Нова українська соцмережа Nimses: другий Instagram, криптовалюта чи сайт знайомств
Nimses - нова соціальна мережа, створена українськими розробниками. Чим вона відрізняється від інших
Час оплачується
"Почни зберігати свій час зараз" - слоган соціальної мережі Nimses. Скільки часу проводить людина в соціальних мережах? Ще в минулому році власник Facebook Марк Цукерберг розповів, що користувачі в середньому проводять в його соцмережі по 50 хвилин в день. Це 304 години на рік, або 12 днів. Уявіть, що за кожну хвилину, проведену в Facebook, вам би платили по монеті.
Особливість Nimses - ведення рахунку вашого часу з моменту реєстрації. Потім цей час переводиться в "nims" - валюту соціальної мережі. Швидше за все, nims - це акронім від mins, скорочено англійською хвилини. До речі, в Nimses немає поняття "онлайн" або "офлайн", тому німи накопичуються безупинно.
Куди витратити німи
Тут не можна писати довгі текстові пости, як в Facebook. Потрібно обмежиться 140 символами. Можна публікувати фотографії. Саме тому мережу порівнюють з іншим популярним додатком - Instagram.
Щоб виставити фотографію в Nimses, потрібно розплатиться за це накопиченими "німами". Вартість такого поста - 100 німів. Однак їх можна заробити назад, адже "лайки" тут ставляться теж німами. Користувач може виставити вартість одного "лайка" від 50 до 100 німів. І якщо ви симпатична дівчинка або професійний фотограф котиків, то швидше за все у вас не буде нестачі німів.
Також німи можна посилати різним користувачам. Можна навіть встановити фіксовану плату німів у день для особливо цікавих користувачів.
Або їх можна обмінювати на реальні речі. Так команда розробників соцмережі пообіцяла незабаром запустити Nimses Goods - торговельний майданчик всередині мережі. Користувачі зможуть виставляти свої товари в обмін на німи. Але вже зараз можна пошукати компанії, які готові прийняти оплату своїх послуг за німи.
Також розробники на своєму сайті Nimses заявили, що з лютого 2018 року німи можна буде монетизувати. Самі творці мережі називають німи криптовалютою. На сьогоднішній день тисяча німів оцінюється в $ 1.
Однак на відміну від того ж біткоіна, німи можуть контролюватися розробниками мережі - це централізована валюта. Тому про незалежність таких грошей не може йтися.
Як працює мережа
Заходячи в Nimses, можна побачити всіх зареєстрованих користувачів в радіусі 2 кілометрів. Тому, якщо ви живете в лісі на відшибі від цивілізації, швидше за все вам не буде цікава ця мережа. Таким чином розробники сподіваються відірвати користувачів від екранів смартфонів і змусити дивитися по сторонах, оскільки люди, яких ви бачите в додатку, знаходяться поруч. Може навіть зараз дивляться на вас.
Наприклад, можна послати кілька німів симпатичній дівчині, яка сидить за сусіднім столиком в кафе. Вона побачить, що користувач поблизу цікавиться нею і також зверне увагу.
Замість стрічки в мережі є "тротуар". Тротуар відрізняється від звичайної стрічки тим, що пости в ньому сортуються не за часом, а за місцем. Тобто, якщо ви перебуваєте на Подолі, то і пости ви будите бачити ті, що були створені на Подолі.
А ще є німби і ангели
У кожного користувача є свій німб. Радіус німба залежить від кількості зароблених німів.
Ангели - це відомі люди: артисти, художники, блогери, які користуються цією соціальною мережею. Їх функція - розкручувати додаток. Німби ангелів світяться. Якщо хтось із ангелів зійде до звичайних користувачів і пошле їм кілька німів, то німби цих користувачів будуть світитися 2 години.
У список ангелів вже увійшли співак Іван Дорн та музична група Onuka.
Навіщо створили
Архітектуру програми придумала Ольга Хілобок. В інтерв'ю для AIN розробники розповіли, що працювали над проектом 3 роки, а тестувати його почали з кінця січня 2017 року. У тестуванні взяли участь 750 бажаючих, переважно студентів з Києво-Могилянської Академії.
За словами розробників, деякі підлітки проводять до 9 годин на день в соціальній мережі, в пошуках уваги і заохочення. Мережа дозволить помічати людей поруч і знайомитися з ними в реальному житті.
Соціальна мережа нагадує ідею однієї з серій популярного британського серіалу "Чорне Дзеркало", де всі люди ставлять один одному оцінки в реальному часі. А від кількості балів залежить становище людини в суспільстві: чи отримає вона знижку на квартиру, чи пустять її в розважальний заклад.
Тільки в Nimses не можна ставити негативних оцінок, а можна лише заблокувати користувача.
Як відреагували
Деякі користувачі поставилися скептично до проекту, називаючи його "мертвонародженим". Однак згідно статистики аналітичної компанії SimilarWeb за травень його популярність збільшилася на 45%. Не дивлячись на те, що мережа українського походження, основні користувачі (36%) з Росії.
Українці посідають друге місце за відвідуваністю сайту - 25%. Всього за травень сайтом користувалися 42 тисячі разів. Сам додаток встановили близько мільйона користувачів - 500 тисяч скачуваннь в Google Store і App Store.
Деякі користувачі вже почали закликати встановити соціальну мережу і скористатися спеціальним промо-кодом, за який новачкам дають 1140 німів, а людина, чиїм кодом ви скористалися, отримує за вас близько 4 тисяч німів. А хтось поки що тестує можливості мережі та її цензуру. Так, автор статті зареєструвавшись, виявив у себе на "тротуарі" кілька зображень порнографічного характеру.
Також деякі користувачі скаржаться (в основному дівчата), що їм активно приходять "сальні" пропозиції від чоловіків поблизу. "Параноїки" кажуть про те, що це черговий OSINT-інструмент, за допомогою якого за людьми стежитимуть, оскільки є прив'язка до геолокації.
- Актуальне
- Важливе