Всі говорять, що гаджети шкідливі для здоров'я. Чи справді це так

4 серпня, 2017 п'ятниця
17:46

Факти і міфи про шкоду гаджетів для здоров'я: рак, імпотенція, зморшки

Зміст

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), на 2014 роки було зареєстровано 6,9 мільярда користувачів смартфонів. Саме через те, що смартфони стали невід'ємною частиною життя, люди почали шукати відповіді на запитання про шкоду зручного гаджета.

Рак від телефона

Свого апогею теорія шкідливого телефону досягла в 2000-х, коли кожен знав, що таке SAR-показник електромагнітного поля, який впливає на людину. Вимірюється цей SAR ватами, поділеними на кілограм.

Чим вище показник SAR, тим більше вплив цього поля на тіло людини. Сучасні смартфони в середньому мають показник трохи більший 1 Вт/кг. Так, у iPhone 7 - 1,38 Вт/кг, а у смартфонів Huawei: 1,43 Вт/кг.

Однак у нових смартфонів Samsung цей показник нижчий 0,5 Вт/кг. Наприклад, у нового Samsung Galaxy S8 + Plus показник SAR складає 0,26 Вт/кг. В Європі максимальна допустиме магнітне випромінювання становить 2 Вт/кг, а в США - 1,6 Вт / кг.

Однак взаємозв'язок між користуванням людиною мобільного телефону і розвитком в організмі раку поки що так і не підтвердився.

Співробітники ВООЗ протягом 20 років проводили різні дослідження, але так і не довели, що гаджети завдавали явної шкоди організму людини. На відміну від рентгенівських променів, радіочастотні хвилі мобільного телефону не здатні розривати хімічні зв'язки, ані викликати іонізацію в організмі. А також твердження, що випромінюванням від мобільного телефону можна зварити яйце, насправді міф.

Австралійські медики протягом 29 років (з 1982 по 2013) проводили масштабне спостереження, в якому брала участь вся країна. Згідно з дослідженням, частота захворювання на рак у чоловіків збільшувалася в 1970-х і 1980-х роках, задовго до виникнення мобільних телефонів. Зараз статистика не змінилася.

Дослідження Австралії можна вважати найоб'єктивнішим, оскільки тут кожен випадок захворювання на рак вноситься в статистику Міністерства охорони здоров'я, відповідно до законодавства країни. А ось батарея смартфона може дійсно вибухнути, як це було з серією телефонів Samsung і Apple.

Однак якщо ви все одно боїтеся, то купіть собі гарнітуру, або спілкуйтеся через повідомлення, так ви будете тримати магнітні поля подалі від голови.

Сперматозоїди, зір та зморшки

Носити телефон у кишені, особливо чоловікам - небажано. Численні дослідження, в яких вивчався вплив випромінювання на сперму людини або навіть щурів, подвердить, що активність сперматозоїдів знижується. Вчені Університету Ексетер заявили, що навіть після разового випромінювання активність сперматазойдов знижується на 8%.

Смартфони також негативно впливають на зір. Згідно з дослідженнями британських офтальмологів, власники смартфонів заглядають в свій гаджет, щоб перевірити нові повідомлення 32 рази на день по 25 секунд щоразу.

Ультрафіолет, що випромінюється екраном, вкрай небезпечний і токсичний для задньої стінки очей. Частий контакт з ультрафіолетом виснажує сітківку ока, що призводить до сліпоти.

Також офтальмологи підкреслили, що при фокусуванні на екрані смартфона людина моргає в три рази рідше, ніж повинна. Це призводить до зневоднення очей, а потім і до запалень. Такі ж наслідки виникають при використанні планшета і комп'ютера.

Дівчатам варто потурбуватися про стан шкіри при використанні смартфона. Якщо ви зараз читаєте цей текст зі свого смартфона або планшета, то, швидше за все, ви нахилили голову трохи вперед.

Дерматологи вважають, що це псує овал обличчя - щоки опускаються, під підборіддям і на шиї з'являються зморшки, а під очима мішки. Якщо ви часто користуєтеся смартфоном, то намагайтеся тримати його на рівні своїх очей.

Також дерматологи попереджають, що деформація обличчя не єдина проблема. Ви постійно тримаєте смартфон в своїх не завжди чистих руках, а потім під час дзвінка прикладаєте смартфон до вуха і обличчя. Постійний контакт зі шкірою обличчя і смартфона може призвести до шкірних захворювань.

Також смартфони впливають на ваші стосунки з іншими людьми. З одного боку, вони полегшують спілкування - ви завжди на зв'язку зі своїми друзями. Однак є й інша сторона.

У дослідженні, опублікованому в журналі Psychology of Popular Media Culture, попросили взяти участь пари з університетів. За опитуванням, ті партнери, які були залежні від телефону, відчували себе дуже невпевнено у стосунках. Їхні половинки були вкрай незадоволені своїми "залежними" партнерами. Коли ви занурюєтеся в інформацію на екрані свого телефону, взаємодія з навколишнім світом притупляється.

Комп'ютери та ноутбуки

З комп'ютерами і ноутбуками справи йдуть майже так само, як і зі смартфонами: комп'ютери не викликають рак, але впливають на зір і психіку людини.

Дивлячись на екран свого комп'ютера, ви так само в три рази рідше моргаєте. Не забувайте користуватися зволожуючими краплями. Верхівка монітора має бути на рівні ваших очей.

Також багато хто з офтальмологів радить робити перерву від роботи за комп'ютером щогодини на 15 хвилин. Виходить, що за 8-годинний робочий день вам необхідно витратити як мінімум 2 години на відпочинок очей. 

Не кожен роботодавець піде на таке, тому просто кілька разів за годину відводьте погляд від комп'ютера і дивіться на предмети навколо.

Застигання в одній позі перед комп'ютером псує вашу спину. Біль у спині і шиї, головні болі, біль в плечах і в руках - часті комп'ютерні травми. Такі проблеми з м'язами і суглобами можуть бути викликані поганим дизайном робочого столу, викривленою поставою і сидінням протягом довгого часу.

Застигання в одній позі - джерело ще однієї проблеми, пов'язаної з комп'ютером. Коли ви сидите, ви витрачаєте менше зусиль, ніж коли стоїте. Проте сидіння як і раніше викликає фізичну втому. Вам потрібно довго утримувати частини вашого тіла в одному положенні. Це зменшує надходження крові до м'язів, кісток, сухожиль і зв'язків.

Комп'ютерні ігри 

Комп'ютер так само впливає на психіку людини, особливо якщо мова йде про комп'ютерні ігри. Батьки часто забороняють своїм дітям довго засиджуватися за комп'ютерними іграми. Але в них є і позитивні моменти.

Наприклад, пошук вирішення завдань і розвиток логіки. Коли дитина грає в гру, таку як The Incredible Machine, Angry Birds або Cut The Rope, вона тренує свій мозок, щоб придумати творчі шляхи вирішення головоломок і інших проблем за короткий час.

Комп'ютер розвиває координацію рук і очей, тонкі рухові і просторові навички. Наприклад, в іграшках-стрілялках, таких як Counter Strike, гравець повинен не тільки вражати ціль, але і пересуватися і відстежувати суперника і своє місцезнаходження. Все це розвиває багатозадачність у дитини.

Більшість негативних наслідків відеоігор відбувається через насильство, яке вони містять. Згідно з даними наукового дослідження Anderson & Bushman, діти, які грають в більш жорстокі відеоігри, частіше мислять агресивно.

У багатьох іграх гравця заохочують за жорстоку поведінку. Крім того, ігор викликають залежність. Чи не реалізуючи себе в реальному житті, людина підсаджується на "комп'ютерний" світ.

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.14
    Купівля 41.14
    Продаж 41.62
  • EUR
    Купівля 43.44
    Продаж 44.17
  • Актуальне
  • Важливе
2024, п'ятниця
15 листопада
01:39
Оновлено
удар по Одесі ввечері 14 листопада 2024 р.
Росія запустила БПЛА по території України: в Одесі загинула жінка, серед поранених - 9-річний хлопчик
01:23
У Новій Зеландії парламент перервав роботу через маорійський ритуал хаку в залі
01:06
російська армія, мобілізація
Мета РФ - захопити Старі Терни у максимально короткі терміни: DeepState про ситуацію біля Курахового
00:30
Олександр Усик і Тайсон Фʼюрі
Фʼюрі розпочав підготовку до реваншу з Усиком
2024, четвер
14 листопада
23:47
Оновлено
Майк Меньян і Тео Ернандес, збірна Франції, Євро-2024
Ліга націй: Англія розгромила Грецію, а Норвегія - Словенію. Результати всіх матчів 14 листопада
23:38
Німеччина уряд
Уряд Німеччини має дані про 10 своїх громадян, які загинули на війні РФ проти України
23:06
Оновлено
Війна з Росією, ЗСУ
Від початку доби на фронті відбулося 138 боєзіткнень: найбільше ворожих атак на Курахівському напрямку
22:57
трамп путін
Посол РФ в ООН заявив, що Росія "відкрита для мирних переговорів", якщо їх ініціює Трамп
21:50
Україна прапор
Опитування IRI: в перемогу України над Росією вірять 88% респондентів
21:32
Ексклюзив
Саміт миру
"Проводити другий Саміт миру вже немає потреби": політолог Шлінчак назвав причину
21:22
Міністр оборони Норвегії Бйорн Арільд Грам та міністр оборони України Рустем Умєров
Умєров у Норвегії зустрівся з очільником міноборони Грамом: обговорили посилення ППО та підготовку військових
21:13
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Росіяни активізувались на ще одному напрямку фронту, українські радіостанції закуповують для потреб ВПС США та чому Україна повинна мати власний супутник. Колонка Сергія Згурця
21:09
Ексклюзив
Дональд Трамп
Після перемоги Трампа ситуація не виглядає позитивно для Путіна, - військовий експерт Самусь
20:59
Шуфрич суд
Суд продовжив запобіжний захід нардепу Шуфричу
20:43
Володимир Зеленський
Культура, безпека й енергетика: Зеленський розповів про роботу над внутрішнім Планом стійкості України
20:38
Марк Рютте
Серед пріоритетів – Україна. Рютте розповів, про які питання мають домовитися лідери НАТО до саміту в Гаазі
20:19
Пресреліз
Форум Віа Карпатія
Via Carpatia 2024: як пройшов міжнародний Форум
20:18
нафтовий танкер
ЄС до кінця року запровадить новий пакет санкцій проти "тіньового флоту" РФ, - Bloomberg
20:00
OPINION
Немає золота в Сірих Горах
19:59
Оновлено
Україна ЄС
Єврокомісія погодила виділення Україні 4,1 млрд євро
19:42
Окупанти, ЗАЕС
У МЗС Росії заявили, що місія спостерігачів МАГАТЕ на окупованій ЗАЕС може завершитись у будь-який момент
19:39
Херсонська область
Росіяни вдарили по Садовому на Херсонщині: троє поранених
19:31
Огляд
Дональд Трамп
Кадрові призначення Трампа: хто працюватиме в адміністрації нового президента США
19:24
Twitter, X, Ілон Маск
Одна з найпопулярніших газет Іспанії заявила про вихід з соцмережі X
19:23
військовий квиток, мобілізація
В оборонному комітеті ВР розповіли, чи можна відмовитися від мобілізації через ТЦК на користь рекрутингу
19:22
Ексклюзив
Дональд Трамп
Анонсовані Трампом призначення можуть виглядати скандально: політексперт про Тулсі Габбард, яка робила проросійські заяви
19:18
Анімація Міць
Нескорені українські міста: прем’єра анімаційних фільмів про Ізюм та Бахмут
18:55
Артем Довбик (праворуч), Україна - Грузія
Стало відомо, чи зіграє Довбик у вирішальних матчах Ліги націй
18:54
політв'язні поневолених народів РФ
"Політичні в'язні поневолених народів РФ": у Києві презентували правозахисний проєкт
18:41
Дональд Трамп та Ілон Маск
"Поводиться як співпрезидент": оточення Трампа незадоволене надмірною присутністю Маска, - NBC
18:39
Окупанти атакували два райони Дніпропетровщини: поранено жінку
18:32
МВФ
Україна розраховує отримати транш від МВФ у розмірі $1,1 млрд наприкінці грудня
18:19
Оновлено
музей історії
Мінкульт розкритикував плани Києва збудувати підземний паркінг на Старокиївській горі: у КМДА заявили, що будують протирадіаційне укриття
18:18
Ексклюзив
Радянські бронетранспортери БТР-152 і танк Т-55 на мосту Яна Сверми в Празі
У Defense Express пояснили, навіщо армія РФ взяла у "Мосфільму" 28 танків Т-55
18:04
OPINION
Доходи українців зростають. Та невже?
17:56
В Україні оголосили підозру пропагандистці, яка співпрацює з ворогом в окупованому Маріуполі
17:44
Оновлено
Андрій Одарченко
Нардепа Одарченка засудили до 8 років позбавлення волі. НАБУ просить Інтерпол оголосити його в розшук
17:25
Єврокомісія оштрафувала Meta на €797 млн за порушення антимонопольних правил
17:21
Вивісив над Луганською ОДА прапор РФ у 2014 році: СБУ оголосила підозру полоненому зраднику
17:08
У Слов'янську під ворожий обстріл потрапив екіпаж патрульних: поранено поліцейського
Більше новин