typhoon
Велика Британія відправить до Польщі винищувачі Typhoon
Більше новин