Всі говорять, що гаджети шкідливі для здоров'я. Чи справді це так

4 серпня, 2017 п'ятниця
17:46

Факти і міфи про шкоду гаджетів для здоров'я: рак, імпотенція, зморшки

Зміст

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), на 2014 роки було зареєстровано 6,9 мільярда користувачів смартфонів. Саме через те, що смартфони стали невід'ємною частиною життя, люди почали шукати відповіді на запитання про шкоду зручного гаджета.

Рак від телефона

Свого апогею теорія шкідливого телефону досягла в 2000-х, коли кожен знав, що таке SAR-показник електромагнітного поля, який впливає на людину. Вимірюється цей SAR ватами, поділеними на кілограм.

Чим вище показник SAR, тим більше вплив цього поля на тіло людини. Сучасні смартфони в середньому мають показник трохи більший 1 Вт/кг. Так, у iPhone 7 - 1,38 Вт/кг, а у смартфонів Huawei: 1,43 Вт/кг.

Однак у нових смартфонів Samsung цей показник нижчий 0,5 Вт/кг. Наприклад, у нового Samsung Galaxy S8 + Plus показник SAR складає 0,26 Вт/кг. В Європі максимальна допустиме магнітне випромінювання становить 2 Вт/кг, а в США - 1,6 Вт / кг.

Однак взаємозв'язок між користуванням людиною мобільного телефону і розвитком в організмі раку поки що так і не підтвердився.

Співробітники ВООЗ протягом 20 років проводили різні дослідження, але так і не довели, що гаджети завдавали явної шкоди організму людини. На відміну від рентгенівських променів, радіочастотні хвилі мобільного телефону не здатні розривати хімічні зв'язки, ані викликати іонізацію в організмі. А також твердження, що випромінюванням від мобільного телефону можна зварити яйце, насправді міф.

Австралійські медики протягом 29 років (з 1982 по 2013) проводили масштабне спостереження, в якому брала участь вся країна. Згідно з дослідженням, частота захворювання на рак у чоловіків збільшувалася в 1970-х і 1980-х роках, задовго до виникнення мобільних телефонів. Зараз статистика не змінилася.

Дослідження Австралії можна вважати найоб'єктивнішим, оскільки тут кожен випадок захворювання на рак вноситься в статистику Міністерства охорони здоров'я, відповідно до законодавства країни. А ось батарея смартфона може дійсно вибухнути, як це було з серією телефонів Samsung і Apple.

Однак якщо ви все одно боїтеся, то купіть собі гарнітуру, або спілкуйтеся через повідомлення, так ви будете тримати магнітні поля подалі від голови.

Сперматозоїди, зір та зморшки

Носити телефон у кишені, особливо чоловікам - небажано. Численні дослідження, в яких вивчався вплив випромінювання на сперму людини або навіть щурів, подвердить, що активність сперматозоїдів знижується. Вчені Університету Ексетер заявили, що навіть після разового випромінювання активність сперматазойдов знижується на 8%.

Смартфони також негативно впливають на зір. Згідно з дослідженнями британських офтальмологів, власники смартфонів заглядають в свій гаджет, щоб перевірити нові повідомлення 32 рази на день по 25 секунд щоразу.

Ультрафіолет, що випромінюється екраном, вкрай небезпечний і токсичний для задньої стінки очей. Частий контакт з ультрафіолетом виснажує сітківку ока, що призводить до сліпоти.

Також офтальмологи підкреслили, що при фокусуванні на екрані смартфона людина моргає в три рази рідше, ніж повинна. Це призводить до зневоднення очей, а потім і до запалень. Такі ж наслідки виникають при використанні планшета і комп'ютера.

Дівчатам варто потурбуватися про стан шкіри при використанні смартфона. Якщо ви зараз читаєте цей текст зі свого смартфона або планшета, то, швидше за все, ви нахилили голову трохи вперед.

Дерматологи вважають, що це псує овал обличчя - щоки опускаються, під підборіддям і на шиї з'являються зморшки, а під очима мішки. Якщо ви часто користуєтеся смартфоном, то намагайтеся тримати його на рівні своїх очей.

Також дерматологи попереджають, що деформація обличчя не єдина проблема. Ви постійно тримаєте смартфон в своїх не завжди чистих руках, а потім під час дзвінка прикладаєте смартфон до вуха і обличчя. Постійний контакт зі шкірою обличчя і смартфона може призвести до шкірних захворювань.

Також смартфони впливають на ваші стосунки з іншими людьми. З одного боку, вони полегшують спілкування - ви завжди на зв'язку зі своїми друзями. Однак є й інша сторона.

У дослідженні, опублікованому в журналі Psychology of Popular Media Culture, попросили взяти участь пари з університетів. За опитуванням, ті партнери, які були залежні від телефону, відчували себе дуже невпевнено у стосунках. Їхні половинки були вкрай незадоволені своїми "залежними" партнерами. Коли ви занурюєтеся в інформацію на екрані свого телефону, взаємодія з навколишнім світом притупляється.

Комп'ютери та ноутбуки

З комп'ютерами і ноутбуками справи йдуть майже так само, як і зі смартфонами: комп'ютери не викликають рак, але впливають на зір і психіку людини.

Дивлячись на екран свого комп'ютера, ви так само в три рази рідше моргаєте. Не забувайте користуватися зволожуючими краплями. Верхівка монітора має бути на рівні ваших очей.

Також багато хто з офтальмологів радить робити перерву від роботи за комп'ютером щогодини на 15 хвилин. Виходить, що за 8-годинний робочий день вам необхідно витратити як мінімум 2 години на відпочинок очей. 

Не кожен роботодавець піде на таке, тому просто кілька разів за годину відводьте погляд від комп'ютера і дивіться на предмети навколо.

Застигання в одній позі перед комп'ютером псує вашу спину. Біль у спині і шиї, головні болі, біль в плечах і в руках - часті комп'ютерні травми. Такі проблеми з м'язами і суглобами можуть бути викликані поганим дизайном робочого столу, викривленою поставою і сидінням протягом довгого часу.

Застигання в одній позі - джерело ще однієї проблеми, пов'язаної з комп'ютером. Коли ви сидите, ви витрачаєте менше зусиль, ніж коли стоїте. Проте сидіння як і раніше викликає фізичну втому. Вам потрібно довго утримувати частини вашого тіла в одному положенні. Це зменшує надходження крові до м'язів, кісток, сухожиль і зв'язків.

Комп'ютерні ігри 

Комп'ютер так само впливає на психіку людини, особливо якщо мова йде про комп'ютерні ігри. Батьки часто забороняють своїм дітям довго засиджуватися за комп'ютерними іграми. Але в них є і позитивні моменти.

Наприклад, пошук вирішення завдань і розвиток логіки. Коли дитина грає в гру, таку як The Incredible Machine, Angry Birds або Cut The Rope, вона тренує свій мозок, щоб придумати творчі шляхи вирішення головоломок і інших проблем за короткий час.

Комп'ютер розвиває координацію рук і очей, тонкі рухові і просторові навички. Наприклад, в іграшках-стрілялках, таких як Counter Strike, гравець повинен не тільки вражати ціль, але і пересуватися і відстежувати суперника і своє місцезнаходження. Все це розвиває багатозадачність у дитини.

Більшість негативних наслідків відеоігор відбувається через насильство, яке вони містять. Згідно з даними наукового дослідження Anderson & Bushman, діти, які грають в більш жорстокі відеоігри, частіше мислять агресивно.

У багатьох іграх гравця заохочують за жорстоку поведінку. Крім того, ігор викликають залежність. Чи не реалізуючи себе в реальному житті, людина підсаджується на "комп'ютерний" світ.

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.16
    Купівля 41.16
    Продаж 41.65
  • EUR
    Купівля 43.09
    Продаж 43.86
  • Актуальне
  • Важливе
2024, субота
23 листопада
22:16
Генеральний секретар ЦК КПРС у 1982-1984 рр. Юрій Андропов
За Андропова агентура КДБ вишукувала, хто з України передає на Захід списки жертв та спогади про Голодомор: Служба зовнішньої розвідки оприлюднила документи
22:02
Ексклюзив
Володимир Зеленський і Дональд Трамп
Є нюанс, через який республіканці жодним чином не припинять підтримку України, - російський опозиційний експерт Морозов
21:59
Ерлінг Холанд і Філ Фоден, АПЛ, Манчестер Сіті
"Ман Сіті" програв свій 5-й матч поспіль, цього разу "Тоттенгему". Це найгірший відрізок у карʼєрі Гвардіоли
21:56
фейк, розсилка
У мережі шириться фейк про нібито виїзд співробітників низки посольств за межі України: в ЦПД спростували
21:35
Ексклюзив
Віталій Портников
Путін може вважати, що ескалація ситуації дасть йому кращі позиції в розмові з Трампом, - Портников про ядерну загрозу
21:29
Буджак на мапі України
Під час влаштованого Сталіним голодомору вимерло 50% гагаузів, а сьогодні вони вірять російській пропаганді й Україна занехаяла цей регіон, - історик Кабачій
21:26
Віктор Бондарєв
Російський сенатор анонсував повторний удар "Орешником"
21:24
Операції з золотом
Вірменські компанії допомагають РФ обходити західне ембарго на торгівлю золотом, – ЗМІ
21:05
Донбас, Донеччина, війна
Навколо Великої Новосілки на півдні Донеччини вкрай складно, ситуація продовжує погіршуватися, - DeepState
20:42
Роман Яремчук, збірна України, Євро-2024
У Греції встановили цінник на українця, якого забажали продати після вдалого матчу за збірну
20:27
Ексклюзив
Дональд Трамп
Трамп не в змозі забезпечити ні одну з умов закінчення війни, - російський опозиційний експерт Морозов
20:10
Оновлено
До кінця сьогоднішнього дня в Україні світло не вимикатимуть
20:03
OPINION
Хоронителі пам'яті совка
20:00
У Києві вночі сталася стрілянина в готелі: загинув 27-річний чоловік
19:58
Озброєні комуністичною символікою: у Греції невідомі напали на українців під час акції до роковин Голодомору
19:53
Оновлено
Карпати, УПЛ
"Ворскла" здолала "ЛНЗ Черкаси", "Шахтар" розніс "Інгулець". Результати та розклад 14-го туру УПЛ
19:48
У Броварах вибухнула граната у квартирі: постраждала жінка
19:37
Війна з Росією, ЗСУ
"Генерал, який не був в окопі, – не генерал": Зеленський про зміну підходів до управління в ЗСУ
19:29
Рабин Цві Коган
В Абу-Дабі зник безвісти рабин: до пошуків підключилась ізраїльська розвідка
19:29
Анашкін з Путіним
Генерала Анашкіна зняли з командування армією РФ на Сіверському напрямку: у ворога там немає просування
19:15
світло
Тільки з 14:00 до 18:00 й одна черга: графік відключень світла на 24 листопада
19:00
Грузія протести
Грузинська опозиція закликала громадян узяти вихідний на 25 листопада, аби прибути до Тбілісі й не допустити "Мрію" до парламенту
18:46
Інтерв’ю
Анатолій Храпчинський
У застосування Росією ядерної зброї я не вірю. Розмова Еспресо з авіаекспертом Храпчинським
18:25
Володимир Зеленський
Зеленський: у січні хочу почути нові пропозиції Трампа щодо плану завершення війни
18:05
OPINION
Як влада мала б боротися з telegram
17:51
Володимир Зеленський
Путін дав наказ витіснити ЗСУ з Курщини до інавгурації Трампа, – Зеленський
17:25
МВС створило електронну мапу понад 2000 випадків канібалізму під час Голодомору
17:23
Ексклюзив
Володимир Путін і Дмитро Пєсков
Кремль буде позначати Трампу свої рамки щодо припинення війни, - російський опозиційний експерт Морозов
17:20
Віктор Ющенко
Розвідка США розсекретила, що Віктора Ющенка у 2004 році отруїла Росія, - Bloomberg
17:03
ЗСУ
На фронті з початку доби відбулося 125 боєзіткнень: росіяни завдали 110 обстрілів по Курщині
17:03
Жан-Ноель Барро
Немає ніяких "червоних ліній", коли йдеться про підтримку України, - очільник МЗС Франції Барро про можливість залучення до війни французьких військових
16:52
Заходи у США за участі Зеленського від 24.09. Володимир Зеленський
Український експорт продовольства забезпечує 400 млн людей у 100 країнах, - Зеленський
16:39
Ексклюзив
Володимир Зеленський і Дональд Трамп
Без гарантій безпеки для України жодні переговори не мають сенсу, - дипломат Брайза
16:34
Мати пекла коржики з перетертих бруньок, половина села не вижила: 100-річна жителька Черкащини розповіла про Голодомор
16:22
Огляд
Іван Калюжний (праворуч), Албанія - Україна
Волейболісти-втікачі та успіх України в Лізі націй: головні новини українського спорту за тиждень
16:09
Рафал Тшасковський
Тшасковський переміг Сікорського на праймериз "Громадянської коаліції": він стане кандидатом у президенти Польщі
16:05
OPINION
Путіне, Шойгу, де "Орєшнік"?
15:59
Ексклюзив
У Кентерберійському соборі розпочнеться особливе богослужіння з ушанування пам'яті жертв Голодомору
15:53
Російські окупанти без опізнавальних знаків у Криму у 2014 році
Росіяни викрали щонайменше 785 об'єктів української культурної спадщини
15:52
Майк Раундс
"Ми брешемо самі собі": соратник Трампа Майк Раундс відкинув ідею мирних переговорів із Путіним
Більше новин