Як зробити закордонний біометричний паспорт. Без нього неможливий безвіз
Для того, щоб перетинати кордони європейських країн без візи, необхідний паспорт з біометричними чіпом. Як його оформити?
Сьогодні Рада Євросоюзу схвалила безвіз для України. Він надає право на перебування в ЄС протягом 90 днів у проміжку 180 днів. Простіше кажучи, українці мають право перебувати в країнах ЄС кожні півроку по 90 днів.
Але для того, щоб перетинати кордони європейських країн без візи, необхідний паспорт з біометричними чіпом. На чіп записуватиметься інформація про особу власника, а також біометричні дані – відцифроване зображення обличчя, відцифрований підпис та відбитки вказівних пальців рук.
Де роблять біометричний паспорт
Біометричний паспорт можна оформити в державному підприємстві "Документ" або у відділеннях державної міграційної служби (ДМС). Список відділень, графік роботи та їхні адреси можна дізнатись на сайті організації.
"Жодна особа або організація, окрім міграційної служби, оформити біометричний паспорт не зможе", - заявили представники ДМС.
Необов'язково відстоювати живу чергу "по-старому". Можна записатися в електронну чергу ДМС на сайті організації. Так ви точно будете знати куди і о котрій годині вам підходити. Сервіс дозволяє записатися не більше як за два тижні. На 15-й день можна записатися в онлайн-сервісі о 0 год. 00 хв. кожного робочого дня.
Записатися до електронної черги можна також на місці, у підрозділі ДМС через термінал. Місця у черзі рівномірно розподілено між онлайн-сервісом та терміналом за принципом квотування.
Скільки коштує
Вартість послуги варіюється в залежності від термінів виконання.
У разі оформлення паспорта в ДМС :
За 20 робочих днів - 557 грн. 32 коп.
7 робочих днів - 810 грн. 32 коп.
У паспортному сервісі "Документ" вартість буде вище:
За 20 робочих днів - 957 грн. 32 коп.
7 робочих днів - 1210 грн. 32 коп.
Які документи необхідні
- Індивідуальний податковий номер фізичної особи – платника податків (ІПН)
- Паспорт громадянина України.
- Анкета-заява, яку можна заповнити в самому відділенні.
- Чек за оплату адміністративного збору
При замовленні другого закордонного паспорта обов'язкова наявність раніше виданого закордонного паспорта або проїзного документа.
У разі викрадення попереднього паспорта для виїзду за кордон, потрібен витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Сфотографуватися потрібно також на місці.
Біометричний паспорт для дітей
Якщо раніше дані дитини можна було вписати в паспорт одного з батьків, то з січня 2015 року закордонний паспорт видають навіть новонародженим.
Якщо дитині менше 14 років і в неї немає внутрішнього паспорта, тоді необхідно надати працівникам ДМС свідоцтво про народження.
Для дитини, яка досягла 14-річного віку, необхідний паспорт громадянина України.
В іншому перелік документів для неповнолітніх майже такий же як і для дорослих:
- анкета-заява від одного з батьків, яка пишеться на місці
- індивідуальний податковий номер фізичної особи за наявності
- чеки за сплату адміністративного збору
- оригінали паспортів батьків
- якщо батьки перебувають у шлюбі, необхідно свідоцтво про шлюб.
- у випадку, якщо батьки не одружені — заяву подає той з батьків, з ким проживає дитина. Факт спільного проживання підтверджує наявність довідки про місце реєстрації дитини, яку теж потрібно мати при собі.
Біометричний паспорт - це необов'язково. Якщо вас влаштовує ваш старий паспорт, можна подорожувати з ним. Однак візи європейських країн доведеться отримувати як і раніше - звертаючись до консульств і сплачуючи консульські збори.
Не всі країни Європи можна буде відвідувати без віз. Наприклад, Велика Британія (яка ще в Євросоюзі) і Ірландія мають спеціальні умови в'їзду.
Також матимемо право їздити без віз до країн, які не є членами ЄС, але до угоди долучились. Це Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Швейцарія. Також безвізовий режим розповсюджується на країни ЄС, які не входять у Шенгенську зону, але зобов'язалися підтримувати Шенгенське законодавство. Це Румунія, Болгарія, Хорватія і Кіпр.
- Актуальне
- Важливе