Як "Динамо" дістати "Шахтар", а "Дніпру" врятуватися від першої ліги
У вирішальній частині чемпіонату України з футболу "Динамо" спробує ліквідувати безнадійне відставання від "Шахтаря", а "Дніпро" – врятуватися від вильоту до першої ліги
Чи зможе "Динамо відродити "золоту" інтригу
У суботу 25 лютого матчами 19-го туру поновиться футбольний чемпіонат України. Перед зимовою перервою майже усі одноголосно констатували, що інтрига у боротьбі за золоті нагороди вичерпана. "Шахтар" у 18-му турі переміг у гостях "Динамо" 4:3 та збільшив відрив від киян до 13 очок.
Про дострокове складання чемпіонських повноважень казали навіть самі динамівці. І дійсно - відставання виглядало безнадійним. Навіть не через те, що до фінішу турніру залишилося лише 14 турів, а з огляду на якість гри головних претендентів на золото.
Читайте також: Чому "Шахтар" можна вітати з чемпіонством
"Шахтар" восени набрав потужний хід та втратив в Прем'єр-лізі лише 4 очка, натомість "Динамо" лихоманило, що вилилося у три поразки. Донеччани змітали суперників у Лізі Європи, виграли усі шість матчів та стали найкращою командою групового раунду турніру. Натомість кияни по ходу сезону взялися перебудовувати та омолоджувати склад та безславно вилетіли з Ліги чемпіонів.
Навіть поразки бувають корисними і динамівці отримали нагоду взимку цілеспрямовано готуватися до чемпіонату України, в той час, як "Шахтар" форсував підготовку на середину лютого, коли йому випало грати у 1/16 фіналу Ліги Європи проти "Сельти".
Матчі з іспанським клубом склалися для "Шахтаря" важко. У гостях команда Паулу Фонсеки за рівної гри вирвала перемогу 1:0, але на своєму полі її втримати не зуміла, пропустивши наприкінці основного часу та програвши у овертаймі – 0:2.
"Шахтар" програв "Сельті" у 1/16 Ліги Європи
Зазвичай стриманий португальський тренер донеччан не став шукати причини поразки у грі своєї команди, а поклав усю провину на суддю, який, нібито, несправедливо призначив наприкінці матчу пенальті та не зарахував "чистий" гол у ворота "Сельти". Отже є ризик, що висновків у "Шахтарі" не зроблять і команда потрапить у кризу.
Ці фактори, аж ніяк, не роблять завдання "Динамо" простішим, а лише дають йому шанс використати слабкі сторони суперника. Моментом істини для команди Сергія Реброва буде кожен наступний матч, а випробування на міцність чекає уже у першій грі після зимової перерви – 25 лютого кияни зіграють у гостях із "Зорею". Власне результат цього мату дасть чітку відповідь, чи здатні динамівці відродити інтригу в чемпіонаті, чи вони боротимуться з луганчанами, які відстають від них лише на 3 очка, за срібні нагороди та місце у кваліфікації Ліги чемпіонів.
Чи врятується "Дніпро"
Ігор Коломойський
Цього року чемпіонат України проходитиме у два етапи. У першому з них командам залишилося провести ще чотири тури, а на другому вони розіб'ються на дві шістки. Найсильніші вестимуть боротьбу за нагороди та путівки у єврокубки, інші - визначать невдаху, який за підсумками сезону залишить Прем'єр-лігу.
Втім, визначення останньої команди турнірної таблиці ймовірно відбудеться не за суто спортивним принципом. Справа у тому, що дві останні сходинки турнірної таблиці займають "Дніпро" та "Карпати", з яких ФІФА цього сезону знімала очки за заборгованості перед футболістами. Дніпровці таким чином вже позбулися 12 очок і з 6 пунктами займають 11-е місце. У львів'ян відібрали 6 балів і вони маючи 5 очок замикають турнірну таблицю.
Читайте також: Топ-5 зірок футболу, яких взимку втратив чемпіонат України
Головним претендентом на виліт видається саме "Дніпро", якому ФІФА вже неодноразово ставила ультиматуми. Оскільки дніпровський клуб вперто усі попередження ігнорує, можна припустити, що очок він позбувається не в останнє. Більше того – черговим покаранням "Дніпра" може виявитися позбавлення його місця у Прем'єр-лізі. Тож команда, яка залишить найсильніший дивізіон українського футболу, може визначитися зовсім не на ігровому полі.
Варто зазначити, що подібні санкції до клубу цілком справедливі. А гине "Дніпро" через те, що від його фінансування відмовився власник – Ігор Коломойський. Гроші на другу частину сезону дніпровці отримали виключно завдяки зимовим трансферам. За 1,3 млн євро вони продали до бельгійського "Стандарду" Валерія Лучкевича, а за 300 тис євро – до турецького "Карабюкспору" Андрія Близниченка.
Чи вдасться замінити втрачених гравців
Євген Селезньов забиває за турецький "Карабюкспор"
Переходи двох талановитих півзахисників "Дніпра" у посередні клуби стали продовженням тенденції, яка спостерігалася в українському футболі останніми роками. Гравці погоджуються грати будь-де за кордоном, аби не залишатися вдома. Просто в більшості наших клубів панує фінансова криза, через яку їхні бюджети зменшилися в 3-10 разів.
Цієї зими за кордон подалося чимало футболістів, здатних підсилити будь-який український клуб. "Шахтар" відпустив до "Карабюкспору" форварда збірної України Євгена Селезньова та віддав у оренду іншому турецькому клубу – "Фенербахче" – ще одного гравця національної збірної – Олександра Караваєва, який попередні сезони провів у "Зорі". Одноклубником Селезньова став динамівський голкіпер Олександр Рибка. Подібних трансферів десятки.
Читайте також: Аргентинський українець Бланко Лещук . Як із футбольного "дна" злетіти до єврокубків
Окремої уваги заслуговують досвідчені гравці, які залишили провідні клуби. Про завершення кар'єри оголосили голкіпер "Динамо" Олександр Шовковський та захисник "Шахтаря" В'ячеслав Шевчук. Олег Гусєв виявився непотрібним "Динамо", але у свої 33 не має наміру йти з футболу. Він категорично заявив, що в Україні не гратиме за жоден клуб окрім київського, тому шукає варіанти за кордоном і найймовірніше поїде в один з американських клубів.
Тих, хто приходить на місце цих футболістів навіть за великого бажання складно назвати рівноцінною заміною. "Динамо" цієї зими купило у польського "Леха" угорського захисника Томаша Кадара та підписало сербського вільного агента з іспанського "Вільярреалу" Александара Пантіча.
"Шахтар" взагалі у пошуках підсилення переключився на внутрішній ринок і купив у "Карпат" аргентинського форварда Густаво Бланко Лещука. Купив за якихось 400 тис. євро – такі зараз реалії українського футболу.
- Актуальне
- Важливе