Зеленський у Польщі долучився до заходів з нагоди 80-ї річниці звільнення в'язнів Аушвіцу
У понеділок, 27 січня, президент України Володимир Зеленський прибув до Польщі для участі у заходах до 80-ї річниці звільнення в'язнів одного із найбільших нацистських таборів смерті Аушвіц-Біркенау
Про це повідомили в Офісі президента.
Вказано, що крім президента України Володимира Зеленського участь у церемонії вшанування, яка відбулася на території Державного музею Аушвіц-Біркенау в польському місті Освенцим, взяли глави та представники майже 60 держав і міжнародних організацій. Серед них, король Великої Британії, королівські родини Бельгії, Данії, Іспанії, Люксембургу, Нідерландів, кронпринц Норвегії, кронпринцеса Швеції, президенти Польщі, Австрії, Болгарії, Естонії, Італії, Латвії, Мальти, Молдови, Німеччини, Північної Македонії, Словаччини, Словенії, Угорщини, Фінляндії, Франції, Чехії, Чорногорії, Швейцарії, Голова Президії Боснії і Герцеговини, прем’єр-міністри Бельгії, Ірландії, Канади, Люксембургу, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Хорватії, Швеції, а також президенти Європейської ради та Європейського парламенту.
Також на заході були присутні близько 50 колишніх в’язнів, які змогли вижити в одному з найбільших нацистських таборів смерті.
"Про злочини, які нацисти скоювали проти людей, на території теперішнього музею нагадує, зокрема, вантажний вагон, де лікарі СС проводили відбір депортованих євреїв і відправляли більшість із них на смерть у газових камерах. Під час Другої світової війни в нацистському концтаборі Аушвіц-Біркенау загинуло понад мільйон людей, більшість із яких – євреї. Його визволення відбулося 27 січня 1945 року. Ворота головного табору відкрили солдати 100-ї Львівської дивізії 1-го Українського фронту", - йдеться у повідомленні.
Фото: president.gov.ua
Також Зеленський зустрівся з маршалком сейму Польщі Шимоном Головнею. Про це він поінформував у телеграм.
"Військове зміцнення нашої держави є важливим для досягнення справедливого й тривалого миру. Розраховуємо на продовження підтримки з боку сейму Польщі, зокрема й через посилення санкційної політики проти Росії", - прокоментував Зеленський.
З маршалком сейму Польщі Шимоном Головнею він обговорив вступ України до Європейського Союзу, а також реалізацію спільних проєктів з облаштування пунктів перетину кордону.
"Внесок Польщі у підтримку нашої боротьби за свободу є дуже вагомим. Ми цінуємо всю допомогу, яку Польща надала нашому народу за всі дні повномасштабної війни й до сьогодні. Дякуємо!" - наголосив президент.
Раніше речник президента України Сергій Никифоров повідомив, що крім участі в урочистостях, у рамках візиту заплановані двосторонні зустрічі, зокрема, з президентом Європейської Ради Антоніу Коштою та президентом Франції Емманюелем Макроном.
Читайте також: У світі 27 січня вшановують День пам'яті жертв Голокосту: як світ прийшов до цієї дати
На заході також буде присутнім президент Польщі Анджей Дуда, передає пресслужба офісу президента Польщі.
Урочистості почалися з покладання вінків та запалення свічок перед Стіною смерті на території колишнього табору Аушвіц I.
Польський президент підкреслив, що табори, такі як Аушвіц, були створені для систематичного знищення євреїв у рамках злочинного плану нацистів.
"Ми вшановуємо пам’ять усіх, хто був убитий під час Голокосту, в тому числі понад 3 млн польських громадян єврейської національності, які були вбиті під час Другої світової війни", – наголосив він.
У другій половині дня президентське подружжя візьме участь у головній церемонії на території колишнього табору Аушвіц II – Біркенау, де очікується участь понад 50 делегацій з інших країн. Основними гостями заходу стануть ті, хто пережив жахіття Аушвіцу.
- У понеділок, 27 січня, з нагоди Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту президент України Володимир Зеленський закликав пам’ятати про цю трагічну сторінку історії.
- Актуальне
- Важливе