live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4
Віра Стадник 29 листопада, 2017 середа

Історія дівчини з синдромом Дауна, яка вперше в світі виступила на конкурсі краси

Мікайла Холмгрін - студентка, волонтерка, танцюристка, гімнастка та учасниця конкурсу краси. І це все попри синдром Дауна

Мікайла Холмгрін стала першою в історії американкою із синдромом Дауна, яка взяла участь у конкурсі краси в США. 22-річна студентка не стала володаркою корони, але отримала дві інші нагороди.

Для дівчини Міс Міннесота - не перший конкурс краси, але перший, де вона конкурувала з дівчатами без вад розвитку. У 2015 році Мікайлі стала переможницею конкурсу для інклюзивних жінок. Але цього видалось замало.

Мікайлі вирішила, що хоче взяти участь у масштабнішому шоу та кинула собі виклик. Вона кілька днів переконувала маму подати анкету. І журі таки включили її у список конкурсанток.

 

“Я написала, що у неї синдром Дауна та подумала, що вони її не приймуть. Але журі таки вирішило допустити її до змагань. Я не розуміла, що цей конкурс був частиною Міс США та Міс Всесвіт. Кілька тижнів намагалась усвідомити наскільки це серйозно та як це важливо для неї бути там”, - розповіла мама Мікайлі Сенді Холмгрін.

Мікайла одразу ж створила акаунт в Facebook і почала готуватись до конкурсу. Дівчина регулярно розповідала про підготовку до змагання. Знімала на відео свої репетиції.

Зараз там майже 11 тисяч підписників. У дівчини також є профіль в Instagram. За творчістю дівчини слідкує понад 6 тисяч людей.

В коментарях до фото люди з усього світу пишуть, що захоплюються дівчиною та бажають досягти усіх поставлених цілей. 

“Я хочу, щоб світ знав, що синдром Дауна не визначає мене як особистість”

Під час приготувань до Міс Міннесота, і Мікайли та її батьків виникли певні фінансові труднощі. Тому вона відкрила рахунок та попросила усіх небайдужих їй допомогти, щоб вона таки могла вийти на сцену у красивій сукні. Люди зібрали майже $6 тисяч.

На конкурсі Мікайла Холмгрін отримала дві нагороди: “Дух змагань” та спеціальну нагороду від дирекції.

Журі, коли вручали нагороду дівчині, зауважили, що після спілкування з Мікайлі неможливо не радіти та не усміхатись.

Дівчина танцює з 6 років та обожнює виступати перед публікою. Також дуже довго займається гімнастикою, тому Мікайла надзвичайно активна та любить усміхатись.

"Танці - це так, як я себе виражаю. Це мій талант і я хочу показати людям, що я вмію та можу дати людям більше“, - розповіла Мікайла.

Окрім танців та гімнатистики, які потребують регулярних репетицій, Мікайлі також навчається в університеті, займається волонтерством та стажується в дитячому садку. 

Дівчина також стала амбасадоромом організації Best Buddies. Це некомерційне об'єднання, яке допомагає людям з інтелектуальними та розумовими вадами налагодити стосунки з іншими та розвивати соціальні навички.

Мікайла переконує, що вона хоче показати іншу сторону синдрому Дауна. Коли дівчата з вадами розвитку можуть брати участь в конкурсах краси та талантів, як і будь-хто інший.

“Я хочу продовжувати танцювати, я хочу викладати мистецтво маленьким дітям. І я хотіла б займатись модельною кар’єрою та продовжувати захищати інклюзивність”, - переконує Холмгрін.

Конкурс краси в Міннесоті відомий тим, що пропагує різноманітність. Минулого року до участі в конкурсі вперше допустили дівчину в хіджабі. Халіма Аден виступала у буркіні та прикривала голову. 

Дівчина дійшла до півфіналу, а після участі підписала контракт з модельним агентством. Згодом вона стала однією із найвідомих моделей-мусульманок та прикрасила обкладинку Vogue Arabia.

Введіть слово, щоб почати