Всі говорять, що гаджети шкідливі для здоров'я. Чи справді це так

4 серпня, 2017 п'ятниця
17:46

Факти і міфи про шкоду гаджетів для здоров'я: рак, імпотенція, зморшки

Зміст

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), на 2014 роки було зареєстровано 6,9 мільярда користувачів смартфонів. Саме через те, що смартфони стали невід'ємною частиною життя, люди почали шукати відповіді на запитання про шкоду зручного гаджета.

Рак від телефона

Свого апогею теорія шкідливого телефону досягла в 2000-х, коли кожен знав, що таке SAR-показник електромагнітного поля, який впливає на людину. Вимірюється цей SAR ватами, поділеними на кілограм.

Чим вище показник SAR, тим більше вплив цього поля на тіло людини. Сучасні смартфони в середньому мають показник трохи більший 1 Вт/кг. Так, у iPhone 7 - 1,38 Вт/кг, а у смартфонів Huawei: 1,43 Вт/кг.

Однак у нових смартфонів Samsung цей показник нижчий 0,5 Вт/кг. Наприклад, у нового Samsung Galaxy S8 + Plus показник SAR складає 0,26 Вт/кг. В Європі максимальна допустиме магнітне випромінювання становить 2 Вт/кг, а в США - 1,6 Вт / кг.

Однак взаємозв'язок між користуванням людиною мобільного телефону і розвитком в організмі раку поки що так і не підтвердився.

Співробітники ВООЗ протягом 20 років проводили різні дослідження, але так і не довели, що гаджети завдавали явної шкоди організму людини. На відміну від рентгенівських променів, радіочастотні хвилі мобільного телефону не здатні розривати хімічні зв'язки, ані викликати іонізацію в організмі. А також твердження, що випромінюванням від мобільного телефону можна зварити яйце, насправді міф.

Австралійські медики протягом 29 років (з 1982 по 2013) проводили масштабне спостереження, в якому брала участь вся країна. Згідно з дослідженням, частота захворювання на рак у чоловіків збільшувалася в 1970-х і 1980-х роках, задовго до виникнення мобільних телефонів. Зараз статистика не змінилася.

Дослідження Австралії можна вважати найоб'єктивнішим, оскільки тут кожен випадок захворювання на рак вноситься в статистику Міністерства охорони здоров'я, відповідно до законодавства країни. А ось батарея смартфона може дійсно вибухнути, як це було з серією телефонів Samsung і Apple.

Однак якщо ви все одно боїтеся, то купіть собі гарнітуру, або спілкуйтеся через повідомлення, так ви будете тримати магнітні поля подалі від голови.

Сперматозоїди, зір та зморшки

Носити телефон у кишені, особливо чоловікам - небажано. Численні дослідження, в яких вивчався вплив випромінювання на сперму людини або навіть щурів, подвердить, що активність сперматозоїдів знижується. Вчені Університету Ексетер заявили, що навіть після разового випромінювання активність сперматазойдов знижується на 8%.

Смартфони також негативно впливають на зір. Згідно з дослідженнями британських офтальмологів, власники смартфонів заглядають в свій гаджет, щоб перевірити нові повідомлення 32 рази на день по 25 секунд щоразу.

Ультрафіолет, що випромінюється екраном, вкрай небезпечний і токсичний для задньої стінки очей. Частий контакт з ультрафіолетом виснажує сітківку ока, що призводить до сліпоти.

Також офтальмологи підкреслили, що при фокусуванні на екрані смартфона людина моргає в три рази рідше, ніж повинна. Це призводить до зневоднення очей, а потім і до запалень. Такі ж наслідки виникають при використанні планшета і комп'ютера.

Дівчатам варто потурбуватися про стан шкіри при використанні смартфона. Якщо ви зараз читаєте цей текст зі свого смартфона або планшета, то, швидше за все, ви нахилили голову трохи вперед.

Дерматологи вважають, що це псує овал обличчя - щоки опускаються, під підборіддям і на шиї з'являються зморшки, а під очима мішки. Якщо ви часто користуєтеся смартфоном, то намагайтеся тримати його на рівні своїх очей.

Також дерматологи попереджають, що деформація обличчя не єдина проблема. Ви постійно тримаєте смартфон в своїх не завжди чистих руках, а потім під час дзвінка прикладаєте смартфон до вуха і обличчя. Постійний контакт зі шкірою обличчя і смартфона може призвести до шкірних захворювань.

Також смартфони впливають на ваші стосунки з іншими людьми. З одного боку, вони полегшують спілкування - ви завжди на зв'язку зі своїми друзями. Однак є й інша сторона.

У дослідженні, опублікованому в журналі Psychology of Popular Media Culture, попросили взяти участь пари з університетів. За опитуванням, ті партнери, які були залежні від телефону, відчували себе дуже невпевнено у стосунках. Їхні половинки були вкрай незадоволені своїми "залежними" партнерами. Коли ви занурюєтеся в інформацію на екрані свого телефону, взаємодія з навколишнім світом притупляється.

Комп'ютери та ноутбуки

З комп'ютерами і ноутбуками справи йдуть майже так само, як і зі смартфонами: комп'ютери не викликають рак, але впливають на зір і психіку людини.

Дивлячись на екран свого комп'ютера, ви так само в три рази рідше моргаєте. Не забувайте користуватися зволожуючими краплями. Верхівка монітора має бути на рівні ваших очей.

Також багато хто з офтальмологів радить робити перерву від роботи за комп'ютером щогодини на 15 хвилин. Виходить, що за 8-годинний робочий день вам необхідно витратити як мінімум 2 години на відпочинок очей. 

Не кожен роботодавець піде на таке, тому просто кілька разів за годину відводьте погляд від комп'ютера і дивіться на предмети навколо.

Застигання в одній позі перед комп'ютером псує вашу спину. Біль у спині і шиї, головні болі, біль в плечах і в руках - часті комп'ютерні травми. Такі проблеми з м'язами і суглобами можуть бути викликані поганим дизайном робочого столу, викривленою поставою і сидінням протягом довгого часу.

Застигання в одній позі - джерело ще однієї проблеми, пов'язаної з комп'ютером. Коли ви сидите, ви витрачаєте менше зусиль, ніж коли стоїте. Проте сидіння як і раніше викликає фізичну втому. Вам потрібно довго утримувати частини вашого тіла в одному положенні. Це зменшує надходження крові до м'язів, кісток, сухожиль і зв'язків.

Комп'ютерні ігри 

Комп'ютер так само впливає на психіку людини, особливо якщо мова йде про комп'ютерні ігри. Батьки часто забороняють своїм дітям довго засиджуватися за комп'ютерними іграми. Але в них є і позитивні моменти.

Наприклад, пошук вирішення завдань і розвиток логіки. Коли дитина грає в гру, таку як The Incredible Machine, Angry Birds або Cut The Rope, вона тренує свій мозок, щоб придумати творчі шляхи вирішення головоломок і інших проблем за короткий час.

Комп'ютер розвиває координацію рук і очей, тонкі рухові і просторові навички. Наприклад, в іграшках-стрілялках, таких як Counter Strike, гравець повинен не тільки вражати ціль, але і пересуватися і відстежувати суперника і своє місцезнаходження. Все це розвиває багатозадачність у дитини.

Більшість негативних наслідків відеоігор відбувається через насильство, яке вони містять. Згідно з даними наукового дослідження Anderson & Bushman, діти, які грають в більш жорстокі відеоігри, частіше мислять агресивно.

У багатьох іграх гравця заохочують за жорстоку поведінку. Крім того, ігор викликають залежність. Чи не реалізуючи себе в реальному житті, людина підсаджується на "комп'ютерний" світ.

Теги:
Читайте також:
Київ
+5.9°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.78
    Купівля 41.78
    Продаж 42.32
  • EUR
    Купівля 43.69
    Продаж 44.44
  • Актуальне
  • Важливе
2025, понедiлок
27 січня
21:46
Оновлено
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
РФ запустила БПЛА по Україні: ситуація ввечері 27 січня
21:36
Білорусь, вибори, Лукашенко
"Політичне шоу однієї людини": МЗС України відреагувало на псевдовибори у Білорусі
21:27
Ексклюзив
транзит газу, газ
Ексочільник Оператора ГТС Макогон: в Азербайджану немає додаткових 15 млрд кубометрів свого газу для транзиту Україною до ЄС
21:06
Нафтопереробний завод у Рязані зупинився після атаки українських дронів, - Reuters
20:49
Ексклюзив
Микола Княжицький
У нас неврегульована система логістики закупівель і поставок озброєння: нардеп Княжицький про конфлікт Міноборони та АОЗ
20:48
Кая Каллас
Очільниця дипломатії ЄС Каллас: Україна потребує більше зброї, щоб зупинити просування росіян
20:29
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Після відходу ЗСУ з Великої Новосілки ворог опинився у вкрай складних умовах. Колонка Сергія Згурця
20:26
Радослав Сікорський
Сікорський заявив, що Угорщина погодилася на продовження санкцій проти РФ під впливом Трампа
20:05
OPINION
ІПСО під чужим прапором
20:02
Володимир Зеленський
"Якби завтра половина армії пішла додому, треба було б в перший день здаватися": Зеленський про демобілізацію в ЗСУ
19:58
ЗСУ, мобілізація
Підполковник ЗСУ Жорін назвав дві умови, за яких можна знижувати мобілізаційний вік в Україні
19:54
Найгірша ескалація за десятиліття: у Конго підтримувані Руандою повстанці оголосили про захоплення міста-мільйонника Гома
19:54
Оновлено
У ЄС погодили послаблення санкцій проти Сирії
19:42
Володимир Зеленський
"Це було тупо": Зеленський заявив, що віддавати ядерну зброю потрібно було лише в обмін на членство України в НАТО
19:36
Оновлено
Угорщина - ЄС
Угорщина погодилась на компроміс з ЄС щодо санкцій проти Росії. Каллас натякнула, що поступка Будапешту була символічною
19:16
Президент Бразилії Луїз Інасіо Лула да Сілва
Президент Бразилії Лула да Сілва обговорив із Путіним війну в Україні й хоче приїхати до Москви на 9 травня
19:15
СУ-35
Іран придбав партію російських винищувачів Су-35
19:11
Сектор Газа
Після оголошення перемир'я між ХАМАС та Ізраїлем тисячі палестинців почали повертатися до Гази
19:08
Екссценарист "Студії Квартал 95" Макс Вишинський розповів, чи мають "кварталівці" бронь від мобілізації
18:47
РФ протягом дня кілька разів атакувала Дніпропетровщину: постраждали 5 людей
18:38
екстренка
USAID зупинило фінансування всіх програм і проєктів в Україні. У Мінсоцполітики прокоментували
18:31
Ексклюзив
Ізраїль, ЦАХАЛ
У Defense Express припустили, яке озброєння Ізраїль може передати Україні
18:30
МЗС РФ
"Контакти з новою адміністрацією не розпочалися": МЗС РФ про можливу телефонну розмову Путіна та Трампа
18:24
У Нідерландах з музею викрали коштовності румунських царів 450 року до н. е.
18:24
російські окупанти
Армія РФ намагається закріпитися в острівній зоні у гирлі Дніпра, - ОСУВ "Херсон"
18:16
Повітряна тривога
Підприємства втрачають до 50% робочого часу: бізнес просить уряд змінити систему оповіщення про тривоги
18:09
На Запоріжжі чоловік кинув гранату в жінку з дитиною: його відправили під варту
18:03
Ексклюзив
Покровськ
"Поки ми тут, перед нами щонайменше двічі знищили автомобіль за допомогою FPV-дрона": волонтер Радиш про ситуацію у Покровську
18:02
OPINION
Повоєнна еміграція: хотіти не значить виїхати
17:42
Північна Корея
Військових КНДР тимчасово відвели з лінії зіткнення на Курщині, - Sky News
17:40
Ексклюзив
Фортифікації, зуби дракона
"Тема дуже складна і не все можна говорити публічно": нардеп Цимбалюк розповів про результати роботи ТСК щодо облаштування фортифікаційних споруд
17:37
Анонс
Обкладинка презентації фільму "Перемога Хорватії у війні за незалежність - інформаційний вимір”
Як Хорватія перемогла у інформаційній війні: в УКУ покажуть фільм Еспресо
17:32
Вийшов трейлер воєнного трилера Сергія Касторних "Мишоловка"
17:32
Оновлено
Колишній концтабір Аушвіц I у 80-ту річницю визволення табору 27 січня 2025 року. в Освенцімі, Польща
Зеленський прибув до Польщі, де долучиться до заходів з нагоди 80-ї річниці звільнення в'язнів Аушвіцу
17:14
Ексклюзив
Дональд Трамп і Володимир Путін
Теоретично зустріч між Трампом і Путіним відбудеться у березні-квітні, цьому передуватиме телефонна розмова, - голова ВГО "Україна в НАТО" Романюк
17:12
Придністров'я
Кишинів надасть самопроголошеному Придністров'ю 3 млн кубометрів газу в борг
17:09
США, нелегальні мігранти
Адміністрація Трампа доручила заарештовувати до 1,5 тис. нелегальних мігрантів щодня, - WP
16:52
Куп'янськ
РФ поступово розширює плацдарм на березі річки Оскіл, ворог намагається тиснути на Куп'янськ, - розвідка Британії
16:50
Валерій Залужний
Зволікання Заходу з наданням Україні зброї призвело до зміни ситуації на фронті, – Залужний
16:41
НАТО
Литва й Естонія пообіцяли витрачати на оборону 5% ВВП
Більше новин