Бюджетна екзотика. Як побачити Марокко за $700

27 серпня, 2017 неділя
12:59

Атлантичний океан, пустеля Сахара, Атлаські гори та найвідоміші міста світу – всі вони є у Марокко. Еспресо розкаже вам, як побачити майже всю країну за мінімальні гроші.

Зміст

Перше – це віза

Безвіз безвізом, але для поїздки в Марокко необхідна віза. Краще робити її самостійно, бо це дуже легко і є радше формальністю.

Пакет документів стандартний – заповнена анкета, фото, страхування, довідка з роботи, бронювання житла та квитків.

Вартість консульського збору - $15. Натомість в агентствах це коштуватиме близько $100-150.

Як доїхати до Марокко

Дешево дістатись до Марокко можна рейсом Wizz air з Варшави до Агадиру. Якщо спіймати момент, квиток в одну сторону вам обійдеться трохи більше 30 євро, а може і ще менше, якщо ви є членом WIZZ Discount Club.

До Варшави можна доїхати на автобусі або блаблакарі.

Інший спосіб - доплисти поромом з Іспанії до марокканського міста Танжер. Це логістично складніший і дорожчий, але цікавіший варіант. Адже під час вояжу ви ще зможете побачити Гібралтар та групу дельфінів.

null

Де зупинитися

Окрім традиційних хостелів та готелів в Марокко можна забронювати номери в ріадах. Це – традиційні марокканські будинки, всередині яких є сади.

Наразі від переважної більшості цих ріадів залишились лише назви. Адже всередині у них не сад, а скоріше відкритий простір з (зазвичай непрацюючим) фонтаном та квітами у вазонах.

Однак все одно краще обирати саме їх, якщо хочете відчути місцевий колорит. В залежності від ціни, ви отримаєте номери з душем, туалетом та кондиціонером.

Мінімальна ціна за двомісний номер на двох в ріадах починається від $12-18. У більшості випадків ви отримуєте безкоштовний марокканський сніданок.

Він досить ситний – млинці (на смак відрізняються від українських), різні види хлібу, джеми, апельсиновий фреш, кава або традиційний марокканський чай, про який мова йтиме окремо.

null

Як їздити між містами в Марокко

Пересуватися між великими містами можна потягами, автобусами, автостопом або на grand taxi.

Марокканські потяги комфортні, у вагонах є купе з вісьмома сидячими місцями. Єдиний мінус – це відсутність закріплених місць, тому треба встигнути зайняти своє, якщо не хочете їхати стоячи.

Автобуси також комфортні і з кондиціонерами.

Автостоп у Марокко дуже розповсюджений. Однак краще не розраховувати на нього після заходу сонця та зауважити, що у більшості випадків за нього треба буде платити.

І, нарешті, grand taxi. У Марокко є grand taxi (велике таксі) та petit taxi (маленьке таксі). Різниця між ними у тому, що grand taxi їздить між містами, а petit taxi – у самих містах.

В grand taxi кожен платить за своє місце. Якщо у вас є час, можете почекати, поки водій набере необхідну кількість людей в машину. Якщо хочете зекономити час, доплатіть за решту порожніх місць та від’їжджайте в ту саму мить.

Окремо слід додати про особливості їзди марокканських таксистів та їхніх машин. Більшість автівок – іноземні машини, зокрема "Мерседеси" 80-90-х років.

Марокканські таксисти полюбляють швидко їздити, однак вони досить обережні по дорогам-“серпантинам” в Атлаських горах.

null

Що їсти

В Марокко полюбляють м’ясо. Хоча в меню є і риба, але в наявності її майже ніколи немає. Традиційні основні страви – це тажин (tagin) з м’ясом та овочами або вегетаріанська версія без м’яса.

Тажин – це одночасно назва страви і посуду, в якому вона готується, - керамічна тарілка з конусоподібною кришкою. Сама страва складається з тушеної картоплі, м’яса на вибір (баранини, яловичини та курки) та овочів – моркви, кабачків, цибулі.

Інша традиційна страва – це кускус (зерна манної крупи). Його також подають з м’ясом та овочами. Всі страви щедро заправляють спеціями.

Також не слід "куплятися" на такі назви в меню, як, наприклад, "Королівський" салат. Бо натомість ви отримуєте салат із картоплі, помідорів, моркви та яйця з величезною кількістю майонезу.

Також в країні широко розповсюджені різні види оливок, фініків та інших сухофруктів.

Інша особливість Марокко – це солодкий м’ятний чай. В залежності від закладу, вам подадуть чи банальний чай в пакетиках з листком м’яти та декількома ложками цукру чи справжній заварний чай з м’ятою.

Марокканці дуже ним пишаються. Однак слід знати, що подібний чай п’ють не тільки в Марокко, але і в інших країнах, зокрема в Сенегалі.

null

Що купити в Марокко

На базарах в Марокко вам будуть пропонувати безліч речей – від фейкових "Луї Вітонів", шарфів, спецій і до гашишу.

Насправді там варто звернути увагу на килими, шарфи, посуд, спеції, вироби із шкіри (сумки, взуття) та арганове масло.

Шкіряні вироби в основному виготовляють в марокканських містах Фес та Марракеш. Такі місця називають Tanneries. На вулицях у великих чанах спочатку обробляють шкіру, а потім її фарбують.

До цих місць складно пройти самостійно, проте до них вас ласкаво запросять місцеві жителі, за що потім чекатимуть окремої плати. Вам розкажуть детальний процес виготовлення речей із шкіри і після цієї екскурсії очікуватимуть, що ви неодмінно купите у них якусь сумку.

Слід пам’ятати, що через обробку шкіри тварин, в цих місцях є характерний неприємний запах і часто його мають і самі вироби із шкіри.

null

Загалом під час шопінгу необхідно дотримуватися трьох простих правил:

•    Слід остерігатися підробок, бо арганове масло полюбляють розбавляти, а дешеві керамічні вироби, килими та шарфи видавати за hand-made;

•    Торгуватися і не виказувати зацікавленість у товарі. На початку продавці вказують вам спеціально високі ціни, тому для них не буде дивиною, якщо ви запропонуєте меншу ціну;

•    У великих містах не слід звертати увагу на людей та псевдо гідів, які пропонують вам щось показати, відвести у кафе, музей чи магазин. Бо насправді вони вам особливо не допоможуть, проте попросять за це гроші.

Куди поїхати та що побачити в Марокко

Міста - Танжер, Рабат, Фес, Марракеш, Касабланка, Чефчауен

Природа - Атлаські гори, пустеля Сахара

Додатково - Ксар Айт-Бен-Хадду (рештки стародавнього укріпленого міста, наразі пам’ятник UNESCO) та кіностудія Atlas Film Studio (в ній знімали фільми режисера Рідлі Скотта, наприклад, "Гладіатор" та епізоди серіалу "Гра Престолів").

Місто Танжер - має багату історію, в минулому воно було під стародавнім Римом, португальцями, іспанцями, британцями, французами, іспанцями, а ще пару десятиліть міжнародною демілітаризованою нейтральною зоною, повною шпигунів. Місто полюбляли відомі митці, наприклад письменник Вільям Барроуз.

Рабат - столиця. Через близькість до Атлантичного океану, там не так спекотно, як в решті країни.

У Фесі на базарі найбільш нав’язливі люди, які пропонуватимуть свої послуги та товари. Їх слід остерігатись, не відповідати на їхні питання, ввічливо дякувати та на всі їхні рпопозиції відповідати твердим "НІ".

Марракеш славиться своїм величезним базаром та площею Джамаа-ель-Фна. Саме на ній сидять заклиначі змій, які за декілька дірхамів (марокканська валюта) почнуть "гіпнотизувати" змій.

Однак тут вас слід відразу розчарувати. Бо у змій немає вух і вони не чують гри на флейті. Натомість тварин б’ють цією флейтою, тому насправді вони встають, щоб ухилитися від неї, а не через мелодію.

Касабланка - здається, найпопулярніше марокканське місто завдяки однойменному фільму з Інгрід Бергман. Це найбільше місто у країні і найвідоміша культурна пам’ятка у ньому - це Велика мечеть Гассана другого.

Особливість Чефчауену - це будинки світло-блакитного кольору. Раніше це місто заполонили шкідливі комахи та гризуни. Щоб їх позбутися, стіни почали фарбувати спеціальним розчином блакитного кольору. Згодом через його блакитні стіни, на Чефчауен звернули увагу. Колір додав йому туристичної привабливості. З часом шкідники зникли, але стіни до сих пір фарбують у блакитний колір для традиції та туристів.

В Сахарі варто зупинитись на день, щоб походити по піщаним дюнам та поїхати до оази. Там на власні очі побачите, як серед пустелі ростуть фініки, мигдаль та різні овочі. Проте уважно дивіться під ноги, бо там водяться змії та різні павуки.

null

Як одягатися та чого уникати у поведінці

Марокко - це все ж таки мусульманська країна, тому слід поважати її звичаї та відповідно одягатись. Для жінок-туристок там не потрібно покривати голову, бо не всі марокканки самі одягають хустки. Натомість потрібно носити одяг, який би закривав ноги, плечі, груди і спину. Тобто довгої спідниці або штанів та простої футболки буде цілком достатньо.

Для чоловіків так само краще не одягати коротких шортів та майок.

Парам не слід публічно виказувати свої почуття.

Також в країні заборонено ображати короля Могамеда VI та його сім’ю.

У великих містах остерігайтеся крадіїв, тримайте різні суми грошей та документи окремо.

Зауважте, що через колоніальне минуле Марокко, більшість місцевих добре знають французьку мову і набагато менше людей говорять англійською.

null

Загалом Марокко - колоритна країна. У ній є багато чого подивитися, однак туризм там не розвинутий, як, наприклад, у Туреччині чи Єгипті. Вас можуть дещо розчарувати, що гарні мечеті забудовані навколо базаром та нав’язливість деяких місцевих жителів.

Однак найголовніше - це враження від океану, піску у пустелі, гір та міст, які залишаться з вами назавжди.

Теги:
Читайте також:
Київ
-2.5°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.45
    Купівля 41.45
    Продаж 41.94
  • EUR
    Купівля 43.34
    Продаж 43.97
  • Актуальне
  • Важливе
2025, неділя
23 лютого
20:13
Зеленський про суди над командирами з Харківщини: через недбалість гинуть солдати і відповідати має керівництво
20:11
Оновлено
Динамо, Андрій Ярмоленко
"Динамо" розбило "Карпати": результати матчів і розклад трансляцій 18-го туру УПЛ
20:07
OPINION
Думати про себе у смузі невизначеності
19:53
Дональд Трамп
Якщо Трамп спершу домовиться з Путіним, українці втратять довіру до США, - Зеленський
19:48
Німеччина уряд
Вибори у Німеччині: екзитпол свідчить про перемогу ХДС/ХСС, друге місце - у АдН, яка пропонує Мерцу створити коаліцію
19:30
Анджей Дуда
Дуда чекав Трампа у Вашингтоні близько години, а той приділив йому лише 10 хвилин, - ЗМІ
19:10
Інтерв’ю
Путін Медведчук
Путін пропихає сценарій виборів, щоб вони розірвали Україну зсередини, - Рибачук
18:52
Володимир Зеленський
Зеленський: об'єднану армію Європи можна побудувати на основі контингенту миротворців та ЗСУ
18:33
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець
Лубінець: росіяни знову розстріляли українських полонених, імовірно, це були бійці 82-ї бригади на Курщині
18:25
Оновлено
Україна США
"Просуваємося в роботі": Єрмак про результат нового раунду перемовин з представниками США
18:17
"Потрібна ратифікація парламентом": Зеленський про економічну угоду зі Сполученими Штатами
18:17
З Хмельницького військовим передали 120 FPV-дронів власної збірки
Торік Україна виготовила понад 2 млн FPV-дронів, цього року буде більше, - Зеленський
18:10
Андрій Сибіга
Китай не зацікавлений у продовженні війни на території Європи, - Сибіга
18:01
OPINION
Насправді мирна угода неможлива. В принципі
18:00
Інфографіка
пожежа у Москві
Масштабна пожежа у Москві, вибух на нафтовому родовищі у Тюменській області та на Кубані: де у ворога вибухало та палало цього тижня
17:55
Володимир Зеленський
Зеленський: об'єднану армію Європи можна побудувати на основі контингенту миротворців та ЗСУ
17:30
Інтерв’ю
путін трамп
Трамп стає корисним ідіотом в руках Путіна, - американський дипломат Брайза
17:25
Володимир Зеленський
Зеленський: ми не визнаємо гранти від Байдена як борги
17:25
Володимир Зеленський в Давосі
В проєкті угоди зі США поки що нема гарантій безпеки, - Зеленський
17:06
Володимир Зеленський
Скільки Україна, Європа та США витратили на війну проти Росії. Пояснення від Зеленського
16:52
Володимир Зеленський
Я готовий залишити пост президента, якщо це принесе мир для України, - Зеленський
16:49
військові КНДР
Буданов: КНДР задовольняє 50% потреб Росії у боєприпасах
16:44
ЗСУ
З початку доби на фронті сталося 47 боєзіткнень: окупанти 11 разів намагалися витіснити позиції ЗСУ на Покровському напрямку
16:37
Олег Іващенко
Голова зовнішньої розвідки Іващенко: наприкінці 2025 року в економіці Росії почнуться незворотні зміни на гірше
16:31
Кирило Буданов
"У мене війна": Буданов відповів, чи планує йти в політику
16:12
Кирило Буданов
Повномасштабне вторгнення РФ ґрунтувалося на абсолютно недостовірних даних їхньої розвідки, - Буданов
16:09
Олег Іващенко
РФ планує виготовити 3000 ракет великої дальності у 2025 році, – голова СЗР Іващенко
16:03
OPINION
Зараз Україна субʼєктивізує Європу, даючи їй шанс себе знову проявити
16:00
Огляд
Двері у вирій, пристрасне кохання і жалюгідна слава – 5 книг, де борються за справедливість
15:58
Головнокомандувач ЗС України Олександр Сирський
Командирами корпусів ЗСУ призначать найбільш підготовлених комбригів, - Сирський
15:58
Київ, Майдан Незалежності
У центрі Києва 24 лютого обмежать рух і паркування, а громадський транспорт курсуватиме за зміненими маршрутами
15:38
Рустем Умєров
В Україні купують або виробляють 96% дронів, - Умєров
15:28
Андрій Єрмак
Єрмак: всередині країни ми можемо сперечатися, але зовні ми повинні бути єдиними
15:24
Василь Малюк, голова СБУ
За три роки в Україні викрили 102 російські агентурні мережі, деякі з яких планували замахи на Зеленського, Буданова та мене, - Малюк
15:15
На окупованих територіях України зберігаються рідкісноземельні копалини вартістю $350 млрд, - міністерка економіки Свириденко
15:09
Інтерв’ю
вибори, Німеччина
"Нічого не зміниться, поки перша ракета не поцілить у німецьке місто". Розмова з німецькими журналістами про політичні виклики перед ФРН
14:48
Андрій Сибіга
Президент Зеленський ставить завдання завершити війну у 2025 році, - міністр МЗС Сибіга
14:48
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак
Єрмак: "Для нас не може бути компромісів з нашою незалежністю, територіальною цілісністю і суверенітетом"
14:45
енергетики
Шмигаль: Через російські атаки Україна втратила вже 10 ГВт генеруючих потужностей
14:43
Кирило Буданов
Буданов про можливу атаку РФ 24 лютого: "Бомбардувальники завантажені"
Більше новин