Як французький бойовик "ДНР" став піхотинцем у США. Історія Washington Post
Відомий бойовик "ДНР", який входив до французької неофашистської групи, завершив підготовку в армії США і служить в американській піхотній дивізії на Гаваях
Відповідно до звітів, 29-річний Гійом Кювельє, якого перевели для базової підготовки в січні, став піхотинцем у Форт Беннінг, штат Джорджія.
Спілкуючись з The Washington Post, Кювельє підтвердив, що він активно служить в армії США.
Від бойовика "ДНР" до піхотинця у США
Гійом Кювельє народився і виріс у Франції і мав подвійне громадянство - французьке і американське.
В Україні Кювельє воював на боці сепаратистів "ДНР" під прізвиськом "Ленорман". Відповідно до інформації на його видаленій сторінці у Facebook, Кювельє виріс у французькому Руані і закінчив там університет в 2009 році.
Його молодший брат Габріель Кювельє сказав, що їхня родина завжди була "складною", але брат був добрим і мирним і "ніколи не шукав уваги".
Документи свідчать про те, що Кювельє був активним членом Партії Франції, яка відділилась від Національного фронту Марін Ле Пен у 2010 році. Кювельє також входив до складу неофашистської групи "Troisième Voie" і руху ідентичності під назвою "Молоді ідолоприхильники".
Коли він прибув до України в середині 2014 року, Кювельє допоміг започаткувати франко-сербський блок бойовиків "Unité Continentale".
Група на своїй сторінці у Facebook писала, що НАТО є "терористичним військовим альянсом", а Франція є "рабом американської імперії".
Погляди групи засновані на ідеології "континенталізму", яку підтримує антизахідний російський політолог Олександр Дугін.
Кювельє засвітився у фільмі "Ввічливі люди", який зняли про бойовиків
"Росія втілює в собі силу. Силу опору, це те, що ми хочемо повернути на Захід. Суспільство побудоване навколо традиції, сім'ї, патріотизму", - розповідав Кювельє у цьому документальному фільмі, пояснюючи, чому приєднався до сепаратистів.
Відповідно до сценарію, Кювельє в результаті відокремився від "Unité Continentale" та приєднався до групи бойовиків "Команда Вікернес", названої на честь норвезького музиканта Варга Вікернеса, учасника нацистського руху, засудженого за вбивство. На сторінці групи у соцмережі є відео того, як терористи ведуть обстріли по Донецькому аеропорту.
Також у документальному фільмі є кадр, як Кювельє нагороджують медалями, коли він стоїть поруч з екс-командиром сепаратистів у 2014 році Ігорем Гіркіним. У соцмережах пишуть кажуть, що цю медаль Кювельє міг отримати в Москві в 2015 році.
Після свого перебування в Україні, Кювельє побував у північному Іраку в 2015 році і створив ще один блок іноземних бойовиків, цього разу в союзі з курдськими пешмергами. Ця група мала назву Qalubna Ma'kum і була розташована на півночі Іраку з кінця 2015 до середини 2016 року. В кінці минулого року Кювельє переїхав до США.
Кювельє сказав, що він змінився
Як подвійний громадянин, Кювельє повинен був проходити більше перевірок, якщо б він шукав роботу в армії, однак, як піхотинцю, йому перевірка служби безпеки не була потрібна. Якщо у нього не було тяжких злочинів у США і він не обговорював свого минулого, то не було б ніяких підстав заборонити йому долучатися до армії.
"Армія США - це мій єдиний шанс рухатися далі і покінчити з моїм минулим. Я зрозумів, що мені подобається ця країна, її спосіб життя і конституція. Цього достатньо, щоб захистити її", - наголосив Кювельє.
"Публікуючи цю історію про мене, ви ставите під загрозу мою кар'єру і робите велику послугу кожному, хто намагається принизити армію. Моїм колишнім російським товаришам це б сподобалося.... тому, будь ласка, я прошу вас подумати, чи дійсно варто використовувати моє ім'я та/або фото", - написав він у повідомленні виданню.
Кювельє так і не відповів прямо, чи був він причетний до окупантів. Зрештою, він написав у повідомленні "Не було мене ніколи у "ДНР". Це все була голограма".
Терористи у лавах армії США
Служіння Кювельє в "ДНР" є прямим порушенням санкцій березня 2014 року, які було введено проти "республіки".
Наказ забороняє громадянам США у будь-який спосіб надавати допомогу шляхом "фінансування, товарів або послуг" будь-яким суб'єктам, які підпадають під санкції. Цей факт створює можливість відкрити проти Кювельє федеральне звинувачення.
Підполковник Ренді Тейлор, представник Департаменту армії трудових ресурсів розповів виданню, що до армії США найчастіше забороняють долучатися тим, хто проявляє "екстремістські погляди або дії".
За його словами, якщо бажаючий вступити до армії задовольняє стандарти армії, то у виняткових випадках йому можуть це дозволити. Однак людина має "подолати помилки минулого". Втім, у багатьох випадках, якщо людина мала зв'язки з бандами або екстремістами, то її до армії не допускають.
Історія бойового шляху Кювельє та його приєднання до армії США свідчить про протилежне. Вона гостро підняла питання щодо процесу найму, а також, неретельного відбору кандидатів до лав американської армії.
- Актуальне
- Важливе