Чому всі говорять про серіал "Дивні дива". Любов до 80-х, містика та Кінг
Серіал "Дивні дива" (Stranger Things) від Netflix - це фантастика, тісно переплетена із хорором та найкраща музика з вісімдесятих
Після виходу першого сезону серіал “Дивні дива” (інший варіант перекладу "Загадкові справи") зібрав близько 20 різноманітних нагород та статуеток. Критики назвали його одним із найкращих науково-фантастичних серіалів останніх років.
На найбільшому кіносайті Imdb серіал оцінили на 8,9/10. І це майже одразу після виходу серіалу. Для порівняння, такий самий рейтинг у відомих серіалів “Чорне дзеркало” та “Картковий будинок”.
Нещодавно вийшов другий сезон. Еспресо.TV вирішили розібратись, чому цей серіал став таким популярним та що в ньому такого особливого.
Передісторія
Серіал “Дивні дива” створили двоє 32-річних братів - Мет і Росс Даффер. Проект вони задумали три роки до його реалізації. Тоді їм не вистачало досвіду на телебаченні, тому проект відклали.
В 2015 брати створили повнометражний фільм "Прихований” (Hidden). В тому ж році Даффер дебютували на телебаченні в команді сценаристів серіалу “Сосни”.
“Загадкові справи” стали повністю авторським проектом братів. У серіалі вони були сценаристами, режисерами та виконавчими продюсерами.
Читайте також: Найкращі серіали 2017, які отримали телевізійний "Оскар"
Робоча назва серіалу була “Монток”. Це місто, в якому в 80-і роки влада США проводила секретні експерименти. Зокрема, досліджували телепортацію, подорожі в часі та створення психологічної зброї.
Сюжет, особливості та стилістика
Дії в серіалі розвиваються у вигаданому місті Хоукінс, в якому, як зазначає один із героїв “ніколи нічого не відбувається”. Вісімдесяті роки ХХ ст., холодна війна в самому розпалі, а все незвичне та підозріле здається роботою російських спецслужб.
Одного разу в місті загадково зникає 12-річний Вілл Байєрс. Мати зниклого хлопчика витрачає всі сили на його пошук. Звертається до начальника місцевої поліції та вони починають розслідування.
Друзі Вілла теж відправляються на пошуки зниклого. В лісі вони зустрічають дівчинку з незвичайними здібностями, яка щось знає про їх зниклого друга. Згодом виявляється, що до зникнення хлопчика причетна секретна урядова організація.
Брати Даффер створили переконливий похмурий всесвіт із власною міфологією і своєрідними героями. Режисери обожнюють кіно 70-х та 80-х, тому серіал - своєрідна ода культурі тих часів.
Наприклад, у фільмі підлітки роз’їжджають на стильних авто, на повну слухаючи Runaways та Bon Jovi. Окрім ностальгії, у серіалі дуже багато відсилань до відомих фільмів.
Туманна атмосфера крихітного містечка дуже нагадує відомий "Сайлент Хілл". Головна мелодія серіалу натякає на “Секретні матеріали”, а загибель одного із найкумедніших і найпривабливіших персонажів - основну фішку мегапопулярної “Гри престолів”.
Також у серіалі часто можна побачити головних героїв інших відомих фільмів. Здебільшого, вони непомітно щось роблять на задньому плані.
Окрім фільмів 80-х, режисери також надихались творами Стівена Кінга. При створенні серіалу навіть використовували шрифти із обкладинок його книг. Відсилань до творів Кінга безліч як в першому, так і в другому сезоні.
Як зазначають критики, майже в кожній серії “Загадкових справ” можна побачити вплив роману “Воно”. А команда головних героїв сильно нагадує головних героїв книги Кінга.
Головна особливість ”Загадкових справ” - це те, що любов головних героїв до "Зоряних війн", "Зловісних мерців" та "Володаря кілець" дійсно допомагає їм в боротьбі з усіма труднощами.
Знання, які вони отримали на наукових виставках і в школі, рятують їх в боротьбі з монстром та допомагають знайти один одного. Окрім критиків та кіноакадемій, серіал похвалив натхненник серіалу Стівен Кінг та відомий режисер Гільєрмо дель Торо.
"Захват. 5+. НЕ пропустіть. Вайнона Райдер чудова"
Актори, нагороди та продовження
Майже усі актори в серіалі у віці 9-12 років. І це сильно ускладнює роботу режисера, адже дітям важче приховати фальш.
Найвідоміша зірка серіалу - акторка Вайнона Райдер. Вона грає маму зниклого хлопчика і є однією із головних героїнь. За цю роль після першого сезону її номінували на “Золотий глобус”.
Із “дорослих” у фільмі також знявся Девід Харбор, який до того знімався в “Чорній мессі” та “Загоні самогубців”.
Популярність акторів-дітей росла із популярністю фільму. Наприклад, Гейтен Матараццо, Калеба Маклафліна та Міллі Боббі Браун запросили на премію “Еммі” 18 вересня 2016 року. Вони виступили із піснею Бруно Марса на головній сцені. Тоді з прем’єри серіалу минуло два місяці.
Серіал "Дивні дива" отримали високі оцінки телекритиків. На сайті Rotten Tomatoes перший сезон має рейтинг 96%. На іншому сервісі Metacritic перший сезон має рейтинг 9,0/10.
Рекламна компанія
Після останньої серії першого сезону “Загадкових справ” про нього ніхто не забув. За рік Netflix випустив декілька трейлерів та десяток тизерів. Усі ролики стилізовані під фільми жахів та науково-фантастичні фільми 1980-х.
Але промокампанія другого сезону серіалу не обмежилась лише трейлерами. Весь рік в мережі регулярно з’явлались різноманітні спойлери, підсилюючи інтригу.
До виходу нового сезону студія BonusXP випустила гру за мотивами серіалу - Stranger Things: The Game.
Гра доступна на планшетах та смартфонах з iOS та Android і вона стилізова під гру для Nintendo. У ній кілька рівнів і користувач має по черзі грати за різних персонажів, вивчати місто, виконувати місії і збирати бонуси - вафлі Eggo, улюблене частування одної з героїнь.
Бренд одягу Topshop випустив лімітовану колекцію одягу, присвячену “Загадковим справам”. До неї увійшли футболки, світшоти, рюкзаки, кепки і навіть ланчбокси з героями і емблемою серіалу. Колекція доступна тільки у Великобританії.
- Актуальне
- Важливе