live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4
img
Дмитро Гомон 12 червня, 2017 понеділок

Посилення Макрона. Як проросійські сили програють Францію

У президента Франції Еммануеля Макрона з'явився шанс отримати рекордно сильний парламент, якщо за тиждень, що лишився до фіналу, він не наробить помилок

У президента Франції Еммануеля Макрона з'явився шанс отримати рекордно сильний парламент, якщо за тиждень, що лишився до фіналу, він не наробить помилок

Більшість французів вдруге підтримала Еммануеля Макрона і віддала голоси за його кандидатів на парламентських виборах. Це ще не фінал, але поки що прогнози для нього дуже позитивні. Міцна більшість у парламенті необхідна Макрону, щоб виконати свої передвиборчі обіцянки.

Рекордний результат Макрона

У Франції вибори в Національну асамблею (парламент), на відміну від багатьох інших країн, відбуваються в два тури. Проходять вони по мажоритарній системі. На кожному виборчому окрузі спочатку змагаються всі зареєстровані кандидати. А в другому турі - ті двоє, хто набрав найбільше голосів (якщо, раптом, хтось не отримає більше 50%).


Перший тур відбувся у неділю, 11 червня. Партія Макрона "Вперед, республіка!" та його союзник Демократичний рух, згідно з офіційними підрахунками, разом набрали 32% голосів.


Другий тур має відбутися рівно за тиждень, 18 червня. Якщо все піде по плану й виборці підтримають кандидатів Макрона, його партія може здобути від 390 до 445 місць з 577 в Національній асамблеї.

Як зазначає Reuters, це може стати рекордною більшістю з часів генерала Шарля де Голля, партійці якого в 1968 році спромоглися взяти під контроль 80% місць у парламенті.

Успіх Макрона особливо прикметний тим, що рік тому про його політичну силу ніхто не чув. Для Франції, якою кілька десятиліть підряд керували поперемінно то консерватори, то соціалісти, це значна подія.

У партії Макрона, як відзначають французькі ЗМІ, величезна кількість новачків у політиці. Це обіцяні виборцям "нові обличчя". Серед них є, зокрема, антикорупційний суддя, колишній військовий пілот, математик і навіть колишній тореадор.

Розгром проросійських сил

Високий результат Макрона обернувся нищівною поразкою для його суперників. Серед них кілька партій, чиї кандидати на президентських перегонах виступали за зближення з Росією та зняття санкцій.

Наприклад, друге місце отримали консерватори - "Республіканці". Разом із союзними їм політичними силами вони набрали 21,56% голосів. За прогнозами, у парламенті вони матимуть удвічі менше місць, ніж мають зараз.

Після болісної поразки їхнього кандидата Франсуа Фійона на президентських перегонах, "Республіканці" сподівались на реванш. Адже, як-не-як, вони партія, яка протягом десятиліть, була однією з провідних у країні та має розгалужену мережу низових партійних відділень.

Але Макрон зіграв на випередження, запросивши лояльних представників партії до уряду. Це призвело до внутрішніх суперечок в партії, що й вилилось у поганий результат. Фійон, до речі, уже програв на своїй дільниці.


Зовсім погані справи в ультраправого "Національного фронту" Марін Ле Пен. Разом із союзною партією "Вставай, Франція" вона набрала в першому турі 13,74%. Але у фіналі, згідно з деякими соціологічними прогнозами, вона може отримати від двох до п'яти депутатів у Національній асамблеї. Більш райдужні прогнози обіцяють їм до одинадцяти місць.


У нинішньому складі парламенту в подружки Путіна лише двоє депутатів. До поразки на президентських виборах вони сподівались на значне посилення. Але програш Марін Ле Пен розчарував багатьох її прихильників і це вилилось у низьку підтримку її політичного проекту.

Не кращі справи й у третього проросійського екс-кандидата в президенти Франції Жан-Люка Меланшона. Несподіваний сплеск популярності радикального лівака завершився, у першому турі його "Нескорена Франція" набрала 11% голосів. Його фінальний результат прогнозують на рівні 8-18 місць. Отже, він лишиться на маргінесі, де й перебував останні роки.

Ще пару слів варто сказати про соціалістів, які керували країною останні п'ять років. Їх жодним чином не можна зарахувати до проросійських сил. Та позиція щодо РФ не грала особливої ролі у перегонах, якщо не рахувати спроби хакерських атак з боку Кремля на штаб Макрона.

Соціалісти стали заручниками невдалої політики свого керівництва. Їхній результат у першому турі, разом із союзниками - 9,51%. У фіналі вони можуть набрати 20-25 місць. А найгірші прогнози говорять, що ліво-центристи можуть не дотягнути й до 15 місць, необхідних для створення власної політичної групи в парламенті. Втрати складуть близько 200 мандатів.

Результат лівих став логічним наслідком невдоволення французів владою. Екс-президент-соціаліст Франсуа Олланд поставив антирекорд з несхвалення населенням його діяльності.

Ложка дьогтю

Позитивні прогнози для партії Макрона - це поки що лише прогнози. Успіх його політичної партії в першому турі псує один нюанс - низька явка. Вона не просто маленька, а рекордно маленька - 48,6%. Це найгірший результат за всі часи повоєнної П'ятої республіки.

Тож зараз зусилля партійців Макрона спрямовані на те, щоб активізувати виборців. Вони хочуть уникнути спекуляцій про те, що насправді президента і його політичну силу підтримує меншість населення.

Так само намагаються мобілізувати своїх прихильників "Республіканці", "Національний фронт" та інші політичні сили. Вони вважають, що багато їхніх потенційних виборців не пішли голосувати, розчаровані результатом лідерів на президентських перегонах. Тож фінал ще може принести несподіванки та сюрпризи.

новини партнерів

19 жовтня, 2017 четвер

19 жовтня, 2017 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати