Конкуренти Землі. Що відомо про нові планети, на яких можливе життя
NASA показали 7 нових планет розміром з Землю, які рухаються навколо зірки Trappist-1 (Червоний карлик). Три планети знаходяться в зоні життя і на них імовірно є вода
22 лютого відбулася важлива прес-конференція NASA. Учасниками прес-конференції були група астрономів з різних університетів зі світовими іменами: Томас Цурбхен - глава ради директорів NASA, Мікель Гілон, бельгійський астроном з Льезьского університету, Шон Керрі, директор NASA Spitzer Science, Калтех, Сара Сігер, професор планетології і фізики Массачусетського технологічного університету, Ніколь Льюіс, астроном, співробітник Space Telescope science в Балтіморі. Кожен бажаючий міг задати питання, використовуючи хештег #askNASA.
«Новини, які ми дізналися, змушують мене тремтіти. Ми, вчені міняємо життя людей щодня. І ми розширюємо відомі кордони всесвіту, так само, як і розширюємо свої власні уявлення про світ. Сьогодні я радий оголосити, що доктор Мікель Гіллон і його команда, використавши наш космічний телескоп Спітцер, виявили 7 нових екзопланет розміром з Землю», - заявив Томас Цурбехен.
Екзопланета - позасонцева планета. Планета, що обертається навколо іншої зірки або дрейфує космічним простором, тобто не належить до планетарної системи.
Планети рухаються по орбіті навколо зірки Trappist-1 (Червоний Карлик), що знаходиться в сузір'ї Водолія, в 40 світлових роках від нашої сонячної системи, що за космічними мірками - досить близьке розташування.
Планети e, f, g, знаходяться в зоні життя, на них імовірно є вода, навіть можливо в рідкому стані. При правильній атмосфері, рідка вода може бути на будь-якій з цих планет. Так багато екзопланет навколо однієї зірки - велика рідкість. Цього разу вчені змогли виміряти масу і радіус планет. Ці планети кращі з усіх відомих нам, для того, щоб освоювати їх.
Чому це важливо?
«Людство вже не задається питанням: чи потрібна нова альтернатива Землі? Людство задається питанням: коли ми знайдемо відповідну планету», - каже Цурбехен.
Вчені вірять, що навколо однієї зірки може крутитися як мінімум одна екзопланета. А в системі Trappist-1 людству можуть підійти всі три планети, щоб зробити їх придатними для життя.
«Тут ми також робимо великий крок у відповіді на вічне філософське питання: чи одні ми у Всесвіті?», - Зауважує Цурбехен, оскільки цілком можливо, що на планетах є життя.
Зірка в цій системі набагато холодніша і менша, ніж Сонце, але тим не менше вона досить-таки часто зустрічається в нашій галактиці. Якщо порівнювати баскетбольний м'яч і м'яч для гольфу, то Сонце буде баскетбольним, а м'ячик для гольфу - Червоний Карлик.
«За допомогою телескопа Спітцер ми змогли виміряти масу 6 планет цієї системи. На одній з планет вдалося навіть розгледіти можливі локації з водою, і ця планета знаходиться в зоні проживання. Ще одна важлива особливість цих планет, що вони не мають власну вісь обертання. Вони, як і Місяць, завжди повернені до світила одним боком. Тобто, у них одна постійно нічна половина, в той час як на іншій половині постійний день. З цих планет так само буде приголомшливий вид. За рахунок того, що всі планети і зірки знаходяться близько один одному, їх рельєфи і силуети можна буде розгледіти в небі», - каже Мікель Гілон.
Це найбільше відкриття за всі 14 років роботи на телескопі, який був трохи перероблений командою вчених. «Ми не шукаємо планети окремо. Телескоп наводиться на зірку-світило, і по затемненням на її тлі розуміємо, що там проходить планета», - ділиться секретами Шон Керрі.
Розмір затемнення відповідає розміру планети. Коли вчені дізнаються, як довго планеті потрібно пройти цілий круг по своїй орбіті, це дає нам розуміння на якій відстані від зірки знаходиться планета.
Всі планети летять з різною швидкістю, періодично проходячи одна повз одну на близькій відстані і трохи притягуючи одна одну, і це впливає на швидкість проходження орбітального шляху. За допомогою цих даних, вчені можуть дізнатися масу планет.
За попередніми підрахунками, планета Trappis-1 е найбільше схожа на Землю. Вона має практично такий саме розмір, і отримує стільки ж світла від зірки.
Вид з планети е
Наступна планета f, імовірно має воду. Розмір її трохи відрізняється від земного. Рік на такій планеті триває 9 земних діб. Світла на планету f надходить менше, приблизно стільки ж світла потрапляє на Марс.
І третя планета, в зоні проживання - планета g. Ця планета найбільша в системі Trappist-1. Її радіус на 13 відсотків більше, ніж земний.
Якби люди могли подорожувати зі швидкістю світла, то перші колоністи були б вже там через 39 років. На жаль, сучасні прогрес в технологіях дозволить зробити це за 44 мільйони років.
Рекламний плакат NASA планети TRAPPIST-1e
- Актуальне
- Важливе