"Свінгери": голі та смішні. Як українці скучили за сексом у кіно

Лєна Чиченіна
15 січня, 2018 понедiлок
16:56

Любителям інтелектуального гумору ліпше пересидіти покази цієї стрічки у глухому підвалі. Однак за перші 10 днів прокату вона зібрала більш як 14 мільйонів гривень. У чому секрет

Рівень інтелектуальності можна легко визначити, переглянувши трейлер. Тим часом я розповім вам про інше.

Про те, як цей, в принципі, не найкращий у світі фільм показує кілька важливих речей, які творяться у нашому українському житті. Зокрема - куди йдуть наші податки. І чому своїх грошей шкода, а державних - ні.

Отже, касові збори за перші 10 днів прокату склали більше 14 мільйонів гривень. Це хороша цифра. Не рекорд, якими так люблять хвалитися наші кінематографісти (фільм вийшов у святковий тиждень, тому порівнювати його збори з іншими було б некоректно), але результат прекрасний. Настільки, що можна розбити багаторічний стереотип і сміливо почати говорити, що на кіно у нас можна заробляти. Але про це згодом.

Що показують "Свінгери" самим кінематографістам? Показують вони те, наскільки українські актори перелякані. Ой, леле! Як же це все провокативно і несподівано - говорили вони в інтерв'ю. Ми так боялись, ми так соромились, бо як то так голою сракою в кадрі світити і духовність українську паплюжити немилосердно.

null

Фото: Facebook-сторінка фільму "Свінгери"

Сказати чесно, не очікувала такого гвалту. Ну, про свінгерів кіно, і що? До того ж - комедія. Наче ми усі живемо у коробці і не бачимо американських фільмів, у яких не просто дупа гола, а і часом до таких страхіть доходить, що і еротику показують, прости господи.

Люди давно звикли до чогось на кшталт "Секс і місто", сучасні серіали запросто демонструють повністю оголених персонажів, у в прокат виходять стрічки Озона, Ное та фон Трієра, де статеві акти і такі ж органи показують крупним планом на весь екран. І серед цього всього сорому сучасної культури ми чуємо зойкання людей з приводу якихось нещасних "Свінгерів".

З іншого боку, як це не прикро, вітчизняний кінопроцес таки відзначається ось такою трохи дикуватістю, коли мова заходить про щось хоч віддалено сміливе. Актори бояться роздягтися, зіграти постільну сцену, соромляться, що мають поганий вигляд. А цей страх є частиною значно більшого - все ще пуританських настроїв у суспільстві та боязні показати неприємні, суперечливі, незручні перипетії, які відбуваються з нами. Отак і живемо, із згладженими кутами.

null

Фото: Facebook-сторінка фільму "Свінгери"

Кілька слів про сам фільм. Напишу одразу - була здивована сміхом у залі. Перші півгодини мені було соромно за гру половини акторів, які немилосердно кривлялися. Режисер хотів гротеску, але не всі учасники процесу змогли його адекватно дати.

Наприклад, одна з головних персонажок (Ганна Саліванчук) маструбувала на фото Олега Винника, ну бо на кого ж ще у цій нещасній країні. І робила вона це так істерично, що і сам Винник не повірив би. А він, здогадуюсь, багато чого надивився на своїх же концертах.

Загалом, у "Свінгерах" жінки явно програють чоловікам. На жаль. Ольга Полякова впоралась десь на хвилини три, коли грала хмельницьку бичку. Весь інший час співачка намагалася перевтілитися у свіцьку левицю і настільки передала куті меду з експресією, що опинилася десь на рівні шкільної вистави. З Дашею Астаф'євою ситуація краща, як на мене, принаймі вона усім їм показала, що камери, як і свого тіла, соромитись не варто

null

Фото: Facebook-сторінка фільму "Свінгери"

Чоловіки ж, як на мене, цей самий гротеск довели рівно до того рівня, до якого було треба. Михайло Кукуюк зіграв багатого і бикуватого чувачка, якого забембала його "тьолочка" (Ольга Полякова) і він хоче розважитись. А тому і вигадує ідею обмінятися партнерами на один раз із абсолютно невідомими людьми.

Один із цих партнерів - нещасний пульмонолог у білій алкоголічці. Його грає В'ячеслав Довженко і тут є один цікавий момент. Навіть глядачі у залі впізнали до того не дуже відомого актора. "Це ж Серпень з "Кіборгів" - шепотілися мої сусіди. І саме тому Довженка немає на постері "Свінгерів". На думку авторів це було б не дуже коректно - глядачі виходять з "Кіборгів", а тут цей самий актор на постері у зовсім іншій тематиці.

Ну і Олексій Вертинський, ясна річ. Його роль теж для багатьох може видатися сміливою. Більше розповідати про його персонажа не буду, бо вийде спойлер.

Усе це, звісно, дуже суб'єктивно, можливо саме вам "Свінгери", перепрошую, зайдуть. Зрештою, гумор, як і секс - справа індивідуальна. І якщо багатьом людям смішно - це прекрасно. Зрештою, ця комедія не набагато гірша від тих гумористичних шоу на нашому телебаченні. А ліпшого гумору у нас зараз небагато. Хоча, він таки є, що тішить.

null

Фото: Facebook-сторінка фільму "Свінгери"

Ну і вже зовсім важливо те, що "Свінгери" дуже українські. Це не фільм, який робився на кілька ринків, а тому все локальне розмилося до універсального. Той же Винник, на "стєнці" у героїв стоїть книга Кучми "Україна - не Росія", совєцькі меблі, хмельницький базар, згадки про Зеленського і Притулу - усе це наше рідне. І глядачам поки ще досить дивно чути такі близькі речі з великого екрану. Дивно та приємно. Тому, яким би не був тупим гумор із точки зору вічності, але якщо він знаходить свого глядача - так тому і бути.

Тепер облишимо тему естетики і поговорімо про гроші. "Свінгери" окупились за перший же тиждень прокату. Не лише окупились, але і заробили. При бюджеті в 2.5 мільйони гривень вони вже зараз мають більше 14. При цьому треба розуміти, що виробники віддають половину зборів кінотеатрам і ще частину - дистриб'юторам. Але навіть за цих умов стрічка вже заробила. І, безумовно, заробить ще більше.

"Свінгери" стали ще одим фільмом (разом із, приміром, "Інфоголіком" і "Dzidzio Контрабасом."), який підтвердив формулу успіху на локальному ринку - знімаємо дешево, з медійними обличчями, бажано комедію, добре рекламуємо і отримуємо результат. Які б претензії не були до Ольги Полякової та Даші Астаф'євої як до акторок, але вони привели людей у кінотеатри. Заінтригувала сама тема і назва, бо здатність слова "секс" продавати переоцінити неможливо.

null

Фото: Facebook-сторінка фільму "Свінгери"

А тепер ще одне питання. Тезу про неможливість заробити на українських фільмах поширили самі продюсери українських фільмів. Особливо тих, які отримують фінансування з Держкіно. А отримують вони переважно значно більше, ніж 2,5 мільйонів гривень, за які приватні інвестори зуміли зняти своїх "Свінгерів". За державні гроші часто знімаються стрічки вартістю 20, 30, 40 мільйонів і більше.  

Продюсери плачуться, що провалилися, але знову йдуть на конкурс у Держкіно. При тому, що держава фінансує лиш половину бюджету. Іншу половину мають докласти самі автори. Виходить, що люди втрачають гроші на одній стрічці, але одразу готуються робити наступну, теж потенційно збиткову. Вони або дурні, або святі - третього варіанту нема.

Щоправда, є і винятки. Приміром, "Сторожова застава" заробляє так, що вже почала віддавати частину грошей назад у Держкіно. Її вартість - 40 мільйонів гривень і продюсери, замість скиглити, продали права на показ у 19 країн. Бо лиш в Україні така масштабна робота навіть у нуль не вийде. А крім російського ринку, як виявилося, для нас відкриті десятки інших.

Але таких продюсерів нині - одиниці. Людей, які мислять ринково, які не паразитують на держбюджеті, а думають про успіх свого дітища. Решті ж хвалитися нічим. Відтак, уся ця ситуація ставить перед нами важливі питання.

Чому продюсери провальних проектів знову і знову отримують фінансування? Чому на їхні стрічки виділяються десятки мільйонів? Чому приватні інвестори знімають за копійки і окуповуються, а Держкіно не може перейняти такий досвід? Зрештою, чому десятки зі знятих картин або взагалі не дійшли до глядачів, або пройшли у прокаті майже непоміченими?

Читайте також:
21 січня, 2022 п'ятниця
Віталій Портников: А у Харкові шашлики будуть?
Арвідас Анушаускас
20 січня, 2022 четвер
Час РФ для залучення військ скоротився до годин, - Міноборони Литви
Борислав Береза
20 січня, 2022 четвер
Коли в кожне місто РФ будуть приходити труни з загиблими в Україні військовими постане питання про доцільність такої війни, - екснардеп Береза про можливе вторгнення
Київ
-3°C
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 28.13
  Купівля 28.13
  Продаж 28.41
 • EUR
  Купівля 31.82
  Продаж 32.26
 • Актуальне
 • Важливе
2022, субота
22 січня
16:35
Ексклюзив
Марк Фейгін
"У надії зберегти стабільну економіку України можна втратити суверенітет", – російський політолог про тактику Києва
16:34
Пожежа, АТБ, Дніпро
У Дніпрі спалахнула масштабна пожежа в головному офісі АТБ
16:16
Ексклюзив
Марк Фейгін
Україна – єдиний спосіб реваншу Росії, агресора витісняють з простору інші гравці, – Фейгін
16:01
Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков
Аваков назвав ймовірність повномасштабного російського вторгнення вищою, ніж у 2014 році
15:40
Дмитро Кулеба
Німецькі партнери мають припинити заохочувати Путіна до нового нападу на Україну, - Кулеба різко відреагував на останні заяви з Берліна
15:19
День соборності
Телеканал "Еспресо" та "ПЛАСТ" проводять акцію Соборна Україна
15:17
Тимур Баротов
Те, що зараз робить Путін, не виглядає як блеф, − капітан Тимур Баротов
15:00
Захід має прикрити Україну з неба, - Дмитро Ярош
14:52
меморіал Героїв Небесної сотні
Меморіал Героїв Небесної Сотні у Львові номінували на європейську премію
14:50
Зброя та боєприпаси для України. Хто допомагає, а хто блокує
14:32
Середмістям Чернівців розгулювали п'яні "послушники", що збирали кошти на "пожертву"
14:27
Коляда
На Франківщині масова коляда стала причиною спалаху ковіду
14:20
"Дію" забезпечать функцією єЗахист
14:00
Сі Цзіньпін вмовляє Путіна не чіпати Україну під час Зимової олімпіади, - Bloomberg
13:42
Оприлюднено відео стрілянини в нічному клубі "Аура" у Вінниці
13:37
Олег Абрамичев
Своїми словами Зеленський уже здав Харків, − депутат Харківської міськради
13:27
Ніхто дані з "Дії" в мережу не "зливав". Це фейк і психологічна війна, - Мінцифри
13:04
В Харкові горить колишня бібліотека Юруніверситету
12:31
Су-35С
Росія перекинула винищувачі до Білорусі
12:10
RQ-4A Global Hawk
БПЛА американської розвідки вперше промоніторив кордон України з Білоруссю
12:01
Павло Клімкін
Треба співпрацювати зі всіма країнами НАТО, а не лише зі Штатами, − Павло Клімкін
11:50
Пушилін "знає", що ЗСУ "готує" в ОРДО два етапи потужних терактів
11:30
З'явилися білборди, де Зеленського вітають з днем народження. Підозрюють нардепа Тищенка
11:19
Сьогодні відзначається День соборності України
11:05
Наживо
Єдність народу. Захист демократії. Оборона держави: Національний круглий стіл під егідою Київського Безпекового Форуму
10:56
Арсеній Яценюк
Яценюк прокоментував справу проти Порошенка: абсурдна і неправова
10:20
Посольство США просить Держдеп евакуювати співробітників з Києва, - CNN
10:00
Окупанти зібрали мітинг в Донецьку
09:48
День Соборності
День Соборності. Коли розірвані частини України стали однією державою
09:46
До України прибуло 90 тонн летальної зброї зі США
09:14
У Вінниці молодик відкрив вогонь у ресторані. Його затримав КОРД
08:59
Ексклюзив
Що буде з гривнею? Опитування експертів
08:53
Оновлено
Нова хвиля COVID-19 в Україні: вже 22 тис. заражених за добу
08:27
У Києві таксі в’їхало у автобусну зупинку. Свідки кажуть про наркотики
07:00
Ексклюзив
Білокур, Примаченко, Піросмані, Руссо: як художники без освіти підкорили світ
2022, п'ятниця
21 січня
22:55
жінки військові
Міноборони підготувало новий наказ щодо військового обліку для жінок: визначено 14 спеціальностей та 6 професій
22:48
"Наша країна не приймає ультиматумів": президент Болгарії відреагував на вимогу РФ щодо виведення військ НАТО
22:22
Естонія армія
Німеччина заборонила Естонії постачати зброю в Україну, - The Wall Street Journal
22:22
Петро Порошенко
Україна має взяти приклад з влади Румунії у реакції на загрозу вторгнення РФ, - Порошенко
22:19
Нефьодов
Ідея заборони для ФОП 3-ї групи працювати з юрособами може свідчити про проблеми з наповненням бюджету – Нефьодов
Більше новин