live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Як зробити закордонний біометричний паспорт. Без нього неможливий безвіз

Для того, щоб перетинати кордони європейських країн без візи, необхідний паспорт з біометричними чіпом. Як його оформити?

Сьогодні Рада Євросоюзу схвалила безвіз для України. Він надає право на перебування в ЄС протягом 90 днів у проміжку 180 днів. Простіше кажучи, українці мають право перебувати в країнах ЄС кожні півроку по 90 днів.

Але для того, щоб перетинати кордони європейських країн без візи, необхідний паспорт з біометричними чіпом. На чіп записуватиметься інформація про особу власника, а також біометричні дані – відцифроване зображення обличчя, відцифрований підпис та відбитки вказівних пальців рук.

Де роблять біометричний паспорт

Біометричний паспорт можна оформити в державному підприємстві "Документ" або у відділеннях державної міграційної служби (ДМС). Список відділень, графік роботи та їхні адреси можна дізнатись на сайті організації.


"Жодна особа або організація, окрім міграційної служби, оформити біометричний паспорт не зможе", - заявили представники ДМС.


Необов'язково відстоювати живу чергу "по-старому". Можна записатися в електронну чергу ДМС на сайті організації. Так ви точно будете знати куди і о котрій годині вам підходити. Сервіс дозволяє записатися не більше як за два тижні. На 15-й день можна записатися в онлайн-сервісі о 0 год. 00 хв. кожного робочого дня. 

Записатися до електронної черги можна також на місці, у підрозділі ДМС через термінал. Місця у черзі рівномірно розподілено між онлайн-сервісом та терміналом за принципом квотування.

Скільки коштує

Вартість послуги варіюється в залежності від термінів виконання.

У разі оформлення паспорта в ДМС :

За 20 робочих днів - 557 грн. 32 коп.

7 робочих днів - 810 грн. 32 коп.

У паспортному сервісі "Документ" вартість буде вище:

За 20 робочих днів - 957 грн. 32 коп.

7 робочих днів - 1210 грн. 32 коп. 

Які документи необхідні

- Індивідуальний податковий номер фізичної особи – платника податків (ІПН)

- Паспорт громадянина України.

- Анкета-заява, яку можна заповнити в самому відділенні.

- Чек за оплату адміністративного збору

При замовленні другого закордонного паспорта обов'язкова наявність раніше виданого закордонного паспорта або проїзного документа.

У разі викрадення попереднього паспорта для виїзду за кордон, потрібен витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Сфотографуватися потрібно також на місці.

Біометричний паспорт для дітей

Якщо раніше дані дитини можна було вписати в паспорт одного з батьків, то з січня 2015 року закордонний паспорт видають навіть новонародженим.

Якщо дитині менше 14 років і в неї немає внутрішнього паспорта, тоді необхідно надати працівникам ДМС свідоцтво про народження.

Для дитини, яка досягла 14-річного віку, необхідний паспорт громадянина України.

В іншому перелік документів для неповнолітніх майже такий же як і для дорослих:

- анкета-заява від одного з батьків, яка пишеться на місці

- індивідуальний податковий номер фізичної особи за наявності

- чеки за сплату адміністративного збору 

-  оригінали паспортів батьків

- якщо батьки перебувають у шлюбі, необхідно свідоцтво про шлюб.

- у випадку, якщо батьки не одружені — заяву подає той з батьків, з ким проживає дитина. Факт спільного проживання підтверджує наявність довідки про місце реєстрації дитини, яку теж потрібно мати при собі.

Біометричний паспорт - це необов'язково. Якщо вас влаштовує ваш старий паспорт, можна подорожувати з ним. Однак візи європейських країн доведеться отримувати як і раніше - звертаючись до консульств і сплачуючи консульські збори.

Не всі країни Європи можна буде відвідувати без віз. Наприклад, Велика Британія (яка ще в Євросоюзі) і Ірландія мають спеціальні умови в'їзду.

Також матимемо право їздити без віз до країн, які не є членами ЄС, але до угоди долучились. Це Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Швейцарія. Також безвізовий режим розповсюджується на країни ЄС, які не входять у Шенгенську зону, але зобов'язалися підтримувати Шенгенське законодавство. Це Румунія, Болгарія, Хорватія і Кіпр.

новини партнерів

24 лютого, 2020 понеділок

24 лютого, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати